Премини към съдържанието
Филипов

Ограничаване на Upload (Linux)

Препоръчан отговор

Имам си едно сървърче (Slackware 10.2) Свързано е към градския LAN, като интернет идва по VPN. Зад сървърчето има няколко Win компютъра през свич.

Има разни FTP акаунти. Проблемът е че на единия станаха много маймуните на клона (интернет трафик), които задръстват целия upload канал, като по този начин ми скапват и download канала (симетрично 512Kbps).

Целта е компютрите отзад да могат да разглеждат сайтове нормално и да свалят при нужда. За целта трябва да се ограничи уплоада от тази папка до 80 - 85% от канала. Това или по време, или ако някой компютър отзад е включен или с команда от него към сървъра, няма значение точно как. През останалото време на денонощието (извънработно) ограничения не са необходими.

Файловете, върху дърпането на които действа ограничението се намират само в една директория, обръщението (заявката) към тях става само от едно място (referer). Диапазона по IP е твърде голям, но върши работа и само ограничение на руските такива.

Та моля за помощ по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни едно търсене на чичко гуугъл цък. Но ето ти един линк който трябва да ти свърши работа. Статията е на английски но предполагам че го владееш езика. Съжалявам че не мога да ти помогна повече но просто не съм работил изобщо с Линукс въпреки огромното ми желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно разбирам става дума за ограничаване на трафика на FTP демона. В този случай най-мързеливото решение е да ползваш FTP демон, който има вградени функции за ограничаване на скорост. Добър избор е например pureftpd.

Разбира се шейпъра е по-ефективен, защото ограниченията му са динамични, а не статични. Ако не си правил досега обаче ще ти отнеме много повече време от ограничаване през FTP демона.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване