Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"Изгубиха" ми се близо 20 GB от харддиска

Препоръчан отговор

"Изгубиха" ми се близо 20ГБ от харда, a не знам как и къде.

Имам 80 ГБ диск. Разделил съм го на 3 дяла. Като дам Properties на виртуалните дискове, ми изкарва:

C:\ Capacity: 33.5 GB (35 974 MBit)

Used space: 28.1 GB (30 223 MBit)

Free space: 5.35 GB ( 5 751 MBit)

D:\ Capacity: 34.1 GB (36 702 MBit)

Used space: 24.1 GB (25 881 MBit)

Free space: 10.0 GB (10 821 MBit)

E:\ Capacity: 6.82 GB (7 332 MBit) - recovery partitition

Used space: 6.27 GB (6 741 MBit)

Free space: 563 MB ( 590 MBit)

Дотук добре. Всичко изглежда наред. Но като маркирам всички файлове там ми изкарва:

С:\ Size: 15.4 GB (16 642 MBit)

D:\ Size: 23.7 GB (25 524 MBit)

E:\ Size: 6.27 GB ( 6 737 MBit)

Забележете, всички устройства освен С:\ показват еднаква запълненост при двата начина на отчитане.

При C:\, обаче, се губят 18-19 ГБ. Използвам C:\ само за служебна информация - Windows, инсталирани програми в Program files и нищо друго. Без игри, без филми, не работя на него. Той си ми е само системен. Няма как да съм (и не съм) го напълнил с 28 ГБ. При отчитането съм дал да са видими системните и скрити файлове.

Не знам тъпия Винбоз как се е сбъркал, но ми е скрил доста пространство и аз не съм съгласен на това.

Може ли някой да помогне?! И моля ви, без съвети от рода на "Format C:"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо чрез селекция няма да ти даде точно информация особенно на дяла в които ти е инсталирана ОС в твоя случай С:

Има доста системни/скрити файлове - като PAGE FILE на Windows-a!

Пробвай следното: Windows Explorer -> Tools -> Folder Options -> View -> слагаш отметката на Show hiden files and folders!

И още: Махни отметката на -> Hide protected operating system files!

И тогава отново пробвай с селекция на файловете и им виж размера!

Но все пак 18GB разлика си е доста! :grimace:

Редактирано от Dark2 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Dark2, човека е написал че са му видими системните и скритите файлове.

Аз мога да препоръчам само един Скандиск, а гледам че и Night Raven точи клавиши, ще каже нещо по-съществено ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам това съм го пропуснал! :grimace: Все пак да пробва с други програмки за отчитане на заетото място! Аз лично никакво доверие намам на Windows Explorer!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз мога да препоръчам само един Скандиск,

Което хич не е лоша идея.

Първо, според изчисленията ми се губят около 12-13GB (28,1GB - 15,4GB = 12,7GB)

Иначе:

1) Възможно е скритите файлове да са показани, но то има две опции за скрити файлове - Show hidden files and folders и Hide protected operating system files. За да се видят истински скритите файлове, трябва да се махне отметката на втората опция. В случая Dark2 е прав, защото whoare може да е показал само първите скрити. Така че реално pagefile.sys може въобще да не влиза в сметките на whoare. А той може да е обемен ако компютърът е оборудван с 1GB памет или повече, защото Windows заделя количеството RAM + 50% за начален размер на виртуалната памет, а горната граница е още по-висока.

2) Да не забравяме System Restore, която си приватизира 12% от пространството, което в случая е около 4GB запазено пространство.

3) Изтритите файлове от C:, които са в кошчето, заемат същото количество място, докато не бъдат изтрити и от кошчето. То това ще се разбере и при показване на всичките скрити файлове, де, но аз да си го кажа и отделно.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тези GB-йти са в system volume information, права за която няма дори administrator и не се дава информация за заетия обем при селекция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Исключва се System Restore

2. Трябва да си осигурите достъп до System Volume Information и да се затрие информацията (наи лесно става ако сте с администраторски права и имате NTFS система с моднатата версия на TotalCommander "TC UP" Или по сложния начин в Сеиф Мод)

3. Едно добро дефрагментиране ще освободи още място

Редактирано от brada (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
3. Едно добро дефрагментиране ще освободи още място

Брех, това пък как ще стане?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Провери за временни файлове на някоя програма, най-вече за ISO,Image или ако обработваш филми.

2.Ако ползваш Skype, виж в MyDocuments всички папки свързани със него.

3.Някоя програма за запис в реално време на разговори,видео или действия на потребителя.

ПП:Аз имах такъв проблен със Skype record!

ПП2:Ако си правил "repair" на Windows може да е от това!

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;-) Освобождава Клъстери

Освободените килобайти направо ще решат проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се използва и тази програмка за да се види кое колко място изразходва: (SCANNER 2.8)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...&hl=scanner

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо, което ми хрумна току-що. Възможно е и място да се заема от функцията за хибернация (Hibernation). За да се изключи: отваря се Control Panel, после Power Options -> страница Hibernate и се маха отметката на Enable hibernation.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

System Restore ми заема точно 1 GB и очевидно не е от това.

hyberfile.sys e 1.5 GB, a pagefile.sys 1 GB. Но те се отчитат.

Съмнявам се, че PARTITITION MAGIC'a омаца работата, като разделях дяловете.

Опитах BACKUP да направя, след разделянето на харда, ама изпищя, че имало вече (Е: устройство е HP Recovery Partitition цялото) и не можело пак (стария бакъп пък е преди разделянето - абе, мазано стана). Иначе комп'а е лаптоп HP nx7400, 1GB RAM, Core Duo 1.83GHZ.

И DRIVE MAPPER съм му пускал, за да открие неактуални връзки между дяловете, ама не ще и не ще...

Hybernation'a ми е активен наистина, ама да гълта толкова ресурси не ми се вярва...

Използвам System Mechanic за оптимизация и чистене и... после малко ръчна работа. Абе, обичам хигиената да е на ниво.

Редактирано от whoare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря на всички за отговорите!

System Restore ми заема точно 1 GB и очевидно не е от това.

hyberfile.sys e 1.5 GB, a pagefile.sys 1 GB. Но те се отчитат.

Съмнявам се, че PARTITITION MAGIC'a омаца работата, като разделях дяловете.

Опитах BACKUP да направя, след разделянето на харда, ама изпищя, че имало вече (Е: устройство е HP Recovery Partitition цялото) и не можело пак (стария бакъп пък е преди разделянето - абе, мазано стана). Иначе комп'а е лаптоп HP nx7400, 1GB RAM, Core Duo 1.83GHZ.

И DRIVE MAPPER съм му пускал, за да открие неактуални връзки между дяловете, ама не ще и не ще...

Hybernation'a ми е активен наистина, ама да гълта толкова ресурси не ми се вярва...

Използвам System Mechanic за оптимизация и чистене и... после малко ръчна работа. Абе, обичам хигиената да е на ниво.

Десен бутон на MY COMPUTER, Manage, Disk managemant, цъкни върху който и да е дял с десен бутон, Properties. Открий разликите :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване