Премини към съдържанието
filko

Проблем с температура на чипсета ?

Препоръчан отговор

Имам дъно Epox MF4-J3 и ме интересува как мога да измеря температурата на чипсета..Дъното няма датчик за него или поне аз не знам. Пипах радятора с пръст и ми се струва топличък.. С какво да измеря точните градуси. Шината в момента е на 280 при 1.5в(на дефолт). Някой ако има такова дъно да каже при него колко е температурата при тая шина или при тази на която е той, и колко е нормално за Nforce 4 чипа.. Мерси предварително.

Редактирано от filko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледал ли си с Everest дали показва температурата? Изписва я като Motherboard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах в еверест ...Не отчита нищо.. Самото дъно няма датчик за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета на дъното си грее по принцип , а при клок има нужда от допълнително охлаждане . Вземи си просто някое допълнително охлаждане за чипсета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай имаш две възможности:

1. Купуваш си лазерен термометър и когато си искаш, мериш.

2. Купуваш си уред като този (пост #2), който разполага със сензори, които можеш да лепнеш където си искаш. Лепкаш един такъв върху чипсета и си следиш температурата на дисплея.

13952.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с AIDA32. Безплатна е, а и вършни много друга полезна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК... Дали ще има проблем ако го оставя така...С чипсета в момента върви праиме95 и сичко си е ок-ЦПУ - макс 46 градуса при 1.49в и бокс-а,видеото си е добре само чипсета ме притеснява...Имам един вентилатор ама не е много голям (незнам колко мм е) и го сложих на отвор на кутията да духа към него но обхваща и част от видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един вентилатор ама не е много голям (незнам колко мм е) и го сложих на отвор на кутията да духа към него но обхваща и част от видеото
Ако си го сложил на мрежата на кутията на страничния капак ( ако имаш такъв отвор ), мисля че ще ти свърши работа .

Иначе винаги можеш да си вземеш едно такова охлаждане за чипсета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се закачва? Директно върху радиатора ? Бях чел по форумите че термопастата на радиатора на тези дъна е гадна и трябва да се смени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш внимателно охлаждането на чипсета , махаш остатъците от пастата , нанасяш нова паста и закрепваш новия охладител по същия начин както е бил закрепен и стария - внимателно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добавка кокомиле това за което става въпрос е с термопроводяща лепенка и достатъчно да го лепнеш отгоре на интеграла било то чипсет ядро на видео или каквото и да е било

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване