Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Цената на таксиметровите услуги

Препоръчан отговор

Един от най-големите бизнесмени в България си загуби GSM за 800 лв в такси,и оня не му го върна.Аз си загубих първия GSM в такси,бях още ученик,с PRIMA.Mtel не ми върна номера,загубих всичките си клиенти и много пари,и ще мразя бакшишите до края на живота си.И без това маршрутките ги издухват-ония са на метан,не мо`ат да форсират :whist:

На всяко друго място ако си загубиш телефона пак няма да ти го върнат.Пресен случай,на сбирка на Калдата лятото в една кръчма си забравих фотоапарата и си тръгнах с Бацката,половин час по-късно се върнах....уви.Имам нов апарат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 132
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

На всяко друго място ако си загубиш телефона пак няма да ти го върнат.

Най-малко по 1 телефон се намираше на ден в София Ленд в слънчевите дни и се ВРЪЩАХА!

А за таксиджиите.... забавиха ми изпит с 1 час, но все пак се състоя.

Видя се че реформата в МВР е толкова добра, че дори когато се посяга на длъжностно лице в униформа, колегите му са безпомощни пред тъплата. Това разбира се остава безнаказано. Какъв е извода ?

Сигурно на преговорите между синдикалните им лидери (които не познават) и властимащите се подхвърлят реплики от рода на "искаме бла-бла-бла иначе пак ще излезем на протест с колите"

Държавата ли (демек ние) ще изплати застраховка живот, ако недай си боже таксиджия си разбие главата във волата понеже е без колан? Съмнявам се застрахователите да се набутат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dragozow, един малък интересен факт, който остана страна, който никой не забеляза. Унитият шофьор, лека му пръст е имал и GPS и паник бутон, карал е без колан. Сега е редно, всички онези люде, дето защитват всячески бакшишите, а и самоите бакшиши да се замислят, колко смислени са им били исканията. Помогнаха ли паник бутона и GPS-a на гория човечец? НЕ! Дори всички коли да бъдат обурудвани, пак няма да помогнат.

Колкото до филма левче на километър... И квота за всеки град... Явно просто искат да убият конкуренцията на малките фирми, а явно искат и да самуубият и себе си като бранш...

Arcopix това за паник бутона и GPS-а е интересно. Чудя се защо са го пропуснали в новините. . .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяйте че "клиента" е бил зад гърба му което не ги прави равностойни дори и калашник да е имал.Тия неща обикновено се случват за секунди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убитият таксиджия возел двама

Втори човек е имало в колата, в която се е возел убиецът на таксиметровия шофьор Емил Емилов. Това заяви анонимен младеж, показан само в гръб, в студиото на Нова телевизия тази сутрин. По думите му, той е видял двама младежи да слизат и да бягат от таксито. Очевидецът чул удар и след това видял как две момчета бягат на 10-15 метра от колата. „Те тичаха в различни посоки, единият се скри в блоковете наблизо, а другият отиде към 5-ти микрорайон на ж.к. "Люлин", заяви свидетелят. Той не можа да каже дали тези, които е видял, приличат на задържания Георги Пейков, чиято снимка бе показана. Очевидецът твърди, че бил със свой приятел, но досега не е бил разпитван от полицията. На въпрос защо го разказва, той отговори: "И аз не знам, по принцип мисля, че помагам".

Говорителката на Софийска градска прокуратура Стилияна Кожухарова коментира, че няма данни в колата да е имало втори човек и че задържаният Георги Пейков не се е предал сам на полицията. В понеделник Софийски градски съд /СГС/ остави в ареста Георги Пейков. Съдът счете, че въпреки че обвиняемият сам се е предал на органите на МВР и е оказал пълно съдействие и макар да не съществува опасност да се укрие, налице е опасност да извърши ново престъпление, и постанови най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".

Източник: dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Arcopix това за паник бутона и GPS-а е интересно. Чудя се защо са го пропуснали в новините. . .

Не са го пропуснали, просто няма кой да чете :P Аз го цитирах в другата тема с линк към новината в която го пише

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще ми е интересно как ще постъпи бат Бойко и изобщо полицията ако тия бакшиши за втори път се опитат да блокират София...

Значи моето скромно мнение е че, в момента в който полицията се намеси за да възстанови реда още на мига ще бъде разпъната на кръст от "независимите български медий"и то затова, че са си свършили работата. Пак ще има - "Превишаване на правата от страна на полицията" и други такива.Ако пък не се намеси, ще бъде упрекната че не си гледа работа. Бат Бойко ще кротува - наближавата избори, ще трябват гласове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не са го пропуснали, просто няма кой да чете :ph34r: Аз го цитирах в другата тема с линк към новината в която го пише
Не съм казвал, че са го пропуснали, просто никой не му обърна внимание.

@koltplay - Да, в малките градове няма градски транспорт, но те са малки, т.е. можеш сравнително бързо да се предвижиш пеша.

@icerain - мисли преди да пишеш простотии и тъпотии! Моля те! Метан-а (горивото на което карат 80% от такситата) е двойно по-евтин от бензина и скоците на цените на метана са доста по умерени. В момента приблизителната цена на метана е около левче. Не съм напълно наясно но предполагам, че разходът на колите леко се качва. Нека да е 10 на 100км... Това прави десет стотинки на километър. Не 40-50... (Ти къде си видял 40 стотинки бе?), аз под 44 в столицата не съм виждал от както запоследно дигнаха цените. Сега някой ще се изцепи, ами масло, свещи, цигари и оцет (последното е за поддържане на киселия аромат на купето)? Аз ще отговоря на въпроса с въпрос - всеки ден ли ги сменят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arcopix оставам с впечатлението, че в София са се събрали най-гнусните таксиджии :). От малък град съм и въпреки малкият ми "опит" с таксиджиите съм доволен от тях. . . И все за този кисел аромат чета, толкова ли е лошо положението . . .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Arcopix оставам с впечатлението, че в София са се събрали най-гнусните таксиджии :). От малък град съм и въпреки малкият ми "опит" с таксиджиите съм доволен от тях. . . И все за този кисел аромат чета, толкова ли е лошо положението . . .
Ами в малкия град, всички се познават. Примерно нека вземем Габрово, макар, че не е никак малък град (като население), като се разхождам там с роднините ми, които живеят там, буквално се налага да спираме на всеки десет метра за да се поздрави някого, да се разпита как е и т.н. А Габрово не е супер голям град, но не е и малък. В по малките градчета ти реално познаваш таксиметровите шофьори и ако някой е особено миризлив или прави глупости, мълвата ще се разпространи мигновено и клиентите му ще намалят в пъти.

Това не означава, че абсолютно всички таксита в София са миризливи, но една не малка част имат нужда от пълно измиване + ароматизиране, а на шофьорите ежедневен душ.

Пфу ето какво трябваше да поискат шофьорите от правителството. Изграждане на обществени бани + безплатен вход в тях.

Редактирано от Arcopix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами в малкия град, всички се познават. Примерно нека вземем Габрово, макар, че не е никак малък град (като население), като се разхождам там с роднините ми, които живеят там, буквално се налага да спираме на всеки десет метра за да се поздрави някого, да се разпита как е и т.н. А Габрово не е супер голям град, но не е и малък. В по малките градчета ти реално познаваш таксиметровите шофьори и ако някой е особено миризлив или прави глупости, мълвата ще се разпространи мигновено и клиентите му ще намалят в пъти.

Това не означава, че абсолютно всички таксита в София са миризливи, но една не малка част имат нужда от пълно измиване + ароматизиране, а на шофьорите ежедневен душ.

Пфу ето какво трябваше да поискат шофьорите от правителството. Изграждане на обществени бани + безплатен вход в тях.

Имам чувството че ти си най светлата,безгрешна,интелигентна и чистоплътна личност във форума.Моля те,осведоми ни с какво ти се занимаваш и изкарал ли си 5 лева през живота си с работа.Звучиш ми като мамино детенце което никога не си е изцапало ръцете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам чувството че ти си най светлата,безгрешна,интелигентна и чистоплътна личност във форума.
Сигурна съм е, поне за разлика от теб (предполагам).
Моля те,осведоми ни с какво ти се занимаваш
Работи в белгийска фирма и се занимава с Астериск и като цяло Войп администриране. Доволен?!?!?!

и изкарал ли си 5 лева през живота си с работа.

Много повече от 5, а вероятно повече и от твоята себестойност.

Звучиш ми като мамино детенце което никога не си е изцапало ръцете.

Май говориш за себе си ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нали сме в ЕС, още от Януари малко, по-малко цени на почети всичко почнаха да се дигат... Аз съм от Търговище, градът е малък, дори Попово е по-голям, за броени минути стигаш навсякъде(в по-голяма част). И тук започнаха значително цените на таксиметровите услуги да се овеличават, кой с 30ст, кой с повече и т.н. Тва е да си в ЕС, всичко се изравнява. Но не е само там проблема, тоя лизинг на таксиметровите автомобили как да се покрива ако всичко е "евтино", трябва все пак и нещо за шофьорите да има...

Редактирано от _BosS_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VEELVET трябва ли да държиш такъв тон на непознат човек. Нито му знаеш делника, нито празника.

| ostavi me, а така кажи им го . . .

\/

Редактирано от DemoVision (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хух... орлицата-секретарка дойде. :whist:

Не се карайте и не превърщайте спора в личен.

Говорим за такситата, не за лични проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хух... орлицата-секретарка дойде. ;)

Не се карайте и не превърщайте спора в личен.

Говорим за такситата, не за лични проблеми!

:whist:

Като е орлица, да взема да я пратя да избоде очите на няколко потребителя...

Колкото до секретарката... Ще ти се да имаш такава секретарка под ръка :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Работи в белгийска фирма и се занимава с Астериск и като цяло Войп администриране. Доволен?!?!?!

Аз съм чул че тия в белгийските фирми не се потят :whist:

Иначе повечето бакшиши както казах трябва да минат на курс по обслужване на клиента преди да им дадат тапия.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам чувството че ти си най светлата,безгрешна,интелигентна и чистоплътна личност във форума.Моля те,осведоми ни с какво ти се занимаваш и изкарал ли си 5 лева през живота си с работа.Звучиш ми като мамино детенце което никога не си е изцапало ръцете.

О,прекаляваш,това наистина не е необходимо!В други теми се представяш блестящо (В ТЕЗИ ЗА ИСЛЯМА),не разваляй доброто мнение за себе си.Има и умствена работа,не само тежка физическа работа (каквато никой не подценява).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурна съм е, поне за разлика от теб (предполагам).

Много повече от 5, а вероятно повече и от твоята себестойност.

Май говориш за себе си :wors:

Любов ли бе,да я опишеш ........ :)

Ученичката май е влюбена cool.gif

Чудя се как такива интелигентни личности като Arcopix,орлицата-секретарка и още някой други не разбирате ,че не е важно какви са таксиметровите.Основното в случая е,че това е начина за натиск.Днеска са те,утре ще са други.Ние останалите дори и да не засяга трябва да проявим търпимост защото ако дебелите кратуни в парламента и правителството се огънат веднъж значи и други имат шанс.Това е начина да се върви към създаване на гражданско общество.Все от някъде трябва да се почне.

Може би ваше високоблагородие от висотата на своето самочуствие и положение не виждате неправди и мъка в България но ги има,повярвайте ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е така и не трябва да се гледа чистота на шофьорите и дали пушат и т.н. Не и в тази тема, тя е за друго или поне на там отиде.

Защото вчера на простеста за акциза на алкохола се получи същото. Ето заглавията от днес: "Властта омеква и за акциза на ракията" и други от сорта. Никой от вас не крякаше за това, че вчера имаше протест. Ама бил регламентиран. И какво от това? Нали пак се блокират дадени пътни артерии. Или щом е регламентирано, всичко е наред? Глупости. И Бойко Борисов го узакони протеста на таксетките веднага. В 17.00 напуснаха.

Днес няма ли да кажете нещо за протеста на медиците, който предстои от 13.00 часа? Нали се оплаквате от корупцията в здравеопазването и обслужването като цяло. Айде ревнете срещу тях сега!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес няма ли да кажете нещо за протеста на медиците, който предстои от 13.00 часа? Нали се оплаквате от корупцията в здравеопазването и обслужването като цяло. Айде ревнете срещу тях сега!

Защо да ревем срещу протест. Но това на такситата не бе протест, а демонстрация в стил "Много сме, силни сме, мозък нямаме и не ни и трябва"

Редактирано от poisk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това си е така и не трябва да се гледа чистота на шофьорите и дали пушат и т.н. Не и в тази тема, тя е за друго или поне на там отиде.

...

Ostavime, не можеш изкуствено да повишаваш двойно стойността на една услуга при все, че предпоставки за нейното поскъпване няма! Горивата са се вдигнали, съгласен съм, но метана не се дигнал с повече от десет стотинки. Живота поскъпнал?! Съгласен съм, но не е поскъпнал двойно. Как всички останали успяват, а таксиметровите шофьори не? Да не говорим, че за да предлагаш по-скъпа услуга, самата услуга трябва да е подобрена. Просто цената левче на километър не е оправдана нито от качеството на услугата, нито от жизненият стандарт на българина. А всички дето викат, "ама в ЕС цените на такситата били онакива", ще им задам няколко ключови върпоса: колко струва един хляб в ЕС? Колко е средната заплата в ЕС? (Други въпроси нямам)

А всички останали искания, които се стремят да ограничат конкуренцията? Според вас от това печели обществото ли?

Любов ли бе,да я опишеш ........ :wors:

Ученичката май е влюбена cool.gif

Чудя се как такива интелигентни личности като Arcopix,орлицата-секретарка и още някой други не разбирате ,че не е важно какви са таксиметровите.Основното в случая е,че това е начина за натиск.Днеска са те,утре ще са други.Ние останалите дори и да не засяга трябва да проявим търпимост защото ако дебелите кратуни в парламента и правителството се огънат веднъж значи и други имат шанс.Това е начина да се върви към създаване на гражданско общество.Все от някъде трябва да се почне.

Може би ваше високоблагородие от висотата на своето самочуствие и положение не виждате неправди и мъка в България но ги има,повярвайте ми.

Инталект ли бе, да го опишеш... Пич, като не можеш да намериш смислени доводи, че да ме обориш, моля те хич не пробвай да се заяждаш на лично равнище. "Тоя бил глупав, ония идиот", та ти ли си най умния, че да преценяваш хората?! Айде ходи си гледай свойта паница и не се занимавай с личното пространство на хора, които дори не познаваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Arcopix

Ostavime, не можеш изкуствено да повишаваш двойно стойността на една услуга при все, че предпоставки за нейното поскъпване няма! Горивата са се вдигнали, съгласен съм, но метана не се дигнал с повече от десет стотинки. Живота поскъпнал?! Съгласен съм, но не е поскъпнал двойно. Как всички останали успяват, а таксиметровите шофьори не? Да не говорим, че за да предлагаш по-скъпа услуга, самата услуга трябва да е подобрена. Просто цената левче на километър не е оправдана нито от качеството на услугата, нито от жизненият стандарт на българина. А всички дето викат, "ама в ЕС цените на такситата били онакива", ще им задам няколко ключови върпоса: колко струва един хляб в ЕС? Колко е средната заплата в ЕС? (Други въпроси нямам)

Уморих се но продължавам.

Колко пъти трябва да ти повтарям че протест за вдигане на цени няма.Цените на таксиметровия превоз не подлежат на държавно регулиране,всеки може да вози на колкото си иска.На тея тарифи возеха когато бяха с коли за по 2000 - 3000 лева.Сега за да регистрираш кола за такси тя трябва да е максимум на 5 години.Такава кола до 5 години е минимум 12000 лева а повечето са нови и става въпрос за от 25000 до 35000 лева.Да не говорим че тук в Бургас има и нови Skoda Superb които са около 45000 лева базовия модел.Месечната вноска за кола на лизинг е от 600 до 1500 лева,освен нея има 10 % данък,амортизация,около 80 лева за счетоводител,над 100 лева се плаща за станция и GPS.Разходите са доста а приходите се стопяват бързо.

Arcopix

Инталект ли бе, да го опишеш... Пич, като не можеш да намериш смислени доводи, че да ме обориш, моля те хич не пробвай да се заяждаш на лично равнище. "Тоя бил глупав, ония идиот", та ти ли си най умния, че да преценяваш хората?! Айде ходи си гледай свойта паница и не се занимавай с личното пространство на хора, които дори не познаваш!

Пич ти май си нещо в грешка,никой не съм нарекъл глупав или идиот.Ти си тоя който коментира кой бил прост и нечистоплътен и от там си правя извода,че ти си съвършен и безгрешен и само Ти ( да се свети Името Твое ) имаш право да преценяваш хората.Как да намеря смислени доводи да споря със самата непогрешимост ?!?

С радиоточка трудно се спори :ph34r: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@icerain - мисли преди да пишеш простотии и тъпотии! Моля те! Метан-а (горивото на което карат 80% от такситата) е двойно по-евтин от бензина и скоците на цените на метана са доста по умерени. В момента приблизителната цена на метана е около левче. Не съм напълно наясно но предполагам, че разходът на колите леко се качва. Нека да е 10 на 100км... Това прави десет стотинки на километър. Не 40-50... (Ти къде си видял 40 стотинки бе?), аз под 44 в столицата не съм виждал от както запоследно дигнаха цените.

После аз не съм мислил - 44 е точно между 40- 50 ми се струва, ти как мислиш?... Да метена е много изгоден за сега, но инвестицията за метана я изпускаш, изпускаш и това, че колите се чупят по тези дупки, че изплащат лизинг и куп други такси и т.н които малко или много се калкулират в тази услуга - т.е цената на метана /10 ст. казваш/ амортизацията, лизинга, таксите и данъците, работната заплата на шофьора - 40 стотинки е смешно - 10 още повече! Не искам да споря с никой, това си е мое мнение и не се бъркам кой как си изкарва хляба и все пак казвам - който не му харесва винаги може да походи пеша времето е прекрасно тази година...

P.S. Работил съм с кола не като такси, правеха се някакви пари и всичко докато не влезеш в дупка или някой кретен не те зарадва на някое кръстовище!

ЕДИТ: Гледам, че сте превърнали темата в това да се нападате лично, май не отива на това за което претендирате, че сте!

Лек и много хубав ден! :ph34r:

Редактирано от icerain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това казах и аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване