Премини към съдържанието
ctelu

Съвет относно ъпгрейд на компютъра ми

Препоръчан отговор

Здравейте,

реших да си сменя частите на компютъра и ми трябват няколко съвета.Като за начало ще ви напиша какъв хардуер използвам за момента:

Дънна платка: Gigabyte 7VT880-RZ, KT80, DDR400, AGP8x, SB5.1, Lan, ATA133, SerialATA, USB 2.0

Процесор: K7 2200+ Sempron 333 MHz, 256K

Вентилатор: Speeze/Spire Big

Хард диск: 80 Exelstor, ATA/100, 7200, 2048K

Оперативна памет: 256MB DDR 400MHz

Видео карта: GF FX5500 128MB 128Bit AGP8x TV Out

Искам да направя следните промени

Процесор: K8 3000+ Sempron 64Bit, S754

Видео карта: GF FX6200, 128MB Chaintech SA62A AGP8x TV Out

Аз смятам, че видеото и дъното и всички останали НОВИ части са съвместими помежду си ... но искам да чуя и вашите съвети затова пиша тук :speak:

Редактирано от ctelu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно смяташ. Ти си със сокет А система а искаш да сложиш процесор на сокет 754, което няма как да стане на това дъно. Най-добре кажи за какво се ползва компютъра и колко пари можеш да отделиш за ъпгрейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грешно смяташ. Ти си със сокет А система а искаш да сложиш процесор на сокет 754, което няма как да стане на това дъно. Най-добре кажи за какво се ползва компютъра и колко пари можеш да отделиш за ъпгрейта.
За игри главно.Мога да отделя до 120 лева за само за процесор.

П.П Видеокартата и дъното си пасват нали ? :speak:

Редактирано от ctelu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видеокартата ще стане, но процесор го остави - това което те спъва в момента е наличието на само 256MB RAM. Вземи си още 512MB, овърклокни процесора на 200 шина, и ако не си взел тази 6200, по-добре се ориентирай към Ati 9550. Наскоро някой от форума си беше взел такава на GB с доста бърза DDR2 памет. Тия 6200 са 64-битови и това доста ги спъва. Друг вариант е също да търсиш втора ръка видео - 9600Pro(70лв), 6600 чиста(към 100лв.), 9800PRO(110-120), 6800(до към 150лв).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, видеокартата ще стане, но процесор го остави - това което те спъва в момента е наличието на само 256MB RAM. Вземи си още 512MB, овърклокни процесора на 200 шина, и ако не си взел тази 6200, по-добре се ориентирай към Ati 9550. Наскоро някой от форума си беше взел такава на GB с доста бърза DDR2 памет. Тия 6200 са 64-битови и това доста ги спъва. Друг вариант е също да търсиш втора ръка видео - 9600Pro(70лв), 6600 чиста(към 100лв.), 9800PRO(110-120), 6800(до към 150лв).
Мисля като за начало да си купя 256MB RAM и ще ми станат 512 и след някой друг месец ще си купя една цяла платка от 512 за да стане 1GB RAM(2x256MB и 1x512MB).Относно видеокартата ATI RADEON 9550 е отличен вариант.За процесора ще мисля някакъв вариант понеже немога да го клокна...... и понятие си нямам как става :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.За процесора ще мисля някакъв вариант понеже немога да го клокна...... и понятие си нямам как става :rolleyes:

Mного лесно - с малко четене и смелост. :wors: Ако си придобил нужната смелост и решеи да го направиш питай - ще ти се помогне.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай 256 а направо 512 RAM. След това двете 256 няма какво да ги правиш. Така за момента ще си със 768 - веднага ще усетиш разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да продадеш този компютер както си е без да го буташ и с парите дето ги вземеш и парите който си пресметнал за ъпдейта да си купиш нов какъвто искаш.

Процесор: K8 3000+ Sempron 64Bit, S754

Видео карта: GF FX6200, 128MB Chaintech SA62A AGP8x TV Out

с тези промени няма да постигниш нищо видимо ако процесора въобще ти пасне на дъното.

по скоро си остави процесора ако остане вариянта да сменяш части не целия компютър и слагай системна памет от сорта на 768 1024 мегабайта. Другото лично за мен е безмислено. Ако сега ти е слаб комютъра не, че знам за какво го ползваш но предполагам че се дължи на малкото системна памет.

Но ако решиш да си сменяш цялата система се ориентирай към socet AM2 ли ко беше там и разни PCI Express без друго това дъно дето си с него в момента не можеш да му сложиш 64 битов процесор както искаш.

Значи на кратко или скагаш рам и забравяш.

Или продаваш тази система и си купуваш нова.

За мене това са удачните вариянти успех в начинанието.

Поздрави

Също така ако се чудиш за съвместимост на сайта на AMD има препоръчвани компоненти за процесорите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване