Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Големите в ЕС не ни искат

Препоръчан отговор

Едва една четвърт от гражданите на петте най-големи държави в ЕС одобряват присъединяването на България и Румъния към съюза. Това показва проучване на общественото мнение, поместено в електронното издание на вестник "Файненшъл таймс".

25% от жителите на Германия, Франция, Великобритания, Италия и Испания гледат положително на присъединяването на България и Румъния към ЕС. Останалите 75% смятат, че очакваният поток на евтина работна ръка от по-слабо развитите членки към силните държави в еврозоната ще доведе до спад на заплатите им.

Въпреки силните икономически показатели на големите пет в съюза, по-малко от половината от работещите им граждани очакват повишение на заплатите през тази година. Малко по-оптимистично са настроени британците и испанците.

Повечето от гражданите на въпросните 5 държави са скептични и към еврото, сочи още проучването. Над две трети от анкетираните французи, италианци и испанци и повече от половината германци са твърдо против тази валута. Мнозинството в страните членки на голямото евросемейство мислят, че общата парична единица влияе зле на националните икономики.

Това идва на фона на подобряването на изгледите за икономически растеж - нещо, което до голяма степен се дължи на подема на най-голямата от 13-те икономики в еврозоната - Германия, коментира по този повод "Файненшъл таймс". Според двама от основните кандидати на предстоящите президентски избори във Франция, които ще се проведат през април - Никола Саркози и Сеголен Роаял, Европейската централна банка пречи на икономическия растеж. Те посочват, че общественото доверие в банката и в еврото е от основно значение за борбата й срещу инфлацията, на която се гледа като на необходимо условие за растежа.

Източник: Монитор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни искат пък ни взимат,как и защо?Ако не ни искаха Германия и Франция нямаше да влезем.И ние не ги искаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се дължи на факта че в тези държави 75% от населеноето страда от шизофения :help: ,често срещана боест на запад от нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

За да не отварям нова тема ще попитам тук.

Имали Австрия,предпазни клаузи за работа от булгари и ромънци?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ни искат пък ни взимат,как и защо?Ако не ни искаха Германия и Франция нямаше да влезем.И ние не ги искаме.

Странна работа :wors:

Ама ние ще им покажем кои сме :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни искат защото сме по-добри от тях! Не говоря за моментното икономическо развитие.. Говоря по-добри като нация, като възможности и същност на тази нация! Дори и потъквани от всички ние пак показваме че сме най-добрите в един куп области..! Трябва да не ни дреме на оная работа, че 1/4 не ни искали.. Те пък, богатите и тъпите.. се имат за всемогъщи господари.. А ние, новата членка с бедния народ.. сме простолюдието на Европейското семейство.. Ще има да вземат!! Никога, и никога няма да се определя стойноста на човека, обществото, нацията по парите и положението му,..! Независимо от световната практика.. фактите са си факти.. и да се на*ере* няма да ги промениш..

Със здраве! И бъдете горди, че сте Българи..! Има защо(и то много!).. повярвайте ми..!

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, това не е вярно, че не ни искат. Трябва да има и такива като нас, за да могат да плюят и да командват все някого.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз също не ги искам, не искам да ми се напиват и да обращат на долу с главата хубавите ни курорти, не искам за 25 евро да имат българско момиче, не искам да ми затварят блоковете на АЕЦ в резултат на което дори и кибритчето да ми поскъпва, не искам да плащам лиценз за ракията която дадо ми вари, не искам да ми поскъпват цигарите и услугите които ползвам само защото съм европеец, а заплатата да ми е все същата с 50 лева евро бонус.... Не искам да съм заложник на техните интереси, не искам да ме мачкат... Не искам... но какво значение има какво искам аз?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми аз също не ги искам, не искам да ми се напиват и да обращат на долу с главата хубавите ни курорти, не искам за 25 евро да имат българско момиче, не искам да ми затварят блоковете на АЕЦ в резултат на което дори и кибритчето да ми поскъпва, не искам да плащам лиценз за ракията която дадо ми вари, не искам да ми поскъпват цигарите и услугите които ползвам само защото съм европеец, а заплатата да ми е все същата с 50 лева евро бонус.... Не искам да съм заложник на техните интереси, не искам да ме мачкат... Не искам... но какво значение има какво искам аз?!

И аз не искам да ме мачкат-то малко нашите ни мачкат ами сега и чуждите sad.gif

Е много става вече,ама прекалено,не се издържа :down:

А гордостта,че сме българи - това яде ли се :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ни искат в ЕС.... Че то нас къде ли ни искат? :)

Ако като народ бяхме стока щяха да ни ухажват,а не да се даваме като някоя стара циганка(с извинение към ромското малцинство) на всеки и да се кланяме.Хубаво,нямаме природни богатства,но когато липсва и съществената част в главата,няма спасение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arsen природни богатства нямаме? Я пак природните богатства не са само ценните ресурси като злато, платина, нефт и т.н. Имаме достатъчно природни богатства, за да може България да бъде прекрасна СКЪПА курортна дестинация и да им вземем доста от паричките на въпросните европейци, но никой не иска да стане така държавата ни, защото ако това стане всеки ще печели, но защо да е така като всички пари могат да влизат в джобовете на малцина.

Относно това, че не ни искат, напротив дори нямат нищо против нас повечето, само французите и британците не ни искат, но то си е от едно време враждата с французите, докато британците те отдавна са почнали да замират като сила и просто като видят, че може на нечий гръб да се правят на "висше" общество, не изпускат възможността. От испанците все още никой не се е оплакал, че точно българите им вършат "черната" работа (строители, хамали, чистачи) - работа, която в България се извършва доста по-некачествено от нашите роми, но и заплатите са различни. От държавите, които не са толкова силни икономически няма да се оплаче от нас нито един гражданин, защото знаят на какъв хал сме, защото преди да дойдем ние, те са били на същия. А това, че ги е страх да не им намалят заплатите си е тяхна работа в страните с развита икономика, ние от край време сме при тях, дори преди да влезем в ЕС, в тези същите държави наши сънародници са работели и на черно и то на доста по-ниски заплати, отколкото ще работят сега, така че не виждам от какво ги е страх толкова.

Това не се нарича шизофрения, а параноя, страх ги е сякаш сме се втурнали всички изведнъж да им ходим в държавите, просто няма кой да се занимава, който е искал да ходи, той вече е отишъл и е там от доста време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слезте на земята... Няма да ни искат, разбира се. Били сме най-интелигентни... А гледахте ли по "Стани богат" един учител че не знаеше какво е монограм и мислеше, че канали се отпушват със сода за хляб... Според мои наблюдения, 95% от българите са с ниво на интелигентност равно или по-ниско от на този учител. После американците били тъпи, европейците незнам си какви, а най-най сме си ние. А това че вече освен румънците и албанците са на път да ни минат, няма значение. Ама така е - комара на собствения си кантар тежи 100 кила...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Слезте на земята... Няма да ни искат, разбира се. Били сме най-интелигентни... А гледахте ли по "Стани богат" един учител че не знаеше какво е монограм и мислеше, че канали се отпушват със сода за хляб... Според мои наблюдения, 95% от българите са с ниво на интелигентност равно или по-ниско от на този учител. После американците били тъпи, европейците незнам си какви, а най-най сме си ние. А това че вече освен румънците и албанците са на път да ни минат, няма значение. Ама така е - комара на собствения си кантар тежи 100 кила...

Да, но изпускаш останалите 5%.. Които показват, че сме повече от тях.. с 5% ние ги минаваме в какви ли не области.. А други със 90% иначе интелигнетни, не глупави хора какво правят и постигат..? Или пък със всичките си пари и огромните възможности, които им се отварят..?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си виждал от близо въпросните хора(американци/"европейци"), щом мислиш, че са повече от нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че американците са тъпи е вярно. 10% от децата на тест посочват, че прясното мляко се прави в завод за безалкохолни напитки. Това все пак е обяснимо, прост народ лесно се управлява. Защо ниикой нехае за образованието в БГ. После не ни искали защото сме били бедни. Такива сме каквито отвън ни направиха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно не си виждал от близо въпросните хора(американци/"европейци"), щом мислиш, че са повече от нас.

Не мисля че са повече от нас. И по-малко не са. И да, вярно е, не познавам много чужденци, затова пък познавам много българи. Само исках да кажа, че на приказки сме най-големите, а ето, излиза че хората от ЕС общо взето или не ни искат, или им е все тая. И няма защо да ги обвиняваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Draconis имах впредвид именно нещата които изброи,като нефт,злато,диаманти,големи рудни залежи и т.н.Мисля,че няма нужда да обяснявам каква роля играе за промишлеността и изобщо за икономиката.Конкуренцията е все по ожесточена и освен ниската цена на продукта се залага и на отличното качество.Не сме и страна,която може да се похвали,че развива технологии.Относно туризма не е тайна за никого и си строят тези,които имат финансовите възможности.Прав си,че хората,които са желали са напуснали България и които са успяли да се задържат са се устроили.Поради това,че посетих почти всички държави в европейския съюз и живея през по-голямата част от времето в Италия,познавам нещата с подробности.Хората си гледат живота,семействата и защитават интересите си.Параноя тука няма!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами много просто,разположението на страната на картата.За тая земя отдавна са се водили битки,сега история няма да чета.Политическите причини са няколко и много прости.

1.Кой е най-прекият сухоземен път,до европата?Ами да,правилно минава през България,щото ако тръгнете да обикаляте от Турция за Германия,фирмите ще фалират.То затова магистрала тракия е пълна с турски тирове.Евтината стока от азия минава през България.Чисто икономическа цел и то много икономична.Ако Бг не беше в Еврото,спокойн о правителството можеше да каже плащайте толкова колкото искаме да си карате тирчето при нас,ама сега няма такива неща.

2.Наскоро Европа изрева за недостиг на газ,откъде се планира да минава тръбопроводът, от Русия за Гърция и после до незнам къде си,е не казвам че е единствен,но като няма газ си е нещо голяма.Нашите се направиха на айде да не казвам.

3.Въздушно пространство,мисля че за това няма какво да си говорим имаме си няколко примера кацнали на Сарафово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване