Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DaddyBoy

Има ли команда "perl" в DOS?

Препоръчан отговор

не давам никакъв зор, ако някой може да ми помогне - да го направи !!! А за пореден път ще повторя, че не мога да го обясна какво се прави на тва клипче (не че крия нещо - просто не мога да го обясна) ... айде ако знаеш как - обясни ми какво да направя .........

Първо аз съм с Линукс и тука е друго. Второ ти казах че докато не кажеш за какво става въпрос няма кой да ти помогне. И трето айде да постнеш на някой сървър тва прословуто клипче та да видим всички за какво толкова зориш този пърл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе просто искам да имам тази команда ... видях че съществува ... тцтц няма да ти помогне тва клипче (забрави го) ....... ако знаете как се добавя знаете, ако не клипчето изобщо нема да ти помогне !!!! айде кажете къде какво да въведа и какво да дръпна .... айде вече 1 ден празни приказни ... мисля че все някой знае как се добавя и може да го обясни стъпка по стъпка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
айде вече 1 ден празни приказни ... мисля че все някой знае как се добавя и може да го обясни стъпка по стъпка

Ами как да стане, след като има оскъдна информация? Твърде много неизвестни станаха в уравнението, за да се реши успешно. Ако ме разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако имаш инсталиран PERL такава команда ще съществува

но евентуално трябва да я добавиш в папките с директен досъп на изпълнение

SET PATH

това става като редактираш "autoexec.bat"

Така се проверява нали не е въведена вече

как той без да иска никаква информация - веднага казва как става ...... ето така искам, но да се обясни по стъпки как да го направя :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.... айде вече 1 ден празни приказни ... мисля че все някой знае как се добавя и може да го обясни стъпка по стъпка

Това не са вече празни приказки ами работата отива на спам. Твоита работа е имам проблем с компа ама не мога да ви го обисня моля помогнете ми . Трябва да посетиш някои форум за врачки ,евентуално там може да знаят. Виж ако шернеш клипа е друго нещо и не се притесняваи че нищо няма да се разбере, щом ти си разбрал значи съществува надежда от толкоз форумци все някои да го разбере и да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, то попринцип 1 човек веднага можеше да обясни как се добавя тази команда, а след това изведнъж искате клипа. Бих го шарнал, но не ми се занимава ..... 1.8гб клип има да си го шарвам с моя нет - 50000 години !!!! ем сорка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да, то попринцип 1 човек веднага можеше да обясни как се добавя тази команда, а след това изведнъж искате клипа. Бих го шарнал, но не ми се занимава ..... 1.8гб клип има да си го шарвам с моя нет - 50000 години !!!! ем сорка

О ма ти кажи дали имаш желание само , веднага ще ти дам 100 идеи бързи как да стане 3-4 мб не ни трябва целия клип а само да видим командата и ефекта после

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето свали си оттук Active Perl, инсталирай си го и си получи каквото инфо там искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето свали си оттук Active Perl, инсталирай си го и си получи каквото инфо там искаш.

сега дръпнах x86 ... но имам 1 въпрос ... при инсталираме ме пита - Enter Top Level Direktory for install [C:\Perl] - така ли трябва да го оставя или да го променя нещо ?!

Редактирано от DaddyBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така го остави.

в крайна сметка - така го оставих и го инсталирах ... но когато пак пробвах - пак се получи същото (от картинката в първия пост на темата) ....... да не би нещо дасе прави сега в директорията къде е инсталиран този - Active Perl ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
къде е инсталиран този - Active Perl ?!

Виж си предишния пост. Тогава те е попитала къде да се инсталира.

Отвори DOS конзола и иди в тази папка. Изпълни тогава командата perl.

Ако не знаеш как да изпълниш горното, по-добре се откажи. Или поне научи основните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тук се едно обесняваме на саседа ми по прякор "Ушатия" (чул нещо и вече го знае)

нищо лично DaddyBoy но маи си нямаш никакви познания от ДОС та си се хванал в скриптови езици

Отваряш CMD по горе опоменатите начини и пишеш следното

c:\my document and settings\потребителското ти име>cd \ ENTER

c:\>cd perl ENTER

c:\perl>perl ENTER

като гледам експлоити ще пускаш да ти кажа всеки такъв експлоит е вече закърпен така че не деиства

мога и аз такива филмчета да ти дам полза няма ако не си вникнал доста в неща като IP трансфер на данни

WEB приложения както винаги в такива филмчета ти тябва жертва линукс с APACHE сървър на

който не е ясно защо му е пуснато и FTP и TELNET без да е пуснат през SSH и други щуротии

на които могат да се видят в тъпите американки филми в които като си пуснат компа и той изгрява заредила операционна

система по бързо от на моя PALM на кото му трябват 6 секунди за рестарт

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ помагачите: оставете момчето да си "тестува"

@ skidiot (демек момчето)- чети повечко, вземи се стегни в училище, поне по английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С извинение, но ако си мислиш да подкарваш експлойти на Уиндоус машина и то при положение, че са писани за Linux, хмм-м--м-м :)

Иначе си свали ActivePerl

http://www.activestate.com/

Успех, пък и директното компилиране на код без да знаеш точно какво прави вярвай ми не е начина за успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво сте я вдигнали тая стара тема с тъпъзми. Беше отговорено че няма такава команда.

Мога да си напиша perl.bat който може да прави каквото съм искал (доколкото може bat файл). Дали ще го кръстя така както на ония, които си видял или по друг начин няма значение. Пиша заради принципа.

Първо се проверява за вътрешна команда.

Ако не е се проверява за такива файлове .com .exe .bat и то в тази последователност в текущата директория.

След това същото в директориите, описани в path.

Ако и тук го няма - извежда се съобщението че го няма. (картинката в първия пост).

А кой какво е кръстил perl и какво прави на компютъра на някой си - зависи от него. Може и да искам с това да се стартира игра. Че името съвпадало с някъкъв език - може и да е свързано с него, а може и да не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си редактираш Бат файла.Или да си направиш такъв:

Правиш просто нов текстов документ .txt И сменяш разширението на .bat.

Зависи какво искаш да направиш.Примерно да автоматизираш процес,В смисъл да се стартира определено приложение пишеш:

(Вътре в файла)

if exist пътфайл команда - ако съществува файла, изпълнява команда

start пътфайл - стартира файл пр::(start C:new.exe)

Или редактирай "autoexec.bat"

C:\>set path

Path=C:\Program Files\Real\RealProducer Plus 10;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C

:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\Program Files\QuickTime\QTSystem\;C:\Program Files\Su

pport Tools\;C:\Program Files\Microsoft USB Flash Drive Manager\;C:\Program File

s\Microsoft USB Flash Drive Manager\

Успех!

Редактирано от hekyll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...