Премини към съдържанието
plastmasa

Помогнете ми да си избера някой от тези лаптопи

Препоръчан отговор

Предварително се извинявам, ако темата покрива като съдържание други такива.

Имам няколко въпроса, свързани с избора на правилния лаптоп. Правилния, защото никой не би искал да си купи нещо и след това да съжалява, че е могъл да купи евентуално нещо по-добро.

Не съм запознат с модерните технологии (кое какво е, и какво означава), и затова реших да питам специалистите! Въпросите ми са:

Коя марка е "ПО-" HP, TOSHIBA, FUJITSU SIMENS?

И когато говорим за тези марки, някой би ли ми обяснил разликите между ATI RADEON X1600 (256MB - DDR-не знам колко), NVIDIA GF7600 (256 MB DDR2-или поне аз така разбрах), NVIDIA GF7300 (256 MB DDR-отново не знам колко)?

Относно RAM-a, какви са разликите между 1х1024MB (667MHZ) и 2х512 (533MHZ)? Предполагам, че когато е 2х512 говорим за двуканална RAM, но при положение, че единия път е 1х1024 (едноканална) на по-бърза шина , а втория 2х512 на по-бавна шина, къде са разликите и в крайна сметка, кое е по-добре?

Питам за тези компоненти, защотото само те се различават в примерни конфигурации: INTEL CORE 2 DUO (7200); HD 120 GB 5400 RPM; EKPAH 17"; и всичките им допълнтелни екстри DWDRW, LAN, MODEM, USB, BLUETOOTH, и т.н. Ценовият им клас е над 2500 лв. А ако ме питате, за какво ще се ползва такъв лаптоп, отговорът е, че ще бъде компютър за всичко: програми, игри,...то май това изчерпва употребата, айде да кажа и записи, гледане на филми, интернет, и др.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване