Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Признаха K800i за най-добрия мобилен телефон

Препоръчан отговор

Хора, темата е за sony ericsson k 800i, а не за някакви тъпи ставнения между нокиа и сони ериксон. Фактът, че е признат за най-добър телефон говори много. Аз ползвам такъв и съм много доволен. Имам интернет през gprs и е напълно нормален, е не е като на компютър ама все пак за телефон си е супер. За камерата няма смисъл да говорим. http://www.gsmarena.com/kg920_k800_n73_photo-review-125.php.

Миже да се гледат филми със субтитри, стига да имате 2 програмки за конвертиране от avi в 3gp и за прикачване на субтитри. Дисплеят е супер имам и много приложения. Паметта ми е 1гб.

Е не е с операционна система ама какво повече ви трябва за телефон?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бе като цена/качество SE са номер едно.

Така е... нека някой си вземе Нокия за тези пари с същите възможности като СЕ де...

Камерата наистина е 3.2 мегапиксела...

Аз лично правих сравнение и примерно в моментният хит на нокия Н73 се забелязват някой пропуски спрямо качеството на дисплея и камерата сравнени с СЕ к800... Всъщност съм склонен да приема СЕ по - скоро като оптимален 3Г телефон, но не и номер 1... Друго си е да има и Симбиан в един такъв модел!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не си много прав ! Качеството на снимките на съвременните телефони е доста добро. Сравнявах моя Н73 със стария ми (4годишен) апарат Pentax 4мега писксела и мога да ти кажа ,че в повечето случаи телефона прави по-хубави снимки. Изкарвам ги на хартия и не можеш да разбереш ,че са правени от телефон. Положението с К800 е същото .

Освен това голямо предимство е ,че носиш телефона винаги с теб ,а фотоапарата доста по-рядко. Така че можеш да снимаш когато рашиш. Разбира се ако искаш наистина качествени снимки , тогава си взимаш качествения фотоапарат.

Но защо обсъждаме само камерата , това е само една от екстрите. На фотоапарате не можеш да слушаш музика и радио , да гледаш филми , да игреш хубави игри , да ползваш интернет , както и най-различен софтуер..

Така че според мен цената на новите телефони си е напълно оправдана .

Подкрепям!

ОК, съгласих се, че на децата им трябват играчки :clap: да му мислят родителите, дето си карат със стария Самсунг C-100 и допотопната Моторола ;) Иначе телефончето ми харесва, но не ми върши абсолютно, ама абсолютно никаква работа. Вече не е достатъчно на децата да имат телефон, а той трябва и да има mp3, хубава камера... Докъде ли ще стигнем? До никъде. Аз през цялото си детство на времето си мечтах за едно влакче, което струваше 10 лева, но така и не ми го купиха! За децата съм съгласен, че искат да имат тоя телефон, но за възрастните нещо не ми се връзва. Това са неоправдано скъпи играчки, които никога няма да поевтинеят реално, защото като поевтинеят след 6 месеца, никаква работа няма да вършат. Блажени са верующите...

И ква е тая мания да се гледат филми на телефон или филми в колата? И как по дяволите ще четеш субтитрите на това екранче? Трябва да ми обсебят живота ли с тоя телефон? Нямам ли си друга работа за вършене? Пфуу....

От казаното лъха злоба,явно не можеш да си го позволиш.Нищо лично!Аз,например,НЕ харесвам този дизайн,и си взех SE W900i за 1000 лв,още през лятото.За него да не ви разказвам какви чудесии е,а до седмица ще си взема оня малък сладур,W850.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Mи аз на жената купих осмомартенцки подарък. K800i защото бе с 1гб карта в комплекта.Откак се помня все телефони купувам и старите си ги слагам в музея.Всичките бачкат.Пазя си първия бенефоб драгон.Още работи,ама не навсякъде.Дъщерите ме изядоха да им сменя телефоните с камери.Та и те намазаха от 8 март.Едни панасоници някакви.Аз телефона го ползвам за телефон и за будилник.Космите по г*за си ги знам и няма нужда да ги снимам,още по малко да се запушвам с някакви слушалки и да слушам пищене.Падам си по баса.Затова като мъж на жени (и котката е женска в къщи) си подарих нокия верту Monza.Жалко,че няма антена,като на старата ми 5110 да си чеша ухото кога ме сърби.Преди три години купих една панасоник камера.Тя е аналагова.Колко съм снимал с нея?! Те така да си начеша крастата.Те това е и с камерфоните с око.На снимките винаги излизам,все едно са ме снимали през шпионка-с голям нос и плешив.А вертуто е като ролекса.Веднага сменят плочата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Разбира се че не значи,има огромен брой смартфони(не само на Нокия) които го превъзхождат.Неможем да отречем обаче че е доста хубав.

Майор Драгозов, отново се убеждавам, че има различни хора :hush: Телефонът е толкова жалък, грозен, отвратително неудобен...С една дума- дървен.SE W900 го слага в джоба си 300 000 пъти.

ще по малко да се запушвам с някакви слушалки и да слушам пищене.Падам си по баса.

Тогава си купи SONY ERICSSON WXXX. Тази серия ме накара да изхвърля MP3 Player N 1 :baby:

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Единственото, което е по-добро от N95 са 20-те гигабайта. Иначе не виждам как ще замести N95. Моя лаптоп e с 6 GB HDD и имам 2 GB свободни. Който иска много, да си слага по-голяма карта в N95.

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо телефончето , има си всичко (16x digital zoom :)) , обаче не е зле да се има предвид , че почти всеки втори телефон , който се носи в сервиз заради проблем е SE

Цитат:

"Може да се гледат филми със субтитри, стига да имате 2 програмки за конвертиране от avi в 3gp и за прикачване на субтитри. Дисплеят е супер имам и много приложения. Паметта ми е 1гб. "

-Моето лично мнение е , за 3gp формата , изобщо не е нищо повече от slideshow , а да гледаш филм с 12-15 кадъра\сек и на "кутийки" си е мъчение .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K800i има добра камера и дисплей, но е смешно да се нарече най-добър телефон.

Аз, примерно за един стотак отгоре бих си зел W900, който е много по-напред с матриала :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
K800i има добра камера и дисплей, но е смешно да се нарече най-добър телефон.

Аз, примерно за един стотак отгоре бих си зел W900, който е много по-напред с матриала :)

Е, как да не го почерпиш Земляка сега :) Аз даже втори W900 ще си вземам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

W900 е по-добър от SE K800- прави сте така е!!!

но просто марката SE ги прави голями нещата biggrin.gif

Редактирано от cuntar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех като излезе тази новина и на колко хора се наложи да казвам едно и също нещо, а именно: Sony Ericsson правят телефони, много добри и сравнително красиви при това, кофти е, че бързо им падат цените, но това се преживява някак, просто в клас телефони, няма кой да им е конкуренция като цена/качество, но друг е въпроса "Кой е най-добрият смартфон?", защото там където K800i печели приза си не се допуска участие на смартфони, а точно при смартфоните Sony Ericsson правят компромиси с функции за сметка на цената, а където няма компромис при функциите цената също е доста висока, така че при мен винаги ще си има разделение между марките според това за какво ще ползвам GSM-а си.

Смартфон - Nokia

Телефон + екстри - Sony Ericsson

Бижу - Vertu

Дизайн на сносна цена - Samsung

Напоследък обаче ми се налага да ползвам повече функции на смартфон и затова съм се спрял на Nokia N73 Music Edition, за да мога да комбинирам няколко нужди в 1, а те са mp3 плейър за времето, което прекарвам в пътуване, като 2 GB са предостатъчни за тази функция, четене на офис документи, защото е подходящо когато трябва да покажеш на момента ценова листа или пък графики за предприятие на може би бъдещ клиент, камерата също е достатъчно добра за снимане на моментна снимка, на нещо което се случва рядко и не си предвидил да вземеш фотоапарата си с теб.

Ако не ми се налагаха горепосочените неща щях да се спра на Sony Ericsson К800i най-вероятно, защото камерата е единственото нещо, което ползвам освен mp3 плейъра, който със слушалки е достатъчно добър да ми задоволи музикалните желания докато пътувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
.....Моето лично мнение е , за 3gp формата , изобщо не е нищо повече от slideshow , а да гледаш филм с 12-15 кадъра\сек и на "кутийки" си е мъчение .

Точно тук грешите драги!Видеоплеара на К800 без проблем възпроизвежда видео с бит рейд 500-30 кадъра и като е казал колегата 3gp,то не е задължително да се кодира с H264 кодека,а може да се ползва МР4 такъв и да си избереш изходният файл дали да е МР4 или 3gp.А нищо не бърка директно да се кодира в МР4,тъй като формата се поддържа в К800.И моля ви не сравнявайте К800 със смартфоните на Нокия или др.,приза не се дава в този клас.Да не отваряме отново темата,че вече има много добре написани и функционални ява приложения за по-новите телефони,поддържащи достъп до файловата система и интернет през ява.И това в голяма степен обезсмисля купуването на голям и тежък смартфон на почти двойна цена.

Ако в някой от следващите софтуери оправят и снимането на видео да е с по-голямка резолюция,цена няма да има диването!

Редактирано от Bat_Miro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно тук грешите драги!Видеоплеара на К800 без проблем възпроизвежда видео с бит рейд 500-30 кадъра и като е казал колегата 3gp,то не е задължително да се кодира с H264 кодека,а може да се ползва МР4 такъв и да си избереш изходният файл дали да е МР4 или 3gp.А нищо не бърка директно да се кодира в МР4,тъй като формата се поддържа в К800.И моля ви не сравнявайте К800 със смартфоните на Нокия или др.,приза не се дава в този клас.Да не отваряме отново темата,че вече има много добре написани и функционални ява приложения за по-новите телефони,поддържащи достъп до файловата система и интернет през ява.И това в голяма степен обезсмисля купуването на голям и тежък смартфон на почти двойна цена.

Ако в някой от следващите софтуери оправят и снимането на видео да е с по-голямка резолюция,цена няма да има диването!

И както си пражиш филмите с 500kbit/s ,един филм ще ти заема 350-400МБ , голяма файда . Да не говорим , ако решиш да конвертираш някой тричасов филм ;)

Не разбирам защо да не се сравнява с N73 като и той беше номиниран за същата награда.

Иначе не знам къде ги гледаш тези нови приложения за java , аз в последната година нова полезна програмка не се сещам да съм видял. Докато за симбиан има бая.

А мнението ти за големите и тежки смартфони ми е доста смешно имайки предвиг ,че разликата м/у к800 и Н73 в теглото е един грам , а в размера няколко милиметра ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко хора споменаха, че W900 е по-добър, някой може ли да ми каже и защо - лично аз не го харесвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няколко хора споменаха, че W900 е по-добър, някой може ли да ми каже и защо - лично аз не го харесвам.

Бат` ти F I X ще каже-той смята да си взема втори такъв даже!Ето head to head comparison-за сравнение.К800 е ужасно неудобен телефон, дизайнът му е под всякаква критика, клавиатурата също.Тежичък е, като за габаритите си, и цената му е необичайно висока, предвид, че отстъпва на W900.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бат` ти F I X ще каже-той смята да си взема втори такъв даже!Ето head to head comparison-за сравнение.К800 е ужасно неудобен телефон, дизайнът му е под всякаква критика, клавиатурата също.Тежичък е, като за габаритите си, и цената му е необичайно висока, предвид, че отстъпва на W900.

Странно мнение ,точно W900 си е голям и тежък телефон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване