Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vegetto

RQ:Програма за записване на онлайн радио (merged)

Препоръчан отговор

Бихте ли ми казали с коя програма мога да си запиша песен, пусната по online радио?

П.П. ползвам Quintessential Player ако има значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой да ми препоръча програма за рипване от онлайн радиа(само не Streamripper).Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля някой да ми препоръча програма за рипване от онлайн радиа(само не Streamripper).Благодаря предварително!

All Sound Recorder XP 2.28

All Sound Recorder e програма, позволяваща Ви да записвате всеки звук, който минава през саундкартата на Вашия компютър, независимо от неговия източник и характер. Лиценз: Shareware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е много добра и дори и да не ти е много бърз нета се справя отлично. Прави си записи в mp3. Ето ти я: Online Radio Tuner

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С FlashGet става най-добре

ако ми кажеш кка става тая далавера .. ще е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми някаква програма, която може да записва от онлайн радио чрез въведено време на започване на записа и време на края на записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма с която мога да записвам песните от радио .Ако някой знае програмата да каже или да даде линк към нея.Благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да използваш някой плъгин за Winamp (например Streamripper)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Screamer radio изключително добра

Тази програма има както много и различни стилове радиота така може да ги записва и да вкарваш допълнително радиота ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Screamer radio изключително добра

Тази програма има както много и различни стилове радиота така може да ги записва и да вкарваш допълнително радиота :)

Вярно е, програмата е много добра, освен това не е нужна инсталация, т.е. напълно портативна е. Само ще поправя линка - http://www.screamer-radio.com/ - мисля че това е линка за официалната страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Djagi, но виж внимателно поста ми и ще видиш че съм дал линк .... но мерси все пак:)

Редактирано от stereofonix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Трябва ми програма за записване на онлайн стрийм.

П.С. Използвам Foobar,затова Streamripper не ми го препоръчвайте.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GxTranscoder version 2.24

не тегли 3-та версия бъгава е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз бих ти препоръчал KMPlayer 2.9.3.1212 пускаш радиото с него и има една опция Capture, има доста настройи и мисля, че ще ти свърши работа. Това е в случай, че искаш да го слушаш докъто записваш :speak:.

Ако не ти върши работа, късмет с търсенето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

All Sound Recorder XP може да записва всеки звук който излиза от звуковата карта, може да се избере формата за запис MP3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко, трабва ми програма, с която да "извличам" мп3 от он-лайн радио. Видях в последния брой на PC WORLD една такава, с която обаче НИЩО не успях да направя... Чакам вашите предложения (по възможност изпитани програми).

Редактирано от ViR2aL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с коя програма си опитвал, но ето ти тази, която аз използвам StreamRipper.

Ето ти и една статия, в която е обяснено как се работи с програмката:

Как да запишем онлайн радио на компютъра си

Слушането на радио онлайн става все по-популярно. Рано или късно пред всеки потребител изниква въпроса дали има начин да запише определен аудио поток от радиото на собствения си компютър. Начин разбира се има, при това в най-разнообразни варианти. Естествено не става дума да усилите звука и да сложите микрофона пред говорителите си, защото така едва ли ще сте доволни от постигнатия резултат. Един от най-разпространените начини е да бъде записан звука подаван към звуковата карта, като има много и различни програми за тази цел, но повечето от тях не са безплатни, а други сложни и трудни за употреба. Днес ще разгледаме една алтернативна възможност за запис на онлайн радио, използваща популярния плейър Winamp.

Реших да се спра именно на Winamp, защото едва ли има човек, който използва компютър и не е чувал за него. Също така предполагам, че повечето от вас нямат особени затруднения при работа. Самият Winamp разполага с вградени функции и плъгини за тази цел. Можете например да зададете на изходния плъгин ”Nullsoft Diskwriter” вместо да подава звук към звуковата карта (и съответно да се чува от говорителите), въпросният звук да се запише във файл с определени от вас параметри. Основният недостатък в този случай обаче е, че не можете да чувате какво се записва и реално или слушате, или записвате. Също така няма да записвате само онлайн радио, но и всеки друг звук, отиващ към звуковата карта. Съществуват и различни други възможности, но повечето имат доста недостатъци. Например може всичко да се запише в един единствен файл, който в последствие трябва допълнително да обработвате, разделяте и т.н.

Сега настъпи моментът да ви представя Streamripper. Това е плъгин за Winamp, който е напълно безплатен и особено подходящ за целта. Можете да си го набавите както от официалния сайт, така и от Download.bg.

Официален сайт: http://streamripper.sourceforge.net/

Настояща версия: 1.61.27

Размер: 921 KB

Основните предимства, които притежава този плъгин са възможността да записва, докато вие слушате избраното от вас онлайн радио, да записва само радио, а не и други звуци от компютъра, сам да разделя целия поток на отделни песни като пропуска реклами и други. Може би най-голямото удобство е, че разполага със собствен, отделен от Winamp прозорец, който може да бъде показван и скриван много лесно.

Ако вече сте нетърпеливи да запишете своя първи радио сет, нека заедно разгледаме как точно става това.

След като изтеглим програмата е ред да я инсталираме. Самата инсталация е стандартна и много лесна. В края на инсталацията програмата ще ви попита дали да направите плъгина ”default” (активен). Моят съвет е да изберете ”Yes”. По този начин ще си спестите време и няма да се налага да променяте настройките на самия Winamp.

Сега трябва да стартирате Winamp. Ще забележите, че заедно с него се е стартирало и едно малко допълнително прозорче (фиг. 1)

Streamripper_front.2452.jpg

Фиг. 1

Следва да разгледаме възможностите за настройки, които предлага Streamripper и да се възползваме от някои от тях. За целта натискаме върху бутона ”Options”, намиращ се в новопоявилото се прозорче.

Ще се отвори нов прозорец (фиг.2), в чиято горна част са разположени подстраниците за различни настройки.

Streamripper_settings.4662.jpg

Фиг. 2 Достъпът до настройките е бърз и удобен

В първата ”Connection” има няколко опции:

- ”Try to reconnect to the stream if it drops” – представлява възможност Streamripper автоматично да опита отново да се закачи към потока ако той бъде прекъснат.

- ”Create relay stream” – тази възможност ще е от полза на потребители с по-бавна Интернет връзка. По принцип Streamripper прави две връзки към потока, но ако сте с ниска скорост, това може да е проблем. Ако включите тази опция, ще слушате потока без втора реална връзка което ще подобри работата на плъгина. Ако сте потребител на DSL, кабелен или LAN Интернет, тази опция няма да ви е необходима.

- ”Port:” - от тук можете да зададете на кой порт да се създаде реле потока, въпреки че не е задължително да се променят автоматично посочения.

- ”Don't rip over X megs” – възможност да не бъдат записвани файлове по-големи от определен размер като от ”Megs:” задавате максималния позволен размер.

Останалите опции са автоматично посочени и не е нужно да бъдат променяни.

От следващата страница ”File” трябва да определим още няколко важни параметри:

- ”Output directory:” – в това поле трябва да посочите папката, в която искате да се запишат бъдещите файлове.

Ако изберете ”Rip to separate files” задавате да се създават отделни файлове, а ако предпочетете ”Rip to single file (leave name empty for automatic naming)” – се записва само един файл. Ако се спрете на втората възможност можете да посочите желаното от вас име на файла в намиращото се отдолу поле. Ако го оставите празно, Streamripper ще сложи вместо вас.

Поредната страница с настройки е ”Pattern”. От нея можете да посочите как желаете да се наименуват файловете. Стандартното наименование изглежда така: ”Поток / Изпълнител – Заглавие на песен” като вие можете да променяте последователността, както и да добавяте допълнителна информация (например албум, дата и време и т.н.).

От страницата ”Skins” имате възможност да промените облика на Streamripper като посочите предпочитания от вас вариант. Много е удобно, че можете предварително да видите резултата в прозорчето ”Skin Preview”, намиращо се в дясната част.

Ако вече търпението ви е на изчерпване, предлагам да оставим другите възможности за настройки за по-късно имайки предвид, че те са индивидуални и не са необходими, за нормалната работа на програмата.

Вече сме готови с настройките по плъгина и не ни остава нищо друго освен да пуснем някое онлайн радио чрез Winamp. Когато направите това прозорецът на Streamripper ще покаже подобен надпис (фиг.3).

Streamripper_potok.6268.jpg

Фиг. 3

Това означава, че програмата засича потока и е готова да осъществи запис. Когато прецените, че искате да стартирате записа просто натискате върху бутона ”Start”. Ако желаете да спрете записването натискате върху ”Stop”. Можете да скриете прозорчето като натиснете върху малката чертичка намираща се в горния десен ъгъл на прозореца. Винаги можете да го извикате обратно, като кликнете два пъти върху иконката на Streamripper, намираща се в системния трей (лентата с програми в долния десен ъгъл на десктопа).

Накрая ще спомена няколко евентуални проблема, които можете да срещнете при работата с Streamripper. Важно е да се отбележи, че програмата поддържа следните формати: MP3, AAC, OGG и NSV. Ако сте пуснали радио, което е на друг формат, Streamripper няма да го засече и няма да можете да записвате от него.

Ако програмата не разделя потока на отделни файлове, въпреки че сте го задали при настройките и опцията за това е включена, това най-вероятно се дължи на липсата на мета информация в самия поток. Казано по друг начин липсва ID3 етикет съдържащ информация за изпълнител, песен и т.н. и затова Streamripper не знае как и къде да разделя потока. Това е проблем, идващ от самото радиото и независещ от вас.

Ако искате да спрете програмата и да използвате Winamp без нея, изберете Winamp менюто, намиращо се в горния ляв ъгъл. От там посочвате ”Options” и след това ”Preferences” (можете и директно да влезете в настройките чрез Ctrl+P). От дървовидното меню изберете ”Plug-ins”, след това ”General Purpose” и после натискате два пъти върху ”Streamripper For Winamp”, намиращ се в големия прозорец от дясно. Ще се отвори ново малко прозорче. Просто махнете отметката пред ”Enable Streamripper” и натиснете ”Ok” ако искате да спрете плъгина. Ако някога поискате отново да го използвате можете да го пуснете по същия начин, само че слагате отметката.

И така, след като се запознахме с начина на работа с този полезен и лесен за използване плъгин за добре познатия на всички Winamp, не ми остава нищо друго освен да ви пожелая приятно слушане на любимите ви онлайн радио програми като вече без проблемно можете да записвате всичко, което пожелаете.

Статияте е от www.download.bg

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@A.com - Евала!!! Благодаря много!

Edit: А има ли вариант да свалиш цялата песен, която е пусната в момента от сървъра на радиото!? (независимо кога си я пуснал) Не съм много наясно - то те от плей-лист ли се пускат, как е?!

Редактирано от ViR2aL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся програма за записване от Онлайн радио (например от това http://www.bbc.co.uk/radio/aod/radio1_aod....l?radio1/hobbs).

Ако имам възможност на избор, предпочитам програмата да е безплатна и ако може да записва в МР3.

Опитах с търсачката, но нещо не успях ....

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...