Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Българските торент-тракери се спасяват по единично

Препоръчан отговор

Сървърите на ###### са перманентно претоварени !

Налага се да вземем спешни и непопулярни мерки.

Това е част от цената, която трябва да платим за да ни има !

------------------------------

Скъпи приятели,

###### остана единствения тракер с голямо българско комюнити. В резултат на това натоварването на сървърите му нарастна многократно и превиши и най-смелите ни прогнози. Хостингът в САЩ не е предвиден за такова натоварване. На практика при сегашното положение сайтът е почти неизползваем през 80% от денонощието. Това налага да вземем някакви мерки. На този етап бюджетът на сайта не позволява да ъпгрейднем хардуера. Единствения начин е да ограничим достъпа до сайта до по-малка група потребители. След дълго обсъждане и предвид фактът, че в последните дни получаваме постоянно оплаквания от потребители на БТК, че не могат да свалят, а само да броузват, решихме да ограничим ВРЕМЕННО достъпа до уеб сървъра за потребителите на БТК.

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СЪЖАЛЯВАМЕ ЗА ТОВА, ПРИЯТЕЛИ ОТ БТК !!!

НЯМАМЕ АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ДРУГ ИЗБОР НА ТОЗИ ЕТАП !!!

Ако нашите прогнози се сбъднат то към края на м. май бюджетът на сайта ще ни позволи да ъпгрейднем хардуера си и отново да приемем нашите верни фенове от БТК. До тогава нека те приемат, че това е техния дан в оцеляването на българското p2p комюнити.

На края трябва да споменем, че съществува един, макар и хипотетичен вариант за моментален ъпгрейд и той е ако самата БТК ни предостави за временно ползване определен ресурс хостван на нейна територия, който да бъде използван за обслужване САМО на техните клиенти. Това едва ли ще се случи, имайки предвид че те първи изпълниха и след това последни отмениха незаконното разпореждане за филтрирането на сайта ни. Все е добре да го споменем като теоритичен вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 400
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

И какво, сега за потребителите на Бе Та Ка абсолютно никаква възможност ли няма?Или самият тракър не дава връзка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам потребителите на БТК да направим митинг, да направим петиция и да съдим в България, САЩ и Страстбург собствениците на АренаБГ (които и да са те) защото ни ограничават достъпа до информация, който ни е гарантиран от конституцията !!! Ужас, как може такова нещо, толкова пари им наляхме в касата, СМС, трафик .... На съд, на бунт, да възстанем братя от БТК !

:speak: Ирония към т.нар. борци за човешки правдини. Или сега горкия човечец, нещастен собственик, ще бъде "подкрепен" за доброто му дело, пък и друг начин няма... какво да се прави...

ПП. Ааа, това с хипотетичния вариант беше много хитро, Гешев нещо почва да ми навява спомени с един филма "На всеки километър" и един Гешев там... Много хитра тактика, пичове, нещата щяха да са на 6, но БТК-то разбираш ли, не иска да ми удари едно рамо. Наглостта и безочието нямат граници.

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да споделя с всички потребители този линк http://torenti.inbulgaria.info/ Тук са събрани на куп много адреси на торент сайтове, торент търсачки, специализирани тракери за музика, игри и др.

Извинете ме, ако някой преди мен го е публикувал, но нямам време да преровя всички постове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПП. Ааа, това с хипотетичния вариант беше много хитро, Гешев нещо почва да ми навява спомени с един филма "На всеки километър" и един Гешев там... Много хитра тактика, пичове, нещата щяха да са на 6, но БТК-то разбираш ли, не иска да ми удари едно рамо. Наглостта и безочието нямат граници.

Хахахаха. На мен този човек с всеки изминал ден ми става по-противен. За първи път ми "прилоша" от него, като го гледах по телевизията и наговори куп глупости и лъжи. Та после кой манипулирал хората...

шнеле редакцион: fixtool - http://avatarbg.info е много добър тракер също.

Редактирано от pemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хахахаха. На мен този човек с всеки изминал ден ми става по-противен. За първи път ми "прилоша" от него, като го гледах по телевизията и наговори куп глупости и лъжи. Та после кой манипулирал хората...

Не съм гледал интервюто,но този човек ме кефи.Всички по големи торенти ги затвориха,а на него не му пука.Не е малака работа да поведеш война срещу БТК,те забраняват достъпа до торента,а той забранява БТК.Наистина са претиварени,все като се опитвам да влезна не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А той забранява БТК.Наистина са претиварени,все като се опитвам да влезна не става.

И за това са виновни всички потребители на бтк ??? :)

ПП. Нарочно пиша бтк с малки букви защото не заслужават нищо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След дълго обсъждане и предвид фактът, че в последните дни получаваме постоянно оплаквания от потребители на БТК, че не могат да свалят, а само да броузват, решихме да ограничим ВРЕМЕННО достъпа до уеб сървъра за потребителите на БТК. Тази временна мярка ще намали потребителите с 40%, но натоварването все още ще остане над нормалното и неприятната за всички страница със съобщението за претоварване ще продължи да се показва в праймтайма.

Трябва са се вземат мерки,почти винаги такера е претоварен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм гледал интервюто,но този човек ме кефи.Всички по големи торенти ги затвориха,а на него не му пука.Не е малака работа да поведеш война срещу БТК,те забраняват достъпа до торента,а той забранява БТК.Наистина са претиварени,все като се опитвам да влезна не става.

Просто си брани интересите. Той не е тръгнал току-така да брани интересите на интернет обществото в Б-ия (основно тийнейджъри), ако нямаше лична изгода в това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arenabg:

Профилактика

От 0:00 часа до 8:00 часа днес 10.04.07 г. тракера няма да работи !

Специално за потребители, използващи БТК АДСЛ

Временното ограничение е отменено. ###### стартира p2p обмен чрез децентрализирано (безтракерно) дистрибутиране, специално (и малко предсрочно) заради проблемите с потребителите използващи БТК АДСЛ. Всеки обаче може да тества и да се убеди в стабилността и надежността на тази технология. За целта се използва публичен сървър обслужващ само клиентите използващи FlashGet. Имайте предвид, обаче че DHT на ArenaBG работи стабилно само с FlashGet и най-вече за ADSL потребителите, които не виждат основния тракер.

Убедете сe в това като:

1. Свалите последната версия на FlashGet

2. Желателно е да деинсталирате текущата програма, която използвате за торент клиент.

3. Инсталирайте FlashGet

3. Свалете с нея някой торент и се наслаждавайте на DHT конекциите и скоростта на сваляне.

Този торент клиент е уникален с това, че използва собствен сървър. Освен това сваля от сървъра само пиърите за желания от вас файл, а не цялата хаш таблица както е при останалите. Работи изключително стабилно и не натоварва машината ви. За потребителите на БТК е желателно да се избере вида интернет връзка като се посочи "ADSL" със съответните параметри. ###### с огромната си група собствени пиъри е добре дошла в DHT обмена на FlashGet и има реалния шанс да го "превземе". Имайте предвид, че за рилийзи качени преди 3 часа и по-малко е необходимо да изчакате малко повече докато се генерира записа в сървъра и съответно докато стартира свалянето при вас.

Включете се в това начинание и скоро ###### ще може да работи без собствен тракер и да бъде още по неуязвима.

Напомняме на всички споделящи файлове, че при генерирането на торента "DHT" и "peer exchange" трябва да са активни. Препоръчваме също да сийдвате с посочената версия на FlashGet. Така ще спомогнете за по-бързото "напълване" на DHT с "нашенски пиъри".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И какво, сега за потребителите на Бе Та Ка абсолютно никаква възможност ли няма?Или самият тракър не дава връзка?

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

dragozow

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всичко си има начин не бойте се. Аз съм на Бе Та Ка и не съм спрял да тегля от там.

Влизането в сайта става чрез php proxy. Ето едно отлично което не ме е предавало до сега - цък

Тегленето също става през прокси - http. Настройва се от клиента.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На началната страница на Арена има подробно обяснение как да теглят потребителите на БТК чрез Flashget.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А дано! От твоята уста в ушите на собственика на sab :)

Всъщност това ми е най-важния тракер заради качествените стари филми които ги няма на други места.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като торент тракера беше спрял дейността си и след акциите които бяха започнати срещу него, той намери сили и заработи отново.На всички потребители са изпратени лични съобщения, в които се казва че тракерът работи, с кратко описание какво трябва и какво не трябва да се прави, за по-добро ориентиране.

Припомняме, че през последните месеци органите на реда провеждаха масирани акции срещу торент тракери, свързани с разпространението на пиратско съдържание и материали, нарушаващи закона за авторското право.

Това принуди някои от тях да преустановят дейността си, а други да преместят сървърите си в други държави, където тази дейност е разрешена.

Поради факта, че тракера ###### беше спрял, ArenaBG се натовари неимоверно много и се наложи да се вземат някои мерки относно това.

Но сега всичко е наред и тракера най-после работи на 100%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване