Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Цената на таксиметровите услуги

Препоръчан отговор

Единни цени на такситата

Обмислят се възможностите за въвеждане на единни тарифи за такситата, заяви пред “Труд” транспортният министър Петър Мутафчиев. Според него държавата не може да определя цените, затова инициативата трябвало да дойде от превозвачите. Министърът възложил да се проучи опитът и методиката, по която в Германия и Австрия се е стигнало до единни цени и подобна схема ще бъде предложена на нашите шофьори. Друга възможност била общините да определят минималните и максималните цени.

Трудно ще постигнем единни цени, защото интересите в бранша са разнопосочни, коментира шефът на съюза на превозвачите Румен Крумов. Според него реалистичната цена в София е 60 ст./км. При протестите си преди седмица шофьорите поискаха 70-80 ст./км. За да се плащат данъци и осигуровки, цената наистина е такава, коментира шефът на таксиметровата компания “За 1 долар” Ромео Ценков

В момента най-големите фирми в столицата вземат 49 ст./км.

Източник: Труд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 132
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

burgasinfo

59-годишен таксиметров шофьор е с опасност за живота след като е бил пребит от клиент в бургаското село Рудник, съобщава БНР. Инцидентът е станал около 2 часа през нощта.Полицейски автопатрул е открил таксиметровия шофьор в безпомощно състояние, с контузни рани по главата, близо до автомобила, с който работи.Малко по-късно е задържан последният клиент наел таксиметровата кола - 31-годишният Христо Тодоров от бургаския квартал "Победа".Той се намира в следствения арест за изясняване на причините за нанесения побой.

Как не го е срам тоя таксиметров да иска пари за превоз от циганин.Той не е ли чувал за интеграция на ромите и десетилетието на ромското включване.Така му се пада като не уважава и не зачита правата на циганите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде много е и 60-70 стотинки на километър! Ако стоят без клиенти, ще се принудят да свалят цените - то си зависи от търсенето. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Таксито е за хора с пари и се води луксозна услуга в цяла Европа.Само тука всякакви мизерници с 5 лева в джоба си мислят че щом човека стои в 3 часа вечерта пред заведението и ги чака значи те са баровци а той е нещасник.Ако държавата ни беше нормална половината от вас щяха да са се качвали на такси най много 5 пъти през живота си.Предлагам някой който е ходил из Европа да обясни че там на такси се возят само богати хора или само ако е крайно наложително.

Някой от вас да е бил качен на такси против волята си ???

Купете си коли и си обикаляйте,ако нема кинти градския транспорт и в 24:00 в къщи.Нощния живот не е за мизерници с малко кинти.

Ако искате такситата да не лъжат в сметките,колите да са чисти и хубави а шофьорите учтиви то тогава и цените ще са както в Холандия например 3 euro на километър.Колко от разбирателите тук ще се качат повече от 1 път на месец на такси питам аз ?

Ти знаеш ли какво каза току-що-че сме мизерници ohmy.gif

Че не трябва да ходим късно нощем,а да си стоим в къщи...

Прав си - всяко удоволствие се заплаща -

ето чети тука как съм се прибирала - с КИНТИ !!!

Случай Първи:

Мен пък щеше да ме убие таксиметров шофьор с нож.

Беше лятото,прибирах се от заведение,знаех си сметката до блока,неведнъж съм пътувала от там да то тука.

Но сметката беше много повече,аз нямах парите,той ми изтръгна чантата и ми взе личните документи-като залог.

Имах 10 лева служебни,извадих ги тях,примолих му се да ми върне документите,той не-да се качи в нас да доплащам

и извади нож изпод седалката си.

Добре че се разсъмваше та взеха да излизат съседите за първа смяна в Кремиковци,та с няколко бързи реакции се спасих.

Случай Втори:

Прибирах се от работа,беше към 23 и нямаше нищо-ни маршрутки,ни градски транспорт.

Та такси-до тук беше радостта ми...

Човека обаче толкова искаше да му платя в натура че аз се чувствах като героиня в някой долнопробен екшън.

Вместо да се качи на булеварда,той сви долу под моста.

И тука проблеми викам-ок ще ти платя в натура,да вземем по бира от бензиностанцията.

Та беше до там-скочих,викнах охраната и така се спасих.

КИНТИ имах - не можех да се прибера у дома !!!

Това разбираш ли го angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова не се возя на таксита!Най-долнопробната утайка на обществото.Има една приказка-който не е успял в живота,кара такси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти знаеш ли какво каза току-що-че сме мизерници ohmy.gif

Че не трябва да ходим късно нощем,а да си стоим в къщи...

Прав си - всяко удоволствие се заплаща -

ето чети тука как съм се прибирала - с КИНТИ !!!

Случай Първи:

Мен пък щеше да ме убие таксиметров шофьор с нож.

Беше лятото,прибирах се от заведение,знаех си сметката до блока,неведнъж съм пътувала от там да то тука.

Но сметката беше много повече,аз нямах парите,той ми изтръгна чантата и ми взе личните документи-като залог.

Имах 10 лева служебни,извадих ги тях,примолих му се да ми върне документите,той не-да се качи в нас да доплащам

и извади нож изпод седалката си.

Добре че се разсъмваше та взеха да излизат съседите за първа смяна в Кремиковци,та с няколко бързи реакции се спасих.

Случай Втори:

Прибирах се от работа,беше към 23 и нямаше нищо-ни маршрутки,ни градски транспорт.

Та такси-до тук беше радостта ми...

Човека обаче толкова искаше да му платя в натура че аз се чувствах като героиня в някой долнопробен екшън.

Вместо да се качи на булеварда,той сви долу под моста.

И тука проблеми викам-ок ще ти платя в натура,да вземем по бира от бензиностанцията.

Та беше до там-скочих,викнах охраната и така се спасих.

КИНТИ имах - не можех да се прибера у дома !!!

Това разбираш ли го angry.gif

Случаи трети :

59-годишен таксиметров шофьор е с опасност за живота след като е бил пребит от клиент в бургаското село Рудник, съобщава БНР. Инцидентът е станал около 2 часа през нощта.Полицейски автопатрул е открил таксиметровия шофьор в безпомощно състояние, с контузни рани по главата, близо до автомобила, с който работи.Малко по-късно е задържан последният клиент наел таксиметровата кола - 31-годишният Христо Тодоров ( ромски произход ) от бургаския квартал "Победа".Той се намира в следствения арест за изясняване на причините за нанесения побой.

Ти явно си добре и си чаткаш по форумите а той е някъде между живота и смърта.Това разбираш ли го angry.gif

Fixt00l

Аз затова не се возя на таксита!Най-долнопробната утайка на обществото.Има една приказка-който не е успял в живота,кара такси.

Ела да ги видиш нашите тука по морето (сл.бряг и т.н. ) и ще ти се промени мнението кой е успял и кой не.Може би си прав,къде по престижно е мама и татко да те хранят.Или да отвориш магазинче за компютри и да набутваш на ламерите долнопробни части.Кажете ми в коя сфера на бизнеса няма измамници и дебили ???

Повечето от вас които не уважават труда на тия хора нямат семейства и деца.Мислите си че като сте имали мама и татко да плащат 5 години вие да учите и сега можете да раздавате квалификации кой бил долен и кой бил прост.Не всички са имали тоя живот но сития на гладния не вярва.Моля от тук нататък всеки който обижда някой на професия да си казва той какво работи и колко деца храни.Мисля че така ще се изяснят нещата.

ПП:

И все пак в "тест на нацията" по БНТ най интелигентен след професор Михаил Константинов(IQ 127 ) се оказа Таксиметровият шофьор Георги Георгиев ( (IQ 121 ).Какъв срам за интелектуалния елит раздаващ квалификации във форума.А ето и резултатите по групи :

С най-висок общ резултат е ВИП-групата с коефициент на интелигентност 107, журналистите са с 98, трети са блондинките с 97. Следват таксиметровите шофьори с 96 и студентите с 95. На последното място с коефициент на интелигентност от 88 са рекордьорите, група от представители на силови и бойни спортове.

Верно,след блондинките са но ........... cool.gif

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера се возих....понеже шофера беше едно приказливо цигане реших да го питам за преградната стена.Каза че никой нямало да сложи такава защото били много скъпи(стъклата) и си ги позволявали само мутрите които не са изкарали парите с труд за колите си.Каза и че Волен е мишок :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има една приказка-който не е успял в живота,кара такси.

Това като приказка го има и за полиция, армия, автобусни шофьори, ватмани, и т.н. сега е модно и за учителите да се говори така! Как пък всички други с топлата държавна работа, постигнали всичко защото някой е бил зад тах /и буквално и не чак толкова/ са по - успяли...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен,първо трябва да се направи реподбор на шофъорите,които карат таксита.Не може хора с по пет дела и с условни присъди да те карат и да се чувстваш сигурно.Мои причтели и най-вече приятелки са попадали на какви ли не бабайти/в буквалния смисъл на думата/.А относно 1лев на километър,файдата ще им е същата все едно да карат на 30-40.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен,първо трябва да се направи реподбор на шофъорите,които карат таксита.Не може хора с по пет дела и с условни присъди да те карат и да се чувстваш сигурно.Мои причтели и най-вече приятелки са попадали на какви ли не бабайти/в буквалния смисъл на думата/.А относно 1лев на километър,файдата ще им е същата все едно да карат на 30-40.

Ето и едно лаконично и компетентно мнение!

Ти явно си добре и си чаткаш по форумите а той е някъде между живота и смърта.Това разбираш ли го angry.gif

Ела да ги видиш нашите тука по морето (сл.бряг и т.н. ) и ще ти се промени мнението кой е успял и кой не.Може би си прав,къде по престижно е мама и татко да те хранят.Или да отвориш магазинче за компютри и да набутваш на ламерите долнопробни части.Кажете ми в коя сфера на бизнеса няма измамници и дебили ???

Съгласен съм с теб, че навсякъде ги има,мошениците.А ти защо непременно държиш,че или ще е такси,или мама и тати ще те хранят?! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Fixt00l

Съгласен съм с теб, че навсякъде ги има,мошениците.А ти защо непременно държиш,че или ще е такси,или мама и тати ще те хранят?! :clap:

Не схвана мисълта ми.

Обикновенно тези които обиждат на професия са мамините синчета и дъщерички които живеят на принципа "тати носи,мама меси".Не на всеки живота му е поднесъл всичко на тепсия и всеки човек които се труди за хляба си трябва да се уважава.Утайката на обществото са крадците,убииците,изнасилвачите,наркодилърите и всякакви други боклуци.

Ти за какво щеше да ставаш ако беше почнал от нулата в живота ???

Ако нямаше кой да ти плаща образованието или се налагаше от малък сам да се издържаш.Също ако си на 50-60 години,съкратен а имаш семейство да издържаш.Знаеш ли как се търси работа на 50 ?

Това,че има хора които са нямали късмет в живота а ти си имал не ти дава право да ги обиждаш и да раздаваш компетентни мнения кой за какво ставал.

Що не вземеш да ме осветлиш какви са твоите успехи в живота.Дом построил ли си,деца отгледал ли си ?

Отговорност освен за себе си за някой друг носиш ли ?

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не схвана мисълта ми.

Обикновенно тези които обиждат на професия са мамините синчета и дъщерички които живеят на принципа "тати носи,мама меси".Не на всеки живота му е поднесъл всичко на тепсия и всеки човек които се труди за хляба си трябва да се уважава.Утайката на обществото са крадците,убииците,изнасилвачите,наркодилърите и всякакви други боклуци.

Ти за какво щеше да ставаш ако беше почнал от нулата в живота ???

Ако нямаше кой да ти плаща образованието или се налагаше от малък сам да се издържаш.Също ако си на 50-60 години,съкратен а имаш семейство да издържаш.Знаеш ли как се търси работа на 50 ?

Това,че има хора които са нямали късмет в живота а ти си имал не ти дава право да ги обиждаш и да раздаваш компетентни мнения кой за какво ставал.

Що не вземеш да ме осветлиш какви са твоите успехи в живота.Дом построил ли си,деца отгледал ли си ?

Много добре казано.Обаче...

Хранят семейства яко.От автогарата в София която е до централна гара веднъж взех такси.Качих се на първото което ми изпадна защото бързах.Закара ме на Евлоги Георгиев до Външно министерство.Показа ми къде там превеждат документи постоя с мен две минути и ми обясни че трябва да си запиша номерче за опашката, предложи да ме изчака.Багажа ми беше в багажника на таксито му.Исках да му платя и да си върви, беше ми некомфортно там с него.Поиска 70 лева, като каза че услугата струвала 30-40 но ще трябва да му дам 70 защото си загубил времето с мен.Шашнах се.Видя че се чудя и ми прошепна че няма да ми свали багажа ако не му дам исканите 70.Е - дадох ги.На опашката имаше поне 20 човека и никой не даде вид че е чул нещо.Реших, че понеже не съм била отдавна в България, цени ли, знам ли, нещо се е променило.След обяд за да се прибера взех друго такси.По същия маршрут наобратно човека като ми каза 2.50...онемях.

От Свиленград до София съм плащала 100 лева а от София до Свиленград - 70.

Те нямат вина, не.Те хранят семейства.Вината е моя, че им ги давам парите.И те после знаят, че има глупаци като мен, и пак и пак и пак... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че в София са се събрали най-големите отрепки таксиджии от цялата страна. Сякаш има изискване, че за да си таксиджия в София трябва да си мега арогантен и прост. Точно затова отдавна не съм се качвал на такси и се надявам да не ми се налага!

Например когато съм бил в Пловдив и съм ползвал такси съм останал с коренно различно впечатление. Всичките пъти шофьорите бяха много любезни и не са ми отказвали да ме качат дори за 300 метра. В София е точно обратното!

Както казах отдавна не използвам софийските таксита, но преди няколко месеца след като се бях почерпил с приятели в Студентски град реших да не рискувам да карам пил и да взема такси до вкъщи. Живея в Младост. Разстоянието до нас е около 8км и малко. Изумих се, че нито един таксиджия не искаше да ме качи защото му се струваше близко! Всичките много арогантно ми отказваха. Нямаше какво да правя и тръгнах да се прибирам пеша. Малко по-нататък реших за последно да опитам и вдигнах ръка за да спра един преминаващ свободен бакшиш. Той веднага спря пред мен и с лека усмивка ме поздрави. Отвърнах и го попитах дали може да ме откара до младост... усмивката му моментално изчезна и ми каза, че го чакал клиент и затова не можел. Разбира се, никой не го е чакал....

Истории много, едва ли някой не се е патил от Софийските бакшиши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен "обикновените" таксиджии обаче има и още по-лошо все пак -

случай Н-ти, тази вечер поредното нагло *censored* с Мондео и тарифа 6 лв. на километър, возеше пенсионери

А имитаторите на ОК-ейките с тарифи 2.40, се пробваха да превърнат паркинга на Токуда болница в поредната им седянка, засега май успяха да ги разкарат. Друга опасност особено сутрин и привечер пък са такситата на минута - 50ст. на минута е адски скъпо с всички задръствания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истории за софииски таксита - дал господ. И аз съм имал няколко, но направо не са интересни(един не знаеше каде е Попа, друг ме извози малко повечко и т.н.). Обаче имах весели куриози с моите родни велинградски таксита:

Хващам си аз таксито да ме метне до автогарата-1-1,5 км мах.. Мъкна огромен сак(50кг с вкусотиите на мама, за подпомагане на умрелите ми от глад съкилииници, нямали радоста да се приберат по родните места за края на седмицата). Презастрахован с 20-30 минути до рейса - а бе няма какво да се случи. Ама калъч. На таксито му изфърча таза(на гумата), на втората пресечка от вкъщи. Спирачки и следи по асвалта... Таксиджията фърчи на вънка да си търси таза. Брей, каде се дяна тоя таз не знам, но кротко седя в таксито и си чакам - време бол. Таксиджията се връща след усилено търсене,стискащ таза в ръце, псуващ че се е счупил.... О! Господи! Друг таз! Не е неговия. Мен почва да ми писва, мрънкам - аре бе човек, рейса тръгва. Нашия гледа часовника - Спокойно, има време. Хаиде пак. Чакам, чакам. Друго такси - ненайси. Да стигна пеша с тоя сак - нема да стане.

Хоп, цъфна. Целия парк преброди, ама да беше погледнал че таза му след убииствен(за време ) рикушет в паважа се мъдри спокойно на другия тротоар.

Наместване на жизненоважната част от колата с шутове и отпрашихме към автогарата с мръсна гас. Опа.... Реиса тръгва. Таксито се намърда точно, ама точно пред него. Рейса спря. Лудо бипкане с клаксони, докато моята светла личност с бодра крачка се нареди на опашката за билети. Чувам отвън псувните на двамата шофиори. От рейса слизат 2-ма полицаи. Бреееее, кво стана тука. Доприпках до таксито, то прибра шепата стотинки който му дадох(към 80ст), и започнах да крънкам рейсаджията да ми отвори багажника. Товаря багажа и гас - към Пазарджик(тогава учих там). Вътре голям велинградски мафиот, с белезници на ръцете, заобиколен от цяла рота ченгета. Бедни години бяха - нямаше охрана на съдебната власт, нямаха коли. Транспортирането до затвора(или съда) ставаше с обществения транспорт. Колко ли са се шашнали полицаите при вида на бясно караща кола, запушваща пътя на реиса?

От тогава съм чест клиент на същото такси. Не ме помни. Само че веднъж ми разправяше как са щели да го застрелят , щото някакъв ученик щял да си изпусне рейса.

Опасна работа си е, еи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За техника на обща стойност $ 2 млн. Някакви други въпроси?

Не е добра идея,тия мошеници попадат на не когото трябва...Не,че ще вадя огнестрелното оръжие,но...може и да го гъна на двечки като шампион по САМБО...Ех,опасения в една нормална,европейска държава :speak:

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Таксиметров шофьор набеди клиент в грабеж, за да му отмъсти

В.К. искал да отмъсти на столичанина, който "се държал надменно" и според когото колата била "тясна, неудобна и недостатъчно чиста"

22.02.2007

Таксиметров шофьор, който заблудил органите на реда, че е жертва на грабеж, бе изобличен от столични криминалисти, съобщиха от пресцентъра на МВР. Криминалисти от две районни полицейски управления и специализирания сектор "Грабежи" в СДП разследвали сигнала.

36-годишният В.К., таксиметров шофьор към столична фирма, който вече е бил регистриран за грабеж през 1997 г., се явил във 2-ро РПУ на 20 февруари около 22 ч. и заявил, че същата вечер е станал жертва на грабеж.

Обяснил как към 20,15 ч. взел клиент от адрес в кв. Банишора в посока жк "Изток", но на ул. "Тарас Шевченко" пътникът му нанесъл побой и откраднал 45 лева.

Криминалисти започнали незабавно работа по случая. Те установили и разпитали мъжа, наел таксито, който категорично отрекъл да е замесен в деянието.

Издирени били свидетели и очевидци, които също оборили първоначалните показания в жалбата на таксиметровия шофьор.

Притиснат от събраните доказателства, В.К. признал лъжата си и обяснил на полицейските служители, че е измислил цялата история, за да отмъсти на клиента, който "се държал надменно".

По време на пътуването 43-годишният столичанин имал неблагоразумието да отбележи, че "колата е тясна, неудобна и недостатъчно чиста", с което засегнал самочувствието на водача.

Това се оказало достатъчен мотив да бъде набеден от шофьора като побойник и грабител. Материалите по случая са докладвани в СРП.

Източник: Нетинфо

Много докачливи били бакшишите. Добре, че не е натиснал паник-бутона и не е повикал подобни нему да набият клиента.

Редактирано от Boco67 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Източник: Нетинфо

Много докачливи били бакшишите. Добре, че не е натиснал паник-бутона и не е повикал подобни нему да набият клиента.

:baby: Ха, имало и лоши бакшиши..... :hush:

Те да внимават с бутони всякакви и други подобни - не са от най-яките, а и са ги взели на мерник. Няма май да е за последно да ги млатят.... Който каквото си надроби.... :wors:

P.S.

Предложение - да се добави от страната на пътника бутон "MUTE" ;)

Редактирано от bigalex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си нося законно оръжие,и едва ли ще ме е страх от некъв бакшиш, а и без него-още по-малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Таксита-менте заливат София

24.03.2007 15:53

Броят на случаите на извършване на нерегламентирана таксиметрова дейност на територията на столицата се увеличава. Това констатира проверка на служителите на отдел ”Икономическа полиция” на Столична дирекция ”Полиция”.

Само за периода 12-18 март, в резултат на извършени проверки на територията на столицата, са регистрирани общо девет случая на неправомерно осъществяване на таксиметрова дейност.

Независимо, че срещу двама от водачите вече има образувани наказателни производствa за извършване на идентично престъпление, се оказало, че те продължават да упражняват занаята на таксиметрови шофьори.

При провеждане на специализирана полицейска акция служители на Първо РПУ спират за проверка таксиметров автомобил ”Шкода Фабия”. Зад волана е бил 39-годишният М.П.,който е криминално проявен.

Става ясно, че той карал таксито без съответната правоспособност.

По същите причини в полицейското управление е задържан и 56-годишният М.И., управлявал такси ”Хюндай”.

По случаите са образувани бързи производства.

По описа на Второ РПУ се води досъдебно производство срещу 44-годишния Н.Я., който също е засечен зад волана на такси ”Шевролет Калас” , без да притежава правоспособност.

Преди месец Н.Я. е довеждан в управлението за същото деяние, за което има образувано досъдебно производство, така че настоящото се явява второ престъпление.

В Трето РПУ се водят четири досъдебни производства, като за един от задържаните водачи – 23-годишния Н.Н., това е второ нарушение.

За извършване на таксиметрова дейност, без да притежава необходимите документи, в Седмо РПУ е задържан 29-годишният И.Г., управлявал таксиметров автомобил ”Киа Черато”.

Проверката, извършена през периода, дава основание на експертите да посочат, че тенденцията към повишаване на броя на случаите на нерегламентирана таксиметрова дейност на територията на столицата се запазва, съобщават още от МВР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Такситата поскъпват с 40 % от ноември

Цените на таксиметровите превози ще се увеличат с около 40% през ноември в големите градове на страната. Това прогнозира председателят на Съюза на транспортните работници Максим Петков вчера. Причините за поскъпването на таксиметровите услуги са увеличенията на цените на горивата и резервните части, както и въвеждането на европейските норми, което е свързано с допълнителни инвестиции от страна на компаниите в бранша, добави Петков.

Таксиметровите компании в София ще вдигат тарифите средно с 20% още от октомври, обясниха от Националния съюз на таксиметровите превозвачи . Според шефа на сдружението Румен Крумов цените на таксиметровите услуги не са увеличавани вече 2 години, а през този период има значително поскъпване на пропан-бутана, с който карат повечето от такситата в столицата. Освен това голяма част от жълтите коли са взети на изплащане, което принуждава таксиметровите коли да работят непрекъснато, а за това е необходим по-голям брой шофьори, което е свързано с допълнителни разходи, посочи Крумов. Според него обаче рязко повишаване на тарифата с 40% ще има само при поскъпване на горивата с над 10-15 на сто.

Междувременно най-големи софийски компании за таксиметрови превози вече обявиха, че ще вдигнат цените. В момента цената на дневната тарифа на таксиметровите услуги в София е 49 стотинки на километър, а нощната е 55 стотинки за километър на нощна тарифа. Очаква се след увеличението те да скочат до 59 стотинки през деня и около 70 ст/ км. през нощта. Очаква се да бъде повишена и цената на таксата за повикване, както и тази за минута престой. Вероятно за минута престой вече ще плащаме 60 стотинки. Някои от компаниите искаха увеличение на цените на таксиметровите превози още в края на миналата година. Тогава обаче то бе отложено заради опасенията на най-големиште компании от бранша, че ако тарифите се вдигнат ще има отлив на клиенти. Разрешение за извършване на таксиметрова дейност в столицата имат 6 хиляди коли. Позволението се издава от Столична община, след като колата премине през технически контрол от ДАИ. Жълтите коли обаче в столицата са около 15 000, защото голяма част от тях се движат само с документи, издадени от Държавната автомобилна инспекция , без да са получили разрешително от общината, твърдят легалните таксиметрови превозвачи. Най-често нелегалните таксита се събират пред Центарална гара, летище София и големите хотели и на квартални стоянки, където си имат постоянни клиенти.

Източник: Монитор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такситата поскъпват с 40 % от ноември

Трябва наистина да съм много закъсняла и закъсала да се кача на такси. По - големи ръбове от тези няма. И за кво увеличение става въпрос. Те шофьорите си регулират цените, а ние баламурниците плащане. Много ми е интересно как едно и също разстояние (като се качвам на такси обикновено закъснявам за работа, но разстоянието е едно от в къщи в работата) ми взимат между от 3 до 6 лв. А, да ме извиняват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) ами те такситата в крайна сметка не поскъпнаха чак с 50% от 1 септември, каквато е първоначалната новина в темата, така че и това 40% увеличение ще се окаже до голяма степен запълване на вестникарските страници
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ходи май с кракомобила biggrin.gif

Ако не греша беше понеделник миналата седмица като се качих на едно такси с още двама приятели и разбрах, че цените са вдигнати. Е, не обърнах внимание с колко точно де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варна например отдавна са лев на километър/първоначална.

При нас май са най евтини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване