Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dimd

Българските торент-тракери се спасяват по единично

Препоръчан отговор

П.С3:Българите правим повече трафик от всички на балканите,взети заедно..Е не е ли повод за гордост!

Нормално, при толкова шернати записи (файлове). Гяволи сме май, но докога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не си прав, че обвиняваш "Европата"... Защото процесът по присъединяване се извършва с договор. Договорът има редица секции, наречени Глави. Това е и смисълът - процес на договаряне на определени условия м/у две страни - ЕС и България. Това че някой глупак от България е приел въпросният договор, в частта му за данъчната политика, без да се усети че е безумие да се облага домашно произведената ракия, си е чисто български проблем. А веднъж подписан един договор трябва да се спазва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един френски професор питал мама "А защо хората не излизат на улицата,за да протестират масово?",а тя му отговорила-"Ние сме робска психика",а той-"Сами сте си виновни,госпожа".

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един френски продесор питал мама "А защо хората не излизат на улицата,за да протестират масово?",а тя му отговорила-"Ние сме робска психика",а той-"Сами сте си виновни,госпожа".

Добре казано. Този път ти свалям шапка. Гяволията е присъща на робската психика и измекярщината, браво! :rolleyes:

Забравих: помиярството (mp3, avi, M$, книги, игри и други захарчета без пари.) Вкусно! При организирана доставка като торентите на Коен, много добре. :grimace:

Редактирано от Mithu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

арена си измиват ръцете...погледнете заглавната страница :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един френски професор питал мама "А защо хората не излизат на улицата,за да протестират масово?",а тя му отговорила-"Ние сме робска психика",а той-"Сами сте си виновни,госпожа".

Много точно и вярно Фикс, аз ако се опитам да го попрефразирам това по сливенски и да го допълня, ще прозвучи така: "В циганската махала можеш да набиеш един, най-много двама цигани. После всички ще скочат заедно и ти се пише нещо лошо. В българската махала можеш да биеш всички един по един, докато ти държат ръцете. Всички ще гледат сеир и ще си мърморят тихичко "Той, така му се пада на него, щото бил еди-какъв си"" ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно много са ги натиснали да няма пиратско съдържание в България.Плащам хост на три сайта в ICN(в които няма нищо пиратско) и ето какъв имейл ми пратиха сутринта:

Uvazaemi klienti,

bihme zelali da vi uvedomim che:

S dvustranno sporazumenie ot 27.02.2007, mezdu NSBOP (nacionlna sluzba za borba s organiziranata prestupnost) i ICN ltd. se nalaga prekratiavane na rabotata na vsichki torrent priloznia i p2p sistemi za obmen na fajlovo v ramkite na 24 chasa. Umoliavame vsichki potrebiteli izpolzvashti podobni prilozenia da gi premahnat v ralkite na ustanoveia srok. V protiven sluchai sme prinudeni po silata na vliazloto v sila sporazumenie da predpriemem nuznite merki.

Merkite sa nalozeni poradi inicitiva za zashtita na intelektualnata sobstvenost i razprostranenie na informaciq zabranena ot Bulgarskoto zakonodatelstvo.

Съжалявам за латиницата,вече им направих забележка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно много са ги натиснали да няма пиратско съдържание в България.Плащам хост на три сайта в ICN(в които няма нищо пиратско) и ето какъв имейл ми пратиха сутринта:

Съжалявам за латиницата,вече им направих забележка.

Четох го това съобщение поне 3 пъти, докато схвана смисъла. На всичкото отгоре има няколко правописни грешки :yanim: Явно много са бързали ;)Какво ще рече това 2P2 мрежите? Значи ли, че и HUB-вете ще затворят? Значи ще трябва да се спасяваме в чуждите HUB-ове :clap: След време ще има само българи в тях :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Четох го това съобщение поне 3 пъти, докато схвана смисъла. На всичкото отгоре има няколко правописни грешки :yanim: Явно много са бързали ;)Какво ще рече това 2P2 мрежите? Значи ли, че и HUB-вете ще затворят? Значи ще трябва да се спасяваме в чуждите HUB-ове :clap: След време ще има само българи в тях :hush:

Хъбовете немогат,просто немогат да докажат че вътре има нещо пиратско.Плюс това хъба се хоства от компютър,нашия си го менкаме няколко човека.Програмката която подкарва хъба също е open source и всеки може да си я изтегли свободно и да прави с нея каквото поиска.Въпрос на по-малко от минута е докато хоствам хъба от София да се премести във Варна,просто оня от Варна я пуска при него и аз затварям моята.Плюс това за частните домове мисля че им трябва заповед някаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2007-02-28 - Поради преместването на сайта извън България, са възможни временни прекъсвания.

Моля, проявете търпение.

И zamunda се изнасят. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Много точно и вярно Фикс, аз ако се опитам да го попрефразирам това по сливенски и да го допълня, ще прозвучи така: "В циганската махала можеш да набиеш един, най-много двама цигани. После всички ще скочат заедно и ти се пише нещо лошо. В българската махала можеш да биеш всички един по един, докато ти държат ръцете. Всички ще гледат сеир и ще си мърморят тихичко "Той, така му се пада на него, щото бил еди-какъв си"" ohmy.gif

Брей, всички се съгласявате с мен,трябва да черпя :) Сами сме си виновни, така е.А за циганската махала-просто вземаш огнестрелно оръжие, и сме готови ! ! !

Четох го това съобщение поне 3 пъти, докато схвана смисъла. На всичкото отгоре има няколко правописни грешки :ph34r: Явно много са бързали :clap:

Да, по всичко личи, че са писали на БДС-Кирилца.

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много крайни действия. Прекалено крайни. Никой не може да докаже, че дейността на даден тракер е незаконна. Абсолютно никой. Ами ако беше тракер с линукс дистрота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,който сте и вие,като мен част от този толкова великолепен и прекрасен сайт.Аз лично следя това,което става в нашата мила и родна и бедна държаваца и по-точно в последните няколко месеца с така наречените "български" торет тракери/сайтове и абсурдната показна акция на ГДБОП. Не мога е не искам да приема факта,че това се случва днес в 21 век в България,но реалността тука в нашата страна е много по-жестока и потискащо мрачна.Защо трябва и нужно ли е да се ограничава нещо,което е част от един световен лично за мен генеративно жив пък и защо не(аз бих го нарекъл) синтетичено-дигитален, реално и постоянно развиващ се организъм какъвто е интернета по-цял свят в световен мащаб.Аз занам,че и тук в този сайт се обсъждат теми,както например спирането на DATA.BG и истинските причини за ставащите неща,който се случиха в последните няколко седмици с ###### : BOL.BG: AVATARBG и още много други торет тракери.Но,защо властимащите тук се опитват да спират или ограничават нещо,което ако не в България то поне може да се намери в чуждестрани торен сайтове и то пак благодарение на интернет мрежата.Аз разбира се съм един от многото възмутени и до извесна степен разочаровани хора наблюдаващи нещата с целият този безкраен абсурд разиграващ се тук и сега в BG ?!? Но благодарение на интернет мрежата аз мога да си сваля любимите музикални стилове и групи,където в България никъде и никога не могат да се намерят легано.Аз не знам дали тука в KALDATA.COM се обсъждат например теми с по специфичен музикален привкус,като например музикални стилове от рода и dark-wave,gothic rock,industrial,punk,soft dark и много други.А също бих искал да попитам всеки,който има мнение по въпроса относно за този тип торен тракери за,който е нужна така наречената "покана"?!? Как и по какъв начин се получава.Как и кога човек може да разбере,че е получил нужната покана към даден торен тракер,като например:DEMONOID или ARENABG.И защо трябва да има в такъв случай така наречената"покана" след,като един за мен лично много добър торент тракер,като PIRATEBAY.ORG e без "покана" и не налага (според моите лични наблюдения) някакви ограничения на потребителите.

P.S. Знам,че това,кото съм написъл,като мнение е малко по-нетрадиционно за този специализиран форум,но аз лично смятам,че ще ме разберете напълно и правилно за,което предварително ви благодаря на всички за вашите мнения и генерални изводи.

С поздрав Георги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиратството ограбва

Аз не знам кое ограбва повече.. българските тракери или репата,бидоня,картофа,доктора,чушката и всякакви такива мафиотчета..

То е ясно,че като не могат да хванат тях,се насочват към по-уязвимите,в случая - торент тракерите...

Каквото и да правят торент тракери ще има,така че не се боите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Zamunda работи вече,при това хоста и е бърз.Гледам че се намират в едно градче до Амстердам :)

My ip address: 85.17.148.29 (copy)

IP country: Netherlands

IP Address state: Noord-Holland

IP Address city: Amsterdam

IP latitude: 52.349998

IP longitude: 4.916700

isp: Ocom B.V.

organization: Ocom B.V.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждате ли тези от НСБОП колко смешни почват да изглеждат. Мисълта ми че тракерите в Щатите си ги има а в малка и продажна България вече са незаконни. И как така може в най-силната държава която се бори против пиратството тракерите да са законни а в нас да не са. Ся явно нашата държава е на Нептун или в някоя друга галактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГДБОП за пари и интернета може да спрат, нали развива организираната престъпност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ГДБОП за пари и интернета може да спрат, нали развива организираната престъпност.

Не виждате ли тези от НСБОП колко смешни почват да изглеждат. Мисълта ми че тракерите в Щатите си ги има а в малка и продажна България вече са незаконни. И как така може в най-силната държава която се бори против пиратството тракерите да са законни а в нас да не са. Ся явно нашата държава е на Нептун или в някоя друга галактика.

Скоро ще трябва да се сложи следната табела при влизането във всеки един сървар, находящ се в България:

Добре дошли в българското интернет пространство. Правете каквото искате, каквото можете, но не забравяйте - ГДБОП ви гледа!

Приятно изкарване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Предполагам, на всички е ясно, че държавата ни малко по малко се разпада благодарение на много фактори, не е тук мястото да ги обсъждаме. Безумните решения на управляващите най-вероятно ще доведат до изчезването на България от картата на света през следващите 50 години (дано се лъжа).

:wors: В едно трябва да сме сигурни: и тогава по света ще има безплатен обмен на информация, била тя легална или не, бил този обмен p2p или базиран на много по-съвършени технологии. Не е възможно да защитиш интересите на стотици хиляди заможни хора, за сметка на милиарди голодранци :wors: (Говоря в световен мащаб от името на един от тях, т.е. себе си.).

:) Американците трябва да променят начина си на мислене, ако не искат да доведат човечеството до пълен крах. Жалкото е, че няма начин това да стане без световни сътресения. Някой може ли без сопа да обясни на овца, че трябва да спре да пасе в градината на съседа? laugh.gif

:) Не виждам никакъв повод за тревога относно тракерите. Продължавайте както досега. А, щях да забравя, не пречете на хората от ГДБОП да свалят това, което им трябва. И те са хора, и техните заплати стигат само за едното съществуване. И на тях интелектуалните удоволствия не са им по джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като торент тракерите се изнесоха по света, НСБОП сигурно ще измислят нещо друго за да тормозят позващите интернет. Може нашите законотворци да решат, че няма да е зле всеки компютър да е свързан към НСБОП за по-ефективна борба с пиратството. Тогава голите ни "творци" ще станат милионери след като няма кой да ги краде. angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Не виждам никакъв повод за тревога относно тракерите. Продължавайте както досега. А, щях да забравя, не пречете на хората от ГДБОП да свалят това, което им трябва. И те са хора, и техните заплати стигат само за едното съществуване. И на тях интелектуалните удоволствия не са им по джоба.

Прав си за това, че и те свалят, но се крият :wors: Зная го това от една позната, чийто приятел работи в тия служби. Човечеца си тегли и гледа пиратски филми, но не и у тях :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пиратството ограбва

Аз не знам кое ограбва повече.. българските тракери или репата,бидоня,картофа,доктора,чушката и всякакви такива мафиотчета..

То е ясно,че като не могат да хванат тях,се насочват към по-уязвимите,в случая - торент тракерите...

Каквото и да правят торент тракери ще има,така че не се боите ;)

Ами, просто боп-а работи с тези които си плащат. Тоест с мафиотите с асоцията и с правителството.

Последното е заинтересъвано от външният имидж на страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...