Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така ето ми я конфигурацийката

CPU : Celeron 2.8 s.478

MB: ASUS P4P800-X

RAM: 512 V-DATA ddr 400

Video : GF FX 5500,256MB 128bit

HDD: 80GB Seagate 2MB,7200

350W ColorSIT

монитор MAG CRT 17"

Така какво ме съветвате да променя в компа.До 250лв + продадените сегашни части !

Редактирано от Digress (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да добавиш още една 512МВ,видеокартата е добра на този етап. Може да се помисли на по-късен етап за НDD-160GB и по-добро захранване.Зависи за какво,ще се използва РСто. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е толкова старо, че ако се смени със съвременно, ще трябва да се зима и нов процесор, видео, рам.

За 250 лева можеш да купиш още 512Mb DDR400 рам + 160GB хард + по-добро захранване Fortron, Thermaltake или др.

От смяна на процесора с друг Socket 478 такъв няма голям смисъл.

Видеокартата хич не става за по-тежки игри, можеш да потърсиш някоя 6600GT или 7600GS (за AGP слот)

Например една XFX или Chaintech GF G7600GS 256MB GDDR2 AGP8x струва между 210-230лв. с ДДС.

Като цяло, ако искаш по-сериозен и пълноценен ъпгрейд, ще трябва да заделиш повечко средства cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

Ето и информация за дъното ;)

Не бих те посъветвал нещо по-различно, от това което myd е предложил.

Най- доброто за 250 лв би било още RAM 512 MB DDR 400, нов хард диск- 160- 200 GB Seagate (изглежда, че дъното поддържа SATA, следователно търси такъв) и разбира се едно прилично захранване- примерно това

Ако си по-запален геймър и ако може да си позволиш нова картa бих ти препоръчал GF 7300 GT 128 MB/DDR3/AGP (мисля че беше около 160 лв), въпреки че аз лично не виждам вече смисъл в голяма инвестиция за AGP. Друг е въпроса, че с този Celeron Northwood :ph34r: не би могъл да се възползваш от всичките възможности на една 7600 GS примерно :hush:

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Друг е въпроса, че с този Celeron Northwood не би могъл да се възползваш от всичките възможности на една 7600 GS примерно

Вярно че е дърво, то и от името личи biggrin.gif

Ако намериш 7300GT GDDR3 за AGP, ще ти свърши идеална работа, но не знам доколко я има в наличност у наште фирми, ето една такава - цък :rolleyes:

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване