Премини към съдържанието
black hawk

Липса на звук след вграждане на субтитри с AVISubtitler

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следният проблем.Вграждам субтитрите с AVISubtitler на даден филм,след като пусна филмът ми излиза без звук.Защо?

Редактирано от stanley56
Непълно и неясно заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Имам следният проблем.Вграждам субтитрите с AVISubtitler на даден филм,след като пусна филмът ми излиза без звук.Защо?

С какво аудио е филма,който конвентираш.Ако е с AC3 и нямаш Ac3 филтър,логично няма да имаш звук,а филма да си има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С какво аудио е филма,който конвентираш.Ако е с AC3 и нямаш Ac3 филтър,логично няма да имаш звук,а филма да си има.

Примерно вграждам субтитрите на Prison Break,след като го пусна не ми излиза звука.А като вграждам субтитрите на филм с AC3 звук ми излиза само звука и то много бързо,а картината е няма.Имам инсталиран K-Lite Codec Pack 2.82 Full и AС3 филтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откажи се от тоя Ави Субтайтлър,калпава протрама е - аз съм пробвал какви ли не кодеци и ширети - става само за стари филми и то не за всички.Радикалното решение е да си купиш едно ново ДВД с ДивХ и БГ-субтитри.

Ако не - еднственото свястiно нещо като по-лека и сигурна програма за вграждане и конвертиране, което мога да ти препоръчам за целта,като изключим разбира се професионалните програми,това е WinAviVideo Convertor.Разбира се трябва да си инсталираш AceMegaCodecsPack - professioal edition,за да ти работи конвертора безпроблемно.

Всичко друго е мъка!

Но най-добре,ако можеш разбира се, е да похарчиш стотина лв за нова ДВД и да не се занимаваш с глупости.Аз така направих след 2 год.мъки и се родих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се трябва да си инсталираш AceMegaCodecsPack - professioal edition,за да ти работи конвертора безпроблемно.

Всичко друго е мъка!

Но най-добре,ако можеш разбира се, е да похарчиш стотина лв за нова ДВД и да не се занимаваш с глупости.Аз така направих след 2 год.мъки и се родих.

Тръпки ме побиват от подобни предложения - как може да се препоръчва инсталиране на кодек пакет над 60, ако не и доста повече MB-ти, след като ще ползваш по малко от 10% от него.

Отваряш си филма с GSpot, виждаш какво ти е необходимо като видео и аудио кодеци, и ако ги няма в "KLite codec pack"-Full, когото би трябвало да имаш, дръпваш си необходимите ти от http://www.free-codecs.com/ - инсталираш и VirtualDub - с нищо неангажираща те малка програмка за видеообработка и си вграждаш субтитрите. Уроци за начина на вграждане - под път и над път.

Общо взето доста фасулска работа е самото вграждане, което ти препоръчвам, при положение, че не можеш "да похарчиш стотина лв за нова ДВД" и се налага да "се занимаваш с глупости"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Откажи се от тоя Ави Субтайтлър,калпава протрама е - аз съм пробвал какви ли не кодеци и ширети - става само за стари филми и то не за всички.Радикалното решение е да си купиш едно ново ДВД с ДивХ и БГ-субтитри.

Едва ли!Вчера реших проблема.Изтеглих по нова версия на програмата,защото бях с v1.5 и явно не се получаваха нещата с тази версия.Днес вградих субтитрите на Munich.DVDRip.XviD точно за 5 минути,т.е. на част по 2-2,5 минути .А за филм от 700 MB,вграждам субтитритв за 2-3 минути максимум с AVISubtitler.Като пусна филма си има всичко. cool.gif

Тръпки ме побиват от подобни предложения - как може да се препоръчва инсталиране на кодек пакет над 60, ако не и доста повече MB-ти, след като ще ползваш по малко от 10% от него.

Така е!Едва ли бих инсталирал някога този пакет :clap: .

Редактирано от black hawk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVISubtitler е много добра програма.

Проблемите с изкарването на звук идват от следното:

Повечето филми са рипнати с VBR (Variable Bit Rate - непостоянен бит рейт)

звук за намаляване размера на файла.

Програмата не разпознава VBR звук, а само CBR звук

(Constant Bit Rate - постоянен бит рейт).

С VirtualDub се прекодира звука от VBR в CBR и после се залепват субтитрите

с AVISubtitler. Звука излиза синхронизиран и ясен винаги.

Дано съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване