Премини към съдържанието
Papuro

Дайте мнение за малък офис принтер

Препоръчан отговор

Търся офис принтер - малък, лазерен, черно-бял... Дайте съвет от гледна точка на опита си. Интересуват ме мнения, свързани с консумативи - касети (нови и пълнене, рециклиране...), барабани (на касетата и на печката). Изобщо впечатления. За пример ще посоча HP 1020 и Lexmark E120. Някаква фирмена политика ли е, че Lexmark е с по-ниска цена (а е с 16 MB RAM) или има "уловки" откъм цени на консумативите...?

Благодаря предварително... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се сетиш че има уловка.

Е120 има чип на касетата. Освен това там "касетата" е разделена на две - барабанен модул и тонер модул. Цени на двете:

Касета за 2000 копия около 160 лева с ДДС (зависи от къде я купиш)

Барабанен модул за около 25000 копия - около 73 лева с ДДС

Касетата се презарежда и се сменя чипа - цена около 45 лева без ддс с чипа, пак за 2000 копия

Да поговорим и за 1020:

Нова касета за 2000 копия, която включва и барабан - около 120 лева с ДДС

касетата се презарежда за около 30 лева без ддс

Както и да го въртим и сучем HP си излиза бая по-евтин като консуматив.

При HP обаче в печката има тефлоново платно цени от около 30 до към 60 лева - има разни оригинални, неоригинални...но поне се предлагат, докато тефлоновата ролка за Е120 трудно ще я намериш, или ще ти предложат нов ортигинален цял изпичащ модул. А и Е120 е доста новичка и далеч по няма части в сравнение с 1020, която е на механика 1010, който е доста от давна на пазара....

Хайде, късмет !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще се сетиш че има уловка.

Е120 има чип на касетата. Освен това там "касетата" е разделена на две - барабанен модул и тонер модул. Цени на двете:

.......

.......

Хайде, късмет !

:) 10x човече... ти си първият, който писа за 1 денонощие ;)

Винаги съм подозирал, че има нещо "гнило в Дания"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да хвърлиш и едно око на Xerox Phaser 3117 или Phaser 3122. Касетите им са без чип, а и няма проблем да се пълнят. Тонера е за 3000 копия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търся офис принтер - малък, лазерен, черно-бял... Дайте съвет от гледна точка на опита си. Интересуват ме мнения, свързани с консумативи - касети (нови и пълнене, рециклиране...), барабани (на касетата и на печката). Изобщо впечатления. За пример ще посоча HP 1020 и Lexmark E120. Някаква фирмена политика ли е, че Lexmark е с по-ниска цена (а е с 16 MB RAM) или има "уловки" откъм цени на консумативите...?

Благодаря предварително... ;)

HP 1020 е просто перфектен. От година го ползвам и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата”, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да хвърлиш и едно око на Xerox Phaser 3117 или Phaser 3122. Касетите им са без чип, а и няма проблем да се пълнят. Тонера е за 3000 копия.

HP 1020 е просто перфектен. От година го ползвам и съм много доволен.

:P благодаря..., но не чух нищо за други марки - Canon, Epson, Brother...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Brother и Epson - забрави, скъпи консумативи....а и ред други причини...но ако кажете ще спомена 3-4

Евентуално Canon - да, но малко са им своенравни драйверите, понякога. Иначе механиките са като на HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Brother и Epson - забрави, скъпи консумативи....а и ред други причини...но ако кажете ще спомена 3-4

Евентуално Canon - да, но малко са им своенравни драйверите, понякога. Иначе механиките са като на HP

Само да те светна,че механиката на НР е на Canon,защото е производство на Canon и за това те нямат широка гама от лазерни принтери,а само няколко модела.

Иначе ако искаш евтин печат си вземи Kyocera.

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах кой няма широка гама от лазерни принтери НР или Канон ;)

Canon,разбира се,защо да се борят на пазара със себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да известно ми е че HP ползват механики на Canon, и не ползват ами всичките са им на Canon. Просто се опитах да бъда максимално ясен и ако обърнеш внимание съм написал "Иначе механиките са като на HP", което не дава светлина коя фирма е разработила механиката. Просто HP са по-популярни и затова сравних с нещо популярно.

Сега друга е вече темата какви са финансовите интереси на Canon и защо продават механиките си на HP. Не че като отвориш едно HP навсякъде вътре не присъства надписа Canon по платките...

Доколко Kyocera e евтин като печат, не съм никак съгласен. Предполагам ти е известна цената на барабанните модули при различните модели; пък и те никога не издържат копията които уж им дават като ресурс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да известно ми е че HP ползват механики на Canon, и не ползват ами всичките са им на Canon. Просто се опитах да бъда максимално ясен и ако обърнеш внимание съм написал "Иначе механиките са като на HP", което не дава светлина коя фирма е разработила механиката. Просто HP са по-популярни и затова сравних с нещо популярно.

Сега друга е вече темата какви са финансовите интереси на Canon и защо продават механиките си на HP. Не че като отвориш едно HP навсякъде вътре не присъства надписа Canon по платките...

Доколко Kyocera e евтин като печат, не съм никак съгласен. Предполагам ти е известна цената на барабанните модули при различните модели; пък и те никога не издържат копията които уж им дават като ресурс.

Добре,няма да спорим как се прави сравнение....

Примери много за това,че барабаните на Kyocera издържат по много повече копия от това което дадено като гаранция от фирмата производител.До тук от това което чета почти никой не използва оригинални консумативи,което прецаква някой части,а и най-вече барабана.Гаранцията важи само при използване на оригиналните консумативи и дадената част си живее живота при тези условия.Видял съм достаъчно за да пиша това.Обикновено избягвам да пиша само колкото да се намирам на приказка.

Качеството на хартията също е от значение за това дали ще засядат постоянно листове вътре в самият принтер(без значение моделът).Примери също много.

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ivo23, това че "Гаранцията важи само при използване на оригиналните консумативи и дадената част си живее живота при тези условия" e огромната заблуда на българския пазар. Малко повече по темата можеш да прочетеш тук. Хората са го казали от ясно по-ясно. Ама нали сме балъци, и се оставяме да ни манипулират.

По отношение на Kyocera - изобщо не си прав. Пример - да си видял Kyocera FS 800 например с барабан над 30-40 хиляди? При условие че му дават 100'000. Говорим за ползване само с оригинални консумативи, макар че нищо им няма на неоригиналните. Ако ми покажеш един такъв имаш каса бира от мене, ако пиеш бира де, ако не ще измислим друга награда... :yanim:

Надявам се да даваме полезна информация на уважаемите съфорумци, без да досаждаме (това по отношение на "Обикновено избягвам да пиша само колкото да се намирам на приказка").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А цената може да е още малко по ниска - с HP 1018 :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук Ви давам линк със приблизително сравнени себестойности на копие при някои по-популярни принтера.

Надявам се да са ви от полза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето тук Ви давам линк със приблизително сравнени себестойности на копие при някои по-популярни принтера.

Надявам се да са ви от полза

10x...

интересна е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Някакви впечатления за HP-1018 ???

Как се държи и заслужава ли си купуването на 1020 вместо на 1018 - все пак ртазликата в цената не е никак малка....?

Благодаря предварително... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм работил по принцип с HP 1020 на работа, а от няколко дни си купих HP 1018 за вкъщи.

Значи и на двата модела тонер касетите са едни и същи - Q2612A.

Разликата, която видях при спецификациите на двата принтера е, че при 1018 му дават по-малко месечно натоварване - 3000 страници. Иначе първата страница си я вади наистина бързо, а и печата не е никак бавен. И аз затова избрах по-евтиния.

Все пак някой ако има по-обстойни впечатления, моля да сподели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване