Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на мен ще простите ли ? :lock:

Бе хайде влачи, простен да си :) Както и всички, които са поискали

И моля да бъда простен ако съм засегнал някого

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 101
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Простете и да ви бъде простено !  

Всеки греши,греша и аз.Аз Ви прощавам за грешките-простете и Вие моите

на мен ще простите ли ? :lock:

Ти си един от най - добрите хора, който познавам ... няма начин да не ти прости човек !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си един от най - добрите хора, който познавам ... няма начин да не ти прости човек !!!

Аааа, доктора беше на косъм, ама хайде да се направим на добри :D
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:D Понеже всичко седи в мисълта на човека: Моля за Прошка тези, които си мисля, че съм обидила. Прощавам на тези, които си мислят, че са ме обидили. :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

индулгенции продааааавам...

топли, пресни индулгенциии

сичко ще ви се прости - срещу нужните пари :dollars:

Не е лоша идеята, не е лоша... Ще си говорим после в синагогата :) Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

макар и с малко закъснение и аз моля за прошка всички, които съм наранила или съм накарала да се чувстват кофти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Прощавайте всички вие,  които съзнателно или не съм обидил или огорчил през изминалата година :lock: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм обидил или нагрубил някой - простете(макар да не помня такъв случай).

Ако някой ме е нагрубил или обидил - простено да му е(макар, че и за такъв случай не се сещам).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

На Сирни заговезни искаме прошка Патриарх Неофит ще отслужи вечерня в митрополитската катедрала Св. Неделя

Публикувано изображение

Днес се пада т. нар. Сирни заговезни - навечерието преди началото на Великия пост, когато православните християни за последен път до Велик ден вкусват млечни продукти и яйца.

На този ден се припомнят Христовите думи: "Ако не простите на човеците съгрешенията им, и вашият небесен Отец няма да прости съгрешенията ви". Затова традицията изисква всеки да поиска прошка от хората около себе си – близки и познати, за огорченията и обидите, които волно или неволно им е причинил, както и сам да потърси у себе си сили да прости на онези, които са го наранили.

В Неделя сиропустна в храмовете в страна християните се събират за вечерна служба, след която взаимно се опрощават, като всички – духовници и миряни, си искат един от друг прошка и взаимно си прощават всичко сторено с дума, дело или мисъл. 

Столичното духовенство начело с Българския патриарх и Софийски митрополит Неофит ще се съберат по традиция в столичната митрополитска катедрала “Св. Неделя”, където от 18 ч. ще бъде отслужена вечерня, съобщиха от отдел "Връзки с обществеността" на Светия синод. Непосредствено след нея ще започне взаимното опрощаване. След като поискат прошка от Бога, духовниците и миряните взаимно ще си подадат ръце с думите „Простено. Прости!”. По традиция пръв предстоятелят на Българската православна църква, а след него и останалите духовници смирено ще поискат прошка от своето паство.

Неделя на всеопрощението не е на постоянна дата и се пада всяка година 7 седмици преди Великден, винаги в неделя.

Простете и да ви бъде простено, чеда мои! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...

Добро утро!

Прощавайте, ако с написаното или ненаписаното от мен или с действията си пряко или косвено съм ядосал, обидил или навредил на някого, през последната година или изобщо. :shy11:

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това опрощаването е голям християнски тарикатлък.
Ама като съм неверник, не мога да се възползвам, язък.
Вероятно върши добра работа като се чудиш как да се сдобриш с някого, да му минеш с номера:
 "Понеже отгоре ни е наредено да си прощаваме, хайде сега да се сдобрим с тебе, щото спешно ми трябваш за една важна за мен услуга."
Келепир има в тая рабата, да имаш право веднъж в годината да му заявиш на някого че си му простил, за нещо си там дето не ти е харесало.
Абе щом Полякът прости на турчина дето го простреля, значи върши работа такъв вид лицемерие.

Сега вие, като добри православни християни, ще ми простите за откровенията, разбира се. Значи всичко е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Белгиеца написа:

Това опрощаването е голям християнски тарикатлък.
Ама като съм неверник, не мога да се възползвам, язък.
Вероятно върши добра работа като се чудиш как да се сдобриш с някого, да му минеш с номера:
 "Понеже отгоре ни е наредено да си прощаваме, хайде сега да се сдобрим с тебе, щото спешно ми трябваш за една важна за мен услуга."
Келепир има в тая рабата, да имаш право веднъж в годината да му заявиш на някого че си му простил, за нещо си там дето не ти е харесало.
Абе щом Полякът прости на турчина дето го простреля, значи върши работа такъв вид лицемерие.

Сега вие, като добри православни християни, ще ми простите за откровенията, разбира се. Значи всичко е наред.

Всичко друго може да ти се прости от всеки, но никой не може да ти прости глупостта.
За това ще молиш за прошка на друго място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, algor написа:

За това ще молиш за прошка на друго място.

Eми няма проблеми с другото място, единият от тримата е много мой дух.
Знаеш ли как хубаво се разбираме. Даже и ми прави услуги по поръчка. Ама аз знам как да си поискам да ми свърши някоя работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Простете, ако с написано или казано нещо от мен съм обидил някой!

Простено да ви е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване