Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Българските пощи срещу GMail и Yahoo!

Препоръчан отговор

0000005834-article.jpg

Извън релси

Българските пощи срещу GMail и Yahoo! Войната за средната земя започна

От: Мариян Йорданов

[email protected]

22.04.2005 23:03

“Войната за средната земя започва” известен израз от трилогията “Властелинът на пръстените”.

На втори април GМail увеличи капацитета нa пощенската си кутия до 2 GB, и битката между GMail, Yahoo и Hotmail е на път да заплаши съществуването на българските аналози.

Това ще е загуба на “втората земя” след като българските портали окончателно загубиха битката в областта на търсачките, премазани от гиганта Google.

Горната земя вероятно са сайтовете за запознанства, където ако поискат големите може да влязат, защото и там със софтуер и кирилизация всичко може да се постигне. Icq вече е най-големият канал за запознанства на българите.

За миналата година най-посещаваните сайтове в България, каквито са безплатните пощи, реализираха истински удар в рекламните приходи. Общо интернет получи 3,22 млн. лв. от реклама, а за тази година се очакват 5 млн. лв. Лъвският пай отиде в пощите, които ще изпълнят мисията си пред обществото и потребителите, ако се прежалят да похарчат малко пари, за подбряване на фунционалностите и задоволяване нуждите на потребителите.

dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://mail.bg/

е с капацитет 1 Гб и то май от 1 Април ако неме лъже паметта

<{POST_SNAPBACK}>

По от късно, но това не е важно

И пак не могат да настигнат GMail...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не виждам смисъл в темата ???

Не разбирам кой и какво е загубил. Всеки си използва пощите, които са му удобни и има лесен и бърз достъп до тях.

Аз например имам и активно използвам следните:

1. hotmail.com -> 2 MB

2. hotmail.co.uk -> 250 MB

3. yahoo.com -> 250 MB

4. gmail.com -> 2125 MB в момента

5. abv.bg -> 10 MB

6. abv.bg -> 60 MB

7. mail.bg -> 1000 MB

8. contact.bg -> 30 MB

Всяка една от тях е с различно предназначение и насочва различен поток писма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте безплатната поща o2.pl:

- 1 GB място

- WEBMAIL, POP3, SMTP

- не прикачат реклами към писмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвайте безплатната поща o2.pl:

- 1 GB място

- WEBMAIL, POP3, SMTP

<{POST_SNAPBACK}>

E добре де, какъв е смисъла като Gmail:

- 2+ GB място

- WEBMAIL, POP3, SMTP

- Интерфейс на английски

- Поддръжа се от GOOGLE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм най - доволен от АБВ-то, от нашенските - download и upload доста задоволителни, от всяка точка на света /в която съм пребивавал де:)/ само да му добавеха и поне един POP3 достъп за входяща поща барем...

за SMTP ... ми ша си ползвам Google :))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за abv.bg и gmail.

Извинявам се за офтопика, но мисля че тукможете да ми помогнете... как мога да си настроя форума (IPB) да праща активационни писма през поща с подръжка на SMTP ? Примерно през gmail ?

10x

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горепосочените майл сървъри могат да си мечтаят за капацитета на мейл.ру, но за какво ви е не ограничено пространсво, като 90% от вас не са запълнили и 10% от даденото ви пространство? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mail.ru наистина е хубава поща стига да не те изнервя руския интерфейс. До колкото прочетох обещават безкрайно голяма поща, което всички знаем че е невъзможно. Успях да запълня 5% от Gmail акаунта си за 2-3 месеца (и преди това имах акаунт, но не го ползвах толкова активно). Някой на който непрекъснато му пращат снимки от чужбинa примерно, доста би се радвал да има 2G поща. А и не мисля че капацитета на една поща е единственото важно, което трябва да се гледа. Gmail има прекрасна SPAM защита поддържана от всички потребители, има невероятно удобен интерфейс, организиращ кореспонденцията на пакети разговори, което улеснява наистина много и куп други неща.

Не казвам че е единствената поща, която си заслужава, но определено си заслужава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mail.ru наистина е хубава поща стига да не те изнервя руския интерфейс. До колкото прочетох обещават безкрайно голяма поща, което всички знаем че е невъзможно.

<{POST_SNAPBACK}>

Да и аз мисля, че е хубава поща.Имам регистрация там от доста време и съм доволна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих добавил, че GMAIL има и някои допълнителни екстри като notifier, автоматични настройки за акаунта на outlook Express, има разширение което представя пощенската кутия като виртуален диск на компютъра и др.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна подробност е че конкретното разширение не е правено от хората на Gmail и те от време на време правят така че да не работи, но излиза нова версия, която пак си прави нещата.

Аз лично ползвам notifier-a защото не искам да се разделя с web интерфейса, но който държи на POP3 също не е лошо :). За тях има екстрата (която понякога прави проблеми), да почне да тегли писмата от момента в който пуснеш POP3 от сайта, което е доста полезно в случай че не искаш да се зариеш със стари писма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

:) така и така си Говорите за Пощи да ви кажа къде може да си направите съвсем безплатна Поща с Обем 3ГБ cool.gif

Сайта е :

http://www.walla.com/

надявам се да забележите бутона за регистриране на Нов Потребител -

New user? - Sign up for a free 3G mail account.

Толкова От Мен Засега :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако някой иска gmail invite да драсне на [email protected]

единственото условие срещу което ще invite-вам е че този човек трябва също така да invite-ва други "колеги" от форумите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

Имам поща в abv.bg пане от 1998 г. ако не се лъжа може би ми е първата. Ползвах я за официална и лична. Бях изключително доволен и когато станеше въпрос я препоръчвах или пък помагах на някой да си открие поща там. И какво стана от 05.01.2006 г. в пощата ми не влиза никакво писмо. Аз мога да влизам да пиша писма и те се получават, но вътре в пощата нищо не влиза. Писах на екипа и какво мислите се случи. НИЩО дори и не ме напс....а в отговор на моята вежлива молба.

И ДРУГ ПЪТ ДА ПРЕПОРЪЧАМ БЪЛГАРСКА поща НИКОГА. Залагам на gmail.com нещо което се е доказало и е НАЙ - ДОБРОТО.

НЕ СЕ РЕГИСТРИРАЙТЕ В ABV.BG ТАМ НЯМА ДА ВИ УВАЖАТ ДОРИ С РУГАТНЯ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво се занимавате с Български пощи като има много по-добри.Не говоря за Google.Там пощата не е добра а просто много рекламирана(като си плащат).

Пробвайте тази поща която наистина отговаря на изискванията почти на всеки.

( http://www.mailglobal.net/ ) само 1000GB е дано ви стигнат.Аз я ползвам ве4е няколо месеца и мога да кажа че наистина няма да съжалявате.Дано съм бил полезен.

А ако ви трябва POP3 просто трябва да си платите на някой хостинг за добра поща.ВСИЧКО БЕЗПЛАТНО ИЛИ ЕВТИНО ИЗЛИЗА ВИНАГИ ПО-СКЪПО(е за някои работи става въпрос;) )

Редактирано от hristomir33 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много приказки, а забравихте нещо много важно - сигурността.

Нито mail.bg нито abv.bg ползват SSL, а gmail - откакто я има. yahoo също( но не откак я има, че то това отдавна беше).

А преди време нашите сцеп полицаи нали се заканиха да следят трафика на електройните пощи.

Тези неща са важни, ей.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова много приказки, а забравихте нещо много важно - сигурността.

Нито mail.bg нито abv.bg ползват SSL, а gmail - откакто я има. yahoo също( но не откак я има, че то това отдавна беше).

А преди време нашите сцеп полицаи нали се заканиха да следят трафика на електройните пощи.

Тези неща са важни, ей.

<{POST_SNAPBACK}>

Именно, а и нещо mail.bg има някакви параноични филтри. Доста писма не стигаха до мен. Имам пощи и в mail.bg, и abv.bg, но с удовлствие бих си ги закрил ако можех. В момента ползвам Yahoo! и съм доволен. Единствният недостатък, за който се сещам е липсата на POP3 достъп, но не е болка за умиране. Yahoo! предоставя 1GB, което за мен е повече от достатъчно.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от АБВ ми гепиха акаунта за Арена заедно със пощата :).Благодарение на познат ъплоудер си върнах акаунта в Арена и след разговор със администратор от Нетинфо си върнах пощата която не ползвам иначе.Mail.bg според мен хич не е читав относно сигурност въпреки че имам сигурна поща която също не ползвам.Употребявам Gmail единствено,другите ми десетина пощи(:P)са фантоми или боклучарници за съхранение на разни неща.Gmail направиха революция със пространството което предлагат(вече и другите го правят),локализирането на български език,сигурността(там не получавам спам или бива познат като такъв) и уведомителя за Миранда който с приятен глас ми казва всеки път като имам поща "massage" :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абв е под-всякаква критика :angry:, не мисля че можем да я сравняваме с gmail или yahoo. Все пак аз ползвам доста различни пощи за всеки случай ;)

Ако някой иска покана за gmail нека пише тук или може да се отвори една тема, където да се дават заяки за това (ако вече няма такава).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване