Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Локална мрежа м/у два компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте, на БТК адсл-1024 съм и искам да свържа два компютъра за да имат нет. и двата едновременно.Преди бях към друг интернет доставчик и ги бях свързал локалко със суич и с програмата WinRoute си направих вътрешна мрежа.След като доста време се рових във форума и преглеждах постовете не можах да намеря как да ги свържа със суич и заради това ви питам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам crossover кабел - единият е свързан към интернет, има две мрежови карти, а другият към него. Сървърът е под windows XP. Пускам internet connection wizard и следвам инструкциите. Втората мрежова карта е с IP 192.168.0.1, а на втория компютър е 192.168.0.x (x е между 2 и 9.), като може да се върже повече от един компютър, но трябва да има повечко мрежови карти. Връзката работи идеално с windowsXP, лошо с windows 98 и добре с Mandriva 2007.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам рутер модела е д-линк dir-100. Доволен съм, че не забива.

Повече информация за рутер-а има на www.varianti.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с рутер ще имаш независима от софтуера връзка и на двата компютъра независимо дали е вкючен единия, другия или и двата - ще си имаш нет. Ако използваш софтуерни решения винаги ще трябва първия комп. да ти е включен за да имаш нет на втория. Цените на рутерите доста паднаха, така че според мене е най-добре да си вземеш един такъв с няколко LAN порта и даже и на съседите ще можеш да пуснеш връзка :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване