Премини към съдържанието
General Bison

Проблем при закачането на втори хард към компа ми

Препоръчан отговор

Един приятел ми даде неговият хард да го закача към моя комютър обаче след като го закача и пусна компа не ще да ме пусне в windows-а. Дава ми черен екран и ми изписва следното:

"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key"

Моят хард е Maxtor SATA 80GB, а хардът който искам да закача е Maxtor 20GB. Вторият хард е празен, няма дори windows на него, моят е по XP-SP2. Когато вторият хард не е закачен в BIOS-а ми дава на Primary IDE Master записвачката ми, а на Primary IDE Slave, Secondary IDE Master и Secondary IDE Slave ми дава "Not Detected". Когато го закача вторият хард в

BIOS-а ми разпознава на Primary IDE Master вторият хард а на останалите отново ми дава "Not Detected". Какво точно трябва да направя за да ми потръне и вторият хард нормално.

PS: Неоткрих подобна тема, ако има такава sorry

Редактирано от General Bison (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един приятел ми даде неговият хард да го закача към моя комютър обаче след като го закача и пусна компа не ще да ме пусне в windows-а. Дава ми черен екран и ми изписва следното:

"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key"

Моят хард е Maxtor SATA 80GB, а хардът който искам да закача е Maxtor 20GB. Вторият хард е празен, няма дори windows на него, моят е по XP-SP2. Когато вторият хард не е закачен в BIOS-а ми дава на Primary IDE Master записвачката ми, а на Primary IDE Slave, Secondary IDE Master и Secondary IDE Slave ми дава "Not Detected". Когато го закача вторият хард в

BIOS-а ми разпознава на Primary IDE Master вторият хард а на останалите отново ми дава "Not Detected". Какво точно трябва да направя за да ми потръне и вторият хард нормално.

PS: Неоткрих подобна тема, ако има такава sorry

След като го закачиш направи на

Primary IDE Master записвачката ,a на Secondary IDE Master втория хард,а него като го качваш го сложи на отделен кабел,а не на тоя,на който ти е записвачката,и тогава пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като го закачиш направи на

Primary IDE Master записвачката ,a на Secondary IDE Master втория хард,а него като го качваш го сложи на отделен кабел,а не на тоя,на който ти е записвачката,и тогава пробвай пак.

Хм,много интересно :blink: Обзалагам се ,че ефекта ще е пак същият - "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key" - защото компа пак ще търси да буутне първо от IDE канал , след това ще се прехвърли на Сата канала . При положение ,че ще има хард АТА,поставен на Master на IDE канал - компа ще търси там и пак ще изпише същото.Премести джъмпера на АТА харда на Slave; и го закачи на сащия канал ,където е записвачката т.е. -записвачката ще бъде Primary Master, харда (20 ГБ ) ще бъде Primary Slave , а ОС ще бъде на Сата харддиска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо здравеите незнам дали ше ви помогна но и аз имах два харда и имах точно този проблем решението при мен е влезнах в биоса в меню "IDE Function Setup" там се наглася кои хард да се зареди първо, тоест които е най отгоре тои се зарежда първи, може да се местят с "+" и "-" .

Дано съм помогнал , и да ме разбереш за какво става въпрос.

Редактирано от djboom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

из имам подобен проблем.Въобще не ми детеква харда в началото.след това излиза черен прозорец с :Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key.Преди всичко си беше ок.,но след като го прехвърлих в друга кутия се появи този проблем.Моля, някой ако има представа как да го оправя, да пише.Ще съм му много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
из имам подобен проблем.Въобще не ми детеква харда в началото.след това излиза черен прозорец с :Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key.Преди всичко си беше ок.,но след като го прехвърлих в друга кутия се появи този проблем.Моля, някой ако има представа как да го оправя, да пише.Ще съм му много благодарен

Провери дали си закачил кабелите, на захранването и IDE ,както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
из имам подобен проблем.Въобще не ми детеква харда в началото.след това излиза черен прозорец с :Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press a key.

Аз имам същия проблем с един много стар компютър.

Не ми разпознава харда, възможно ли е да иска някакви ръчни настройки в биоса

като големина и разни други такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато зарежда системата помпиш дел.

Влизаш в биос и се прехвърляш на менюто буут приорити.

От там задаваш твоя диск да е фърс буут девайс натискаш ф10 и ентър и машината се ресетва .

След което тръгва нормално ос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е с DEL, пробвай с F2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сам от много компетентните хора в тая област но пробваи да пуснесш харда на мястото на СД-то смисал да го исключиш и да сложиш там втория ти хард като го пробваш парво на слеиф ако пак не тръгне го пробваи бес джъмпер или на К.С.

Но има вероятност да тръгне да ти детектва парво 20ката ако е така си оправи настройките от Биоса за детектването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване