Премини към съдържанието
boy_07

Windows не зарежда - iertutil.dll was not found

Препоръчан отговор

По случайност се прецаках и преинсталирах IE7 . Докато си сърфирах из нета Уиндоус ми прати съобщение,че след 4 мин ще се рестартне компа,защото да се задействат някакви си ъпдейти!И аз му позволих!

Но след рестарта,когато натисна иконката за влизането ми в Уина(там дето ти е за паролата) ми излиза съобщение ,на което ми пише:

This applicatin has failed to start because iertutil.dll was not found.Re-instaling the applicatin may fix this problem.

Натискайки ОК Уин се зарежда,но без икони,без старт менюто,нищо няма.

Единственото което мога да стартирам е Такс Месенджъра(контр+алт+дел) и от там да пусна някоя програма.Предположих,че може да е от преинстала на тъпия ИЕ.Успях да вляза във Лисицата и да изтегля същата версия на Ие за да го сложа отново,но не мога защото когато искам да отворя папката през у торрента отново ми излиза този прозореца с това горното съобщение и е мн кофти.

Кажте какво да правя?И през сейф мод влязох и там така ми показва-опитах да поправя регистрите доколкото е възможно-поне да вляза в Уин спокойно с REg Supreme-но няма резултат!Съобщението пак се показва1

Кажете какво да направя?Моля ви?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип би трябвало да сложиш файловете в C:\WINDOWS\system32 и всичко да се оправи след рестарт. Не знам дали ще имаш проблем с разархивирането, затова архивирах DLL файловете в саморазархивиращи се архиви - сами ще разархивират файловете в C:\WINDOWS\system32. Всъщност са две версии на файла, пробвай първо единия - iertutil (7.0.5450.4) и ако не стане, опитай другата - iertutil (7.0.5730.11). След това рестартирай компютъра.

Ето и normaliz.dll в случай, че и той се скапе/се е скапал.

Ако не помогне, пиши пак.

Можеш да пробваш и да сложиш диска с Windows и от Start -> Run да напишеш sfc /scannow, но може и да не помогне. Просто идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не стане с написаното погоре опитай със System restore ! Аз имах подобен проблем и го разреших по този начин !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif незнам какво щях да правя без вас?!

Сложих първо първия файл както казахте и стана.Хиляди благодарности!

Добре,че сте вие,че ние малко по-заТъпелите форумци да научим нещо без да се налага прейнстал.За сега ме предпазихте за пореден път!

Мерси!

а сега налага ли се да слагам отново ИЕ ии поне да поправя регистрите или каквото и да било? :)

хм,забелязах че при всяко стартиране на програма от компютърса при първото й стартиране ми показва това:

221856_orig.jpg след ОК програмата се зарежда ама незнам при рестарт на компа дали няма да се появява пак?!

P.s.Ами пак се пявява а конкретно за скайп дори не го отваря след това

Аз само съм инсталнат този първия файл дето NICHT RAVEN ми даде.да не би да трябва и другия?

Редактирано от boy_07 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай тогава да сложиш втория iertutil.dll, може в него нужната инсутркцията да я има.

Можеш и да опиташ да деинсталираш IE7.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай тогава да сложиш втория iertutil.dll, може в него нужната инсутркцията да я има.

Можеш и да опиташ да деинсталираш IE7.

е опитах.Но последните два файла не искат да се пейстнат на старите,защото явно са активни и са в процес в момента и не става.

ИЕ& е прейнсталирано-то от там явно тръгна всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
е опитах.Но последните два файла не искат да се пейстнат на старите,защото явно са активни и са в процес в момента и не става.

ИЕ& е прейнсталирано-то от там явно тръгна всичко...

Опитай да направиш същото, но под Safe Mode. Изтегли си файла предварително (ако не си), че няма интернет. Сигурно знаеш, де, ама аз да си кажа думичките. :angry:

А аз говорех не за преинсталация на IE, а за ДЕинсталация. :help:

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да направиш същото, но под Safe Mode. Изтегли си файла предварително (ако не си), че няма интернет. Сигурно знаеш, де, ама аз да си кажа думичките. :angry:

А аз говорех не за преинсталация на IE, а за ДЕинсталация. :help:

отново тъп въпрос от моя страна.

Цял ден заедно с други форумци тук по кюто разговарям и обсъждам как да го поправя най сетне.

Проблем е , че нямам и диск с Уиндоус с който да мога да поправя например....както и да е!

Въпроса ми е -май го дейнсталирах-през конктрол панела-add or remove programs-add remove windows components - нали?

ем същото става.Сега и трете файла не искат да се заменят:

ШОТ

какво друго да опитам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение.

Редактирано от dragozow
2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да направиш същото, но под Safe Mode. Изтегли си файла предварително (ако не си), че няма интернет. Сигурно знаеш, де, ама аз да си кажа думичките. :)

А аз говорех не за преинсталация на IE, а за ДЕинсталация. ;)

Аз имаш подобен проблем изтрих ИЕ7 за да кача осем.След това компа се ресна и зареди наново обаче нищо не тръгваше нито скайп нито нищо опитах се да върна компа обаче навсякъде където исках да влеза ми излезаше Could not find original 13 и там с iertutil.dll от всичко тръгваше само мозилата затва влезнах и си дръпнах ИЕ8 инсталирах го компа се ресна и след това всичко си бе нормално и всичко тръгваше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване