Премини към съдържанието
dragozow

Бил Гейтс: След пет години ще се смеем на днешната телевизия

Препоръчан отговор

Очаква се интернет да доведе до революционни промени в телевизията през следващите пет години заради бума на онлайн видеосъдържанието и интеграцията на компютърните и телевизионните технологии. Това каза президентът на Майкрософт Бил Гейтс, цитиран от Ройтерс, по време на Световния икономически форум, който приключи вчера в швейцарския ски курорт Давос.

„Изумително е, че хората не проумяват, че след пет години всички ще се смеят на днешните телевизионни технологии“, каза той пред световния бизнес и политически елит на форума.Все по-голямата популярност на високоскоростния интернет и на сайтове за видеосъдържание като YouTube вече доведоха до спад в броя часове, които младите потребители във всички точки на света прекарват пред телевизора.През следващите години все повече зрители ще избират гъвкавостта, която предлага онлайн видеото, а популярността на традиционната телевизия с фиксираните програми и прекъсване за реклама ще намалява, смята Гейтс.„Има някои неща, като предизборните кампании и олимпиадите, които говорят достатъчно, че телевизията е ужасно нещо“, каза той.Гейтс посочи неудобства като това, че потребителят трябва да изчака точно момента на излъчване на предаването, от което се интересува, или пък, че то може да не се излъчва в удобно за него време.„В това отношение интернет има голямо превъзходство“, допълва Бил Гейтс.В момента да се гледат видеоклипове на компютър е съвсем различно преживяване от това да се гледат сериали или документални филми по телевизията. Но идва период на интеграция между двете, което поставя нови предизвикателства пред телевизионните компании и рекламодателите.„Тъй като тенденцията е видеото все повече да бъде предлагано по интернет, а някои телекомуникационни компании изграждат инфраструктурата за това, потребителите ще имат възможност да се възползват от тези две преживявания наведнъж“, прогнозира Гейтс.Основателят на YouTube Чад Хърли предвижда, че въздействието върху рекламата ще бъде огромно, като занапред рекламите ще бъдат много по-таргетирани и съобразени с профила на зрителя.„През следващите месеци ще експериментираме с различни подходи, за да установим взаимовръзката между зрителите и рекламите, което ще ни позволи да изградим ефективен модел, работещ както за рекламодателите, така и за потребителите“, каза той.Рекламодателите вече с готовност адаптират стратегиите си към растящата сила на интернет и все повече рекламни бюджети ще се пренасочват от телевизията към глобалната мрежа.На форума Хърли обяви, че YouTube разработва модел за поделяне на приходите от реклама с потребителите на сайта, който се очаква да бъде въведен в близките месеци.

logo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
„Има някои неща, като предизборните кампании и олимпиадите, които говорят достатъчно, че телевизията е ужасно нещо“

Е, точно със второто / олимпиядите/ никак не съм съгласна. Има хубави спортни, публицистични и научни предавания заради, които си заслужава да се глеза телевизия, макар и рядко.

Гейтс посочи неудобства като това, че потребителят трябва да изчака точно момента на излъчване на предаването, от което се интересува, или пък, че то може да не се излъчва в удобно за него време.

Тук съм съгласна. И на мен ми се гледа "Дързост и красота", ама го дават в 5.30ч :)biggrin.gif Е, аз че сутрин ставам рано - ставам. Ама още 30 мин. по-рано, никак не ми се става. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То аз и сега и се смея - дали ми се връзва по 1 час телевизия на 2 седмици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене има неща, които ако не ги гледаш в точният час се губи тръпката от предаването. Представете си Formula 1 и Шампионска лига, Световно по футбол на запис.......

Или срещи като Liverpool vs Chelsie или Liverpool vs Manchester!

Е нема да стане. Друго си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има истина в това, което каза hattamotto.

Само, че питам аз - откъде тоз интернет за гледане на онлайн телевизия. Този "високоскоростният" не вирее у нас. :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има истина в това, което каза hattamotto.

Само, че питам аз - откъде тоз интернет за гледане на онлайн телевизия. Този "високоскоростният" не вирее у нас. :help:

И аз така си мисля. Би било чудесно, ако интернетът е бърз. Сега един клип не можем да изгледаме онлайн, а камо ли нещо друго. Но като идея :help:

Редактирано от марги (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване