Премини към съдържанието
Amok

Проблем с sharing-a между два компютъра с кабелен интернет

Препоръчан отговор

Имам следния проблем и се надявам да можете да ми помогнете:

Получавам интернет през кабелен модем. Модема е свързан със суич, към който са закачени 2 компютъра. IP-то се получава чрез DHCP. Платих си за две IP-та от кабелния оператор и интернет има и на двата компютъра. Проблема е, че двете IP-та са в различни мрежи. Например: 87.246.29.171 и 83.222.166.48 и не ве виждат шернатите папки между двете.

Въпросът ми е: може ли да се настроят компютрите да се виждат с тази конфигурация. Не ми се слага рутер. Благодаря.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам как ще стане по този начин. Виждам два варианта:

1. Да се обадиш на доставчика си и да му опишеш проблема, ако могат да нагласят IP адресите, за което не съм сигурен дали става при кабелните модеми, аз бях в същата ситуация преди време, не стана хватката.

2. Плащаш си за по-висока скорост вместо за втори адрес и си взимаш рутер, което винаги е по-добрия вариант, понеже в горната ситуация, и други потребители от същата подмрежа ще имат достъп до шернатите папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си от единия компютър да пуснеш пинг до другия? Ако има пинг пробвай да търсиш другия комп. по айпи адрес от start/search/for files or folders/computers or people. Ако го намериш остава само да си направиш юзер, който да има достъп до споделените неща. Ако не се виждат двата компютъра виж дали са им еднакви настройките за DNS, Gateway, дали са от една Workgroup - ей такива неща.

Вариант е също и да се свържеш с доставчика и да го накараш някой от неговите хора да ти нагласят нещата, по твоите изисквания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът май се оправи. Инсталирах NWLink IPX/SPX/NetBIOS протокол, настроих го Enable NETBIOS over TCPIP и ми провървя. Инъче имаше пинг между двата компютъра. Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване