Премини към съдържанието
filko

Овърклок на Манли 7300гт/ддр3 и Семпрон 3000+ АМ2

Препоръчан отговор

Здравейте имам няколко въпросчета ..ако може някой да помогне!!

Дъното е Епокс MF4-J3 и проц. 3000+ ам2 Семпрон ..памета е кингстон 512мб ддр2 667 .

Проблема ми е че шината не иска да тругне по-нагоре от 265. Сега съм я оставил на 263*8мулти~=2100мх за проца .памета я пуснах на 266 и сега върви на 330 (660), което си е нормално. ХТ е на 3* ~= 800 ,което си е нормално.. пробвах с повече волтаж на проца , но не става. Не иска да тругне на повече каквото и да правя..и на ХТ 2* пусках ма не става..Дайте някоя идея какво да правя.

За видеото исках галакси но не мойах да нямеря и сега е манли 7300гт 256мб/ддр3/128бит (500/700 (1400 ефективни)).. но на Ати тоол едава 20 на меморито и толкова някъде и на ядрото е става...после артефакти..как се оправяха таймингите на видеото? Осатвих я на тия честоти и заби в командос.пуснах пак и пак заби като върнах на нормални честоти сичко е ок ама клок 0%. има ли някой с такава карта и кво е успял да напраи с нея...Дайте съвет и за това ако може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е идеално за клок, друг е въпросът, че самият процесор си има някакъв лимит, зависи в голяма степен от бройката, на която си попаднал, то ако всички се клокваха по мед и масло :)

За видеото, не очаквай чудеса и там, идва доволно надута почти до край, така че ме съмнява да изтискаш нещо

по-сериозно, особено от паметта, аз лично не бих си играл с таймингите, ако ги разхлабиш много, ще усетиш негативен ефект, преди няколко дена си играх с мойта щайга и на 570MHz с ниски тайминги, изкара повече отколкото на 600 със доволно разхлабени, поне при мен не си заслужаваше, поздрави cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора но за видеото бях чел ревю някъде тук и беше стигнало 600/800 със залман... Но май съм попаднал на шибана бройка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за отговора но за видеото бях чел ревю някъде тук и беше стигнало 600/800 със залман... Но май съм попаднал на шибана бройка

И на стандартните 500/700 си е супер за карта от такъв клас, GPU-то до каква честота над тези 500 се държи стабилно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам си запознат с дъното -

ХТ е на 3* ~= 800 ,което си е нормално
- заключил си PCI-E шината,нали ? Сложи Рам паметта By SPD и на най-ниския делител и пак пробвай 265 - не би трябвало да имаш проблем на тая шина .На проца си пуснал малко ток ,добре - а температурите на чипсета как са ? Ако пак не иска да запали -пусни малко ток и на чипсета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на чипсета незнам колко е ... на дъното има датчик и той показва 34,но това май е на проца температурата. Чипсета нямам как да го измеря ..Незнам еверест дали не го показва !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хитро !!!!! :)

Усеща се, но не чак толкова !!! Като задържа и се усеща !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....заключил си PCI-E шината,нали ? Сложи Рам паметта By SPD и на най-ниския делител и пак пробвай 265 - не би трябвало да имаш проблем на тая шина .На проца си пуснал малко ток ,добре ....... - ....Ако пак не иска да запали -пусни малко ток и на чипсета ...
-Това направи ли го ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да заклюил съм шината на 100 подадох волт на сичко и памета си е на спд ама не става ... мисля че биоса нещо не е наред .. Ще го флашна и ще пробвам пак..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е кофти бройка CPU, аз съм с подобна конфигурация и същия CPU но при повече от 266 HTT се дъни. Сигурен съм че не е от РАМ или Дъно, нито от настройки в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия биос като му сложа някви други настройки и не стартира вобще компа ..Изписваше нещо за гоустбиос но не помня точно какво...като и да е в общи линии ми искаше диска с биос за да се флашне сам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване