Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PC-то се включва като мръдна мишката ..

Препоръчан отговор

Като го изключа от старт менюто компютъра при леко помръдване на мишката се включва .. пускам тук темата защото ми се струва, че трябва да се барне някаде из настройките, но незнам къде точно .. дано някой помогне.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали при изгасяне не цъкаш на Stand By, а на Turn Off.

Ако е така:

Desktop->Properties->Screen Saver->Power->Advanced - от падащото меню на When I press the power button on my computer, избираш Shut down->OK.

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS-а и търси менюто Power. Някъде трябва да има настройка за включване на компютъра чрез клавишна комбинация или помръдване на мишката. Ако е включена, изключи я :ph34r:

Редактирано от bozko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за 3 години ползуване на компютър мисля,че вече мога и сам да си го включвам/изключвам. laugh.gif

bozko точно това ми трябваше.Благодаря. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Аз пък имам обратния проблем като сложа компютъра на stand by искам той да НЕ се пуска с мръдването на мишката.

Може ли да стане и от къде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък имам обратния проблем като сложа компютъра на stand by искам той да НЕ се пуска с мръдването на мишката.

Може ли да стане и от къде.

Намерих частично решение на проблема biggrin.gif ! От опциите на мишката може да се забрани тя да "събужда" компютъра от Stand-by режим cool.gif ! Влиза се в Control Panel, после в Mouse и от таба Hardware се цъква на Properties. В таба Power Management се маха чавката пред "Allow this device to bring the computer out of standby.", потвърждава се два пъти с ОК и досадното включване на компютъра от всяко движение на мишката вече не е проблем cool.gif . Единственият недостатък на този метод, е че не може да се излиза и от Stand-by режим само с мишката sad.gif ! Но пък мен ме устройва :)biggrin.gif:eek: !

P.S.: howk, ако проблема с включването на твоята машина не е от мишката, виж в БИОС-а си дали случайно някоя от "Power on by..." опциите не е на Enabled. (Между другото, може и въпреки забраните на Remote контролите, пак някой да се бъзика с теб, но не вярвам при толкова отрицателни резултати от сканирания да е от това, по-добре си виж настройките в APM Configuration частта на БИОС-а!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване