Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време (1 година) си взех компютър с идеята да го ползвам за развлечения и работа. Основното за което го ползвам е уърд и по рядко ексел, сваляне на торенти, гледане на филми, слушане на музика. Естествено интернет, скайп, кю (мирка и от тоя род не ползвам), чета книги в дежаву, и акробат, записвам дискове. В началото ми бе интересно и провбвах някоя игра, но бързо се отказах, или ми бяха сложни, или с лоша графика, на някой ми доскучаваше, на други ми пречеше английския. От няколко месеца не съм играл игри и ги разкарах изобщо.

Та когато си взех компа ме посъветваха да взема нещо скромно и после да го ъпгрейдвам. За да ми излезе по евтино и да не се натоварвам финансово. Компа ми е това

Дъно MB ASROCK K8NF4G-SATA2/VGA/S754

Процесор AMD SEMPSON 2800+/64BIT/S754

RAM 512MB DDR400 A-DATA BLITZ

HDD 80GB HITACHI 7K80/SATA2/8M

Видеокартата е вградена 64 бита.

Като се има предвид за какво го ползвам, какво ми препоръчвате да сменя и колко ще ми струва. Ползваме го основно аз и брат ми, рядко някой гост за интернет, записване на диск, скайп или кю.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам конфигурацията в момента ти върши работа за нещата които използваш.Защо е необходимо да променяш нещо тогава?Ако все пак си решил,че трябва да ,,налееш'' някои лев в машината си,то според мен трябва да се замислиш за видеокарта.Във форума можеш да намериш много информация относно видеокартите като характеристики,цени и дори места откъдето да ги купиш...

Ако имаш предвид овърклок то виж тук .

Успех!

Редактирано от Syntax error (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш да му смениш много компоненти,дори може и целия,но като се има впредви за какво го използваш/по твое описание/ъпгрейда ти е напъълно излишен,освен око не кипиш от пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина компът ти не се нуждае от ъпгрейд, освен ако нямаш намерение да минеш на Windows Vista, тогава ще ти трябва още една платка 512Mb рам, а ако искаш да пускаш по-нови игрички, можеш да вземеш външна видеокарта, примерно 7300GT или 7600GS с GDDR3 памет cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за ъпгрейд - най-голяма полза ще имаш от външна видеокарта (не вградената -допълнителна ) - купуваш си една такава или такава ( и първата ще върши чудесна работа ,като се има предвид за какво се използва компютъра ).Другото ,което можеш да направиш е да добавиш още 512 МБ Рам памет. И накрая ако го и клокнеш поне малко тоя комп, заедно с новите компоненти ще усетиш разлика .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако продължиш да го ползваш за същото няма нужда да ъпгрейдваш.Ако имаш пари за даване вложи в отделна видеокарта,рам и ако останат още един хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, като го купувах понеже не разбирах частите ги подбра един приятел. Явно добре си е свършил работата. Тук един приятел ми каза че задължително трябва да го ъпгрейдна защото изоставал, и поже и когато го вземах във фирмата наблегнаха че е добре после да го пипна реших да попитам. Не бъкам от пари, но 200-300 лв мога да отделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

512MB DDR400 A-DATA BLITZ е към 40$ и видеото примерно - MP 7600GS 128 GDDR3 е 100$.

Събират се към 210лв cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за съветите, като го купувах понеже не разбирах частите ги подбра един приятел. Явно добре си е свършил работата. Тук един приятел ми каза че задължително трябва да го ъпгрейдна защото изоставал, и поже и когато го вземах във фирмата наблегнаха че е добре после да го пипна реших да попитам. Не бъкам от пари, но 200-300 лв мога да отделя.

Аз съм със същия компютър само че процесора е 2600+ и засега ми стига.Тежкото нещо което правя е конвертирането.Карбона ми върви,пък и не го играя редовно.В близко бъдеще предвиждам покупка на още 512 рам или ако паднат малко цените направо 1024.Оглеждал съм се и за външна видеокарта ама реално погледнато ще е излишен разход от 80-100$ защото не играя.Изкушава ме и цената на 160 гб харддискове ама пак реално погледнато е излишен разход защото държа по десетина филма,4-5 гигабайта музика,снимки и документи.Понякога компа остава включен няколко дена да хоства един DC++ хъб.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
512MB DDR400 A-DATA BLITZ е към 40$ и видеото примерно - MP 7600GS 128 GDDR3 е 100$.

Събират се към 210лв cool.gif

за тази конфигурация по степен на необходимост бих подредил нещата така:

1) повече памет- още 512 MB DDR 400 (желателно да е същата като старата)

2 )нова видео карта- тази, която myd е драснал

3) хард диск- 250-320 GB Seagate SATA 2 /16 MB cache/7200 rpm

За мен лично бих разменил 2ри и 3ти, поради причината, че аз не цъкам много игри (даже почти никакви), а пък повече дисково пространство на никой не вреди :) Пък след това бих спестил малко пари за нова видео карта cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2 )нова видео карта- тази, която myd е драснал

Тази ,която е драснал , ако играеш игри .Иначе и Sapphirе-a от моя пост е добро и не толкова скъпо решение. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Тази ,която е драснал , ако играеш игри .Иначе и Sapphirе-a от моя пост е добро и не толкова скъпо решение. cool.gif

въпрос на пари и нужда ;) Всеки решава за себе си от какво се нуждае и дали парите, които влага имат смисъл cool.gif

Без да искам не съм видял поста ти - да, картата е по-евтино решение и е добра

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Отново пиша в тази тема за да искам отново съвет. Какво е развитието през времето когато не съм писал. Сложих още 512 рам същата и играя много активно линейдж 2. Вече реших да мина на виста, като проблема ми е че най вероятно играта ще цепи на виста. Възможностите ми така както ги виждам са две, да взема на изплащане нов комп (което много не ми ще), или да ъпгрейдна този (както сте написали нова видеокарта, твърд диск, а може би и 2 гиги рам, то кат се замисля в тоя вариант май не остава много от сегашния ми комп). Друга алтернатива е сега да си взема видеокарта, твърд диск и да кажем захранване, а по късно ново дъно, двуядрен процесор и от новата рам, като през това време мога да карам примерно с дабъл бут, играта ще си лети на експи, пък ще свикна и с вистата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам защо ще минаваш на виста, освен ако нямаш наистина нужда от нея... Иначе с 1 гига вистата ще е добре, ама е хубаво да има повече... Иначе какво бих ти препоръчал аз - първо си на стария сокет за процесор, бавната ДДР400, вградено видео...

Препоръчвам ти да продадеш твоя комп и за това, което правиш да си вземеш машина с възможности за ъпгрейд... Ще трябва да купиш изцяло нова машина, тъй че ще трябва да си спасяваш инфото от харда... Но просто единствения ъпгрейд в момента за теб е още рам и евентуално някакво видео... Може и малко по-голям хард... Номера е, че след година някаде ще си с тотално остаряла машина... И само за инфо - от магазина са те прецакали, щото моя комп като го купих преди малко повече от година беше с АМ2 сокет и ДДР2 рам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми според мен е по добре да смениш повечето от компонентите си да кажем, че почти всички:

MAINBOARD: GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+ - 171,80 лв. за сега това е дъното с най- доброто вградено графично ядро (спокойно мога да ти кажа, че ще ти свърши перфектна работа за Lineage ][, аз го играя с един смотан лаптоп с по слаба вградена видео карта и с Vista)

CPU: Sempron LE-1150 (2.0GHz, 256KB, 45W, AM2) BOX - 57.63 лв. взимаш го временно, като излязат 3 ядрените фенони може да си го смениш

RAM: 2GB DDR2 800 A-DATА - 60 лв.

Ако искаш може да си помислиш да си вземеш ново захранване и още един хард диск. Конфигурацията подлежи на update и след време може да си вземеш външна карта (дъното подържа новата технология на ATi ATI Hybrid CrossFire и можеш при update, да си вземе например RADEON HD3470, 256MB, Sapphire, GDDR3 PCI Express, TV Out при което и се увеличава приблизително с 100% производителността на картата ), повече рам и по добър процесор.

П.С. На кои сървър играеш на Linegae ][

Редактирано от Silver_Angel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми според мен е по добре да смениш повечето от компонентите си да кажем, че почти всички:

MAINBOARD: GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+ - 171,80 лв. за сега това е дъното с най- доброто вградено графично ядро за сега (спокойно мога да ти кажа, че ще ти свърши перфектна работа за Lineage ][, аз го играя с едни смотан лаптоп с по слаба вградена видео карта и с Vista)

CPU: Sempron LE-1150 (2.0GHz, 256KB, 45W, AM2) BOX - 57.63 лв. взимаш го временно, като излязат 3 ядрените фенони може да си го смениш

RAM: 2GB DDR2 800 A-DATА - 60 лв.

Оня ден събрах първата машинка с въпросното дъно - GB MA78GM-S2H. Впечатленията ми са, че с едно от евтините дъна като GB M56S-S3 /NF560/AM2 за около 120 лева с ДДС и една видео карта от сорта на GB RX24T256HP /HD2400XT/GDDR3 за 87 лева с ДДС или общо около 215 лева се постигат доста по-добри резултати и в игри и филми. Комбинацията от по-евтиното дуно с тази видео картичка на 1680 точки, с АМД 4200, с HDTV товари процесора на около 15 до 30 %. А споменатото дъно със същия 4200 "стои" твърдо на около 50-60 %... Подобна е разликата и в игричките.

Няма спор относно бъдещия ъпгрейд на това дъно но бъдещия собственик ще си решава.

От около 2 седмици забелязвам, че някои фирми като Аргус и Компютър2000 например предлагат на промоция комбинация от новите АМД дъна с процесор Феном, просто за инфо на Алекси.

Паметта трябва твърдо да е с CL4, нещо от сорта на супер талантливите. В никакъв случай А-Дата на подобна АМД машинка :clap:

Изводите са ясни, нека Алекси да си каже бюджета и ще съберем нещо да му мяза, защо не и Интелско с лек....xxxx :):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване