Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stanchev38

Как да разбера дали Windows-a ми е за преинсталиране?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Аз съм с Windows XP Profesional Sp2,имам Active virus shield,Zone alarm free,и редовно пускам Spy i Ad-aware програми за из4истване.

Инсталиран е преди 7 месеца и по4наха разни малки проблеми(като натоваря компютъра и по4ва много да бави)

Знае ли някой,дали има програма с която да тествам Windows XP Profesional Sp2 и да разбера трябва ли да го преинсталирам?

Предварително брагодаря. :beer:

Редактирано от stanchev38 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи колко ти е рамта, ако е под 512 ще се задъхва, няма какво да приви...

кажи също с какво го товариш, ако е игра кажи модела на видео картата ти.

Редактирано от mitakas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
кажи колко ти е рамта, ако е под 512 ще се задъхва, няма какво да приви...

3x256 :beer:

Товаря го с графични програми ,разни RAW конвертори и PS

Картата е Radeon 9100,процесора издъхва...

Вси4ко е стари4ко .....

Знам че ми трябва повече RAM,но засега се опитвам да го поддържам само софруерно

Предполагам,че това е общ проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да има програма, която да ти казва кога да си преиндталираш Windows-а. Когато инсталираш операционна система тя трябва да си работи без преинсталация. Не знам някой да си преинсталира Winamp или Mozilla - по принцип така трябва да е. Е, Win-а е изключение. Най-добре е да го преинсталираш редовно - през месец-два. Не мога да ти кажа точен интервал. Аз "мигрирах" към Linux преди да се наложи да преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows се преинсталира най-обшо казано при два случая - след трайни поражения в неговия регистър, системни файлове и настройки и второ - от любов към спорта. Служебният ми комп е инсталиран през май 2001 г. с ХП и до момента работи като пушка, с два уеб сървъра и какви ли не програми минали през годините. За сканираните външни заразени тв.дискове за чистене, за архиви, за спасяване на информация мога да кажа, че са стотици...

Станчев, не забелязах програмки за почистване на диска в изброените ? Лично аз използвам Win XP Manager и TuneUP Utilities. И diskeeper за дефрагментация, важно ! Съвета ми е да се почисти диска с изброените или някакви други, има още други добри програмки, тези са по мой вкус. Ако след почистването и дефрагментацията проблемите продължат, да се види дали една или всички програмки товарят компа ? Би трябвало да се направи пре-инсталация на най-проблемната. Ако пак няма промяна - формат и чиста инсталация :)

Едит: забравих нещо важно, проверка на компа дали не прегрява, по-важните температури и напрежения, всъщност оттук трябва да се започне, виноват.

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оу, 1-2 месеца, не е ли чест интервал - аз за 1 седмица си качвам само софтуера.

На 2 години преинсталирам и си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си кажа мнението и аз.Каква е тая параноя да се ползват защитни стени, ad i spy-aware програми? Ако имаш важна информация да, но тогава не би трябвало да ти е проблем забавянето на скоростта. Много подобни програми само забавят работата на Windows, а и често оплескват нещата. Аз ползвам само антивирусна за всеки случай и от време на време пускам някоя spy ad-aware програма за успокоение. Това което трябва да се ползва е програмки за оптимизация. Теми за това може да намериш доста в тоя форум. Може да погледнеш темите на Night Raven или B-boy[styLe]. Момчетата са се постарали да обяснят подробно за всякакви оптимизации и защити! И както каза kmvasilev, като забележиш трайни поражения в регистъра-преинсталирай. Как да ги забележиш? Ами примерно ти се появи маймуница, оправиш я, но ти изчезват икони, оправяш ги, оказва се, че почват да ти се появяват съобщения за грешки на някои програми или нещо те дразни, което така и не знаеш какво може да е. Опитваш всичко от форума, но ти писва и слагаш диска на Windows! Ще ти се налага често да преинсталираш, ако постоянно правиш проби с програми и се мъчиш да влизаш в сайтове за лекарства. Това е най-общо. Не можеш ли да се справиш с някой проблем, четяйки форума или някъде из мрежата, преинсталирай, ако не ти се занимава и ако нямаш търпение да научиш нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С постепенната работа и свикването с Windows започва да се усеща и кога му е дошло времето. Издръжливостта на Windows зависи от доста неща, но най-вече от задклавиатурното устройство.

Иначе добър вариант е да се направи един Image с Norton Ghost или Acronis True Image и да се възстановява. Бързо и лесно е.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С постепенната работа и свикването с Windows започва да се усеща и кога му е дошло времето. Издръжливостта на Windows зависи от доста неща, но най-вече от задклавиатурното устройство.

Иначе добър вариант е да се направи един Image с Norton Ghost или Acronis True Image и да се възсановява. Бързо и лесно е.

Програмите ,които ползвам за оптимизация са CCleaner,Registry Corrector v 1.4,MemoryBooster,както и windows defragmentatora.

Освен това съм качил и Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0.1,Ad-Aware SE Personal,a-squared Free,a-squared HiJackFree,Spybot - Search & Destroy

Благодаря на всички за мненията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оу, 1-2 месеца, не е ли чест интервал - аз за 1 седмица си качвам само софтуера.

На 2 години преинсталирам и си работи.

Е , както казах - не съм преинсталирал никога Windows. Говоря от опита на приятели, на които им се налага да го преинсталират често-често. Но те обикновенно само глупости правят(един винаги го изключва от контакта). Да ме извините ако съм написал няква глупост, но от Windows не разбирам кой знай колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...