Премини към съдържанието
dragozow

Цените на флаш паметите падат, както и продажбите

Препоръчан отговор

Спадът в сектора се дължи на ръста при другите чипове памет, и по-специално на DRAM. Анализаторите очакват флаш индустрията да "живне" към края на 2007

Продажбите на флаш памети са намалели с 12% през ноември, а цените са спаднали рязко. Това е най-големият неуспех в сектора след провала през първите месеци на 2005 година, отчитат анализатори на бранша. Причината за спада при флашовете е увеличението на продажбите на други чипове памет и по-специално на DRAM, смятат експертите.

Откакто продажбите намаляха през последните няколко месеца, цените също тръгнаха надолу. Доклад за състоянието на индустрията, публикуван от японската компания Nomura Securities, твърди, че продажната цена за 4Gb флаш е паднала с 24.5% за един месец, считано от втората седмица на декември.Тенденцията на спад се очаква да продължи в близка перспектива, въпреки големите инвестиции, които правят компаниите, за да увеличат производството и да осигурят по-голям пазар. Toshiba, един от световните лидери в производството на флашове, обяви в края на миналата седмица нов тънък чип с капацитет 16Gb, който е върхово постижение в сектора.Макар и сегашният спад да е болезнен за индустрията, анализаторите смятат, че той няма да продължи много дълго. Според Nomura, пазарът на флаш памети ще възстанови своя ръст през втората половина на 2007 година, когато ще се увеличи диапазонът на приложенията.През тази година се очаква флаш паметта да си присвои ролята на твърдия диск в някои продукти. Подобна тенденция се смята за един от ключовете за успех на флаш индустрията.Наскоро излязоха продукти с капацитет 32GB, или почти колкото средния твърд диск за РС-тата с Windows XP, когато беше пусната тази версия на операционната система.Според анализаторите, флаш продуктите ще дадат средносрочна и дългосрочна мощ на полупроводниковия пазар. Ако нещо задържа растежа на пазара, това са високите цени на флаш паметите с голям капацитет, които могат да конкурират за някои приложения твърдия диск.

technews

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продажбите били паднали през ноември?

Извинете... ама сега май сме февруари?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на тези джаджи и ако продължават да падат цените на паметите с по-голям капацитет като тези от 16GB и 32GB, ще си купя със сигурност. За сега имам две от които едната ми е 128MB, а другата 512MB и наистина много голяма работа ми вършат. А ако започнат да падат цените и на U3 паметите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си взех наскоро 2 гб,предимството е че мога да си нося филм в джоба.Иначе я ползвам за работа защото съм си сложил програми които ми трябват и такива които работят като портабъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм останал с впечатление, че в Бг държат високи цени. Преди няколко месеца си взех от Германия флашче 1гб за 17 евро. Иначе колкото повече, толкова повече.

Някой би ли споделил как вървят цение в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм останал с впечатление, че в Бг държат високи цени. Преди няколко месеца си взех от Германия флашче 1гб за 17 евро. Иначе колкото повече, толкова повече.

Някой би ли споделил как вървят цение в момента?

Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих 2 гб А-дата за 49 лева преди нова година,беше трета колонка без ДДС.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам такава джаджа с обем 1GB. Тези нещица са страшно удобни, хубаво е че ще станат и по-достъпни (в ценово отношение). Новите 32GB едва ли ще мога да си ги позволя, но най-вероятно ще си взема едни 4GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам наблюдение през последните месеци на цените и мога да кажа че падат стремглаво за разлика от рамта която пък не мърда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами цените са си същите и преди, и сега 1GB си е 40-50 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам един въпрос относно тези ск*п*ни флаш памети. Вече имах три и бяха у хубави едното наистина беше някакво неизвстно но другите две бяха супер, едното на Sony (мисля) и друoта на LG. Като ги купих, след известно време на употреба те се развалят, някой може ли да ми каже за какво става така, иначе тук във испания сега мога да си купя със 4ГБ за 55-60 евро но ма е страх пак да не фтаса и съм казал че няма да купувам. :angry: :angry: :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

Имам един въпрос относно тези ск*п*ни флаш памети. Вече имах три и бяха у хубави едното наистина беше някакво неизвстно но другите две бяха супер, едното на Sony (мисля) и друoта на LG. Като ги купих, след известно време на употреба те се развалят, някой може ли да ми каже за какво става така, иначе тук във испания сега мога да си купя със 4ГБ за 55-60 евро но ма е страх пак да не фтаса и съм казал че няма да купувам. :angry::angry::angry:

Изключвай флашчето от компютъра винаги през Safely Remove Hardware и се отнасяй внимателно към нея като я поставяш или издърпваш от USB порта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами цените са си същите и преди, и сега 1GB си е 40-50 лева.

Продавам 1 гб на 36 лева клиентска цена с ДДС.Преди три месеца за тая цена можеше да се вземе 512 мб(от същата марка) .Иначе трябва да си пазите флашките защото не са дуракоустойчиви.Има едни гумени на А-дата които се разбиват между корпуса и USB-то защото връзката е мека.Затова не са за препоръчване.Аз имам и една стара(128 мб) която още работи.Иначе моята е ТАЗИ.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изключвай флашчето от компютъра винаги през Safely Remove Hardware и се отнасяй внимателно към нея като я поставяш или издърпваш от USB порта .

Подкрепям те на 100%. Аз винаги го изключвам първо от компютъра, като кликна с десен бутон на иконата със зелената стрелкичка и след това натисна с десен бутон появилия се надпис Safely remove USB Mass Storage Device - Drive(буквата на у-вото: ). След натискане на надписа, ако нищо не се използва от паметта се появява балонче, в което пише, че паметта е готова за изваждане и чак тогава я изваждам от компютъра си. Ако се спазва това винаги(а то често се пренебрегва от хората), паметта ще бъде здрава и ще има дълъг живот. Имам две и едната, която ползвам често, когато съм на чужд компютър заради Portable Software, който съм си сложил в него е на Corsair - Flash Voyager 512MB. До този момент смея да твърдя, че паметта, която имам се държи много стабилно и не съм имал проблеми с нея. Абсолютно същия на външен вид има и от 16GB и до колкото си спомням даже и тук го бяха показали. Решил съм след време да си купя някаква памет, но този път минимум 4GB. Много съм се замислил флаш памет от 16GB или друг тип памет нареченаU3 с 4GB. Надявам се да паднат цените и на U3 паметите.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм много доволен от тези джаджи и от стремглавото падане на цените им, от година - две имам една 256Mb-тка, върши ми чудесна работа и е много бърза, като перспектива мисля да си взема 2-4Gb модел :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междувпрочем има тука у нас един флаш 2 GB на 2 месеца кажи-речи. Продавам го за има-няма 60 лв. Ако някой е навит да свирка :blink:

Нещо малък ми се струва и мисля да си зимам по-голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Междувпрочем има тука у нас един флаш 2 GB на 2 месеца кажи-речи. Продавам го за има-няма 60 лв. Ако някой е навит да свирка :blink:

Нещо малък ми се струва и мисля да си зимам по-голям.

Скъпо....25 долара и ДДС е в Мост.Освен ако не е Кингстън,Корсар или някоя от скъпите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване