Премини към съдържанието
preslavxxx

Как да изтрия Windows XP след като вече имам Vista final

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирах си Windows Vista Final през XP-to чрез Daemon tools.Сега искам са махна старото XP но с формат от вистата не става.Ако някой знае как ще стане и след това да ми тръгне вистата, защото се съмнявам че след махането на XP вистата може и да не се включи. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли първо да обясниш дали си сложил Виста на друг дял или на същия където е и XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти тръгне Вистата. Аз като си я инсталирах за пръв път не си форматирах диска и го инсталирах докато и XP си беше там...Вистата по принцип автоматично си преименува старита ти ОС на папка Windows.old....и аз се чудих ко да го правя...и в крайна сметка го изтрих...с копчето Delete хаха...и си стана....въпреки, че аз след това я преинсталирах на ново...но това си беше поради мой други проблеми нямащи нищо общо с това....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На оделен дял сам я инсталирал

И аз съм така и на мене ми е на отделен дал(E) а XP-то в C та дали XP-то ще се изтрие като кача Виста или трябва форматиране на C??? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм така и на мене ми е на отделен дал(E) а XP-то в C та дали XP-то ще се изтрие като кача Виста или трябва форматиране на C??? Публикувано изображение

За да махнеш XP, трябва да направиш следните неща:

1. Форматираш дяла на който ти е ХР-то от Виста-та.

2. Рестартираш компютъра и ако в началото Биос-а те пита коя ОС трябва да избереш ти първо му даваш на старата ОС - да я засече като невалидна и след това даваш на Виста-та. Отиваш на X:\Boot.ini, (където X е буква-та на устройството) и редактираш файла с Notepad. Изтриваш реда на който пише Ealier version of Windows и му даваш File->Save, но преди това не забравяй да си направиш бекъп и на Boot.ini . Рестартираш и готово.

Би трябвало да стане. При мен стана с всички тези стъпки. Аз поех риска 50/50 % и стана.

Успех!

Не забравяй да си направиш Backup и да го запаметиш на друг дял и да пишеш дали е станало!

Редактирано от cm8391 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирах си Windows Vista Final през XP-to чрез Daemon tools.Сега искам са махна старото XP но с формат от вистата не става.Ако някой знае как ще стане и след това да ми тръгне вистата, защото се съмнявам че след махането на XP вистата може и да не се включи. Благодаря предварително

Тоест как да махна виста и да оставя XP Защото виста,драги приятелю не става...за нищо!За нищо!Нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сигурно ще стане като логнеш под УинХР и пробваш да фикснеш мастербуут рекърд(Fixmbr.com или системна дискета fdisk\mbr),и чак след това изтриеш дяла с вистата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите моля помогнете ми имам проблем. кажете как да сменя Windows vista Windows XP professional.Едно големо Мерси на отзволите се. Здравеите моля помогнете ми имам проблем. кажете как да сменя Windows vista Windows XP professional.Едно големо Мерси на отзволите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EDIT: Боже, темата е от 2007-ма! Абе, вие не заключвате ли стари теми тука, бе?

Редактирано от kanibal4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да заключваме? Така някой, който се е съобразил с търсачката, няма да спами с нова тема, ами ще зададе въпроса си в съществуваща така и в последствие друг, който използва търсачката, ще му е по-ленсо да си намери отговор на въпроса. Много ясно, че не се заключват старите теми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване