Премини към съдържанието
LinKin^parK

Проблем с отварянето на .odt файл

Препоръчан отговор

Имам един .doc файл с незнаен encoding, който не може да се отвори нормално. За файла знам, че е на италиански и не съм сигурен, но май е правен на програма от OpenOffice. Ето линк към файла, ако някой може да ми даде съдържанието му в нормален вид или да каже как да отворя файла ще съм много благодарен. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, има ли начин да се конвертира или нещо такова, така че да си се чете и от MS Word? Например от OpenOffice 2.1 да се запише в някакъв формат съвместим с Word?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Енкодинга си е добре, просто файла не е .doc... Отворих го като .zip файл; подозирам, че става въпрос за новия формат на документите в Microsoft Office 2007 - .docx . В момента свалям Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats (~27 Mb), ако се отвори с него, значи наистина е .docx .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има начин аз го презаписах и сега се чете и от MS Word, дай адрес да ти го пратя

Файла по-скоро е правен на OpenOffice.org защото не го разпознава като .docx

Можеш да промениш разширението но .odt ако имаш OpenOffice.org.

За друго не се сещам в момента.

Енкодинга си е добре, просто файла не е .doc... Отворих го като .zip файл; подозирам, че става въпрос за новия формат на документите в Microsoft Office 2007 - .docx . В момента свалям Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats (~27 Mb), ако се отвори с него, значи наистина е .docx .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прати ми го на GoldenTNT@gmail.com. Наистина се отваря като ZIP... Явно е този формат, който казвате - .docx...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла наистина е бил OpenOffice.org .odt просто е бил преименуван !?!

Направих сравнение с друг такъв и съдържанието е еднакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване