Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Damn Samll Linux

Препоръчан отговор

задравейте,

искам да ви помоля да ми помогнете да инсталирам Damn Small Linux на харда и при стартирането на компютъра абсолзтно нормалко коя система искам да стартира?

става въпрос за една малко слабичка машина и затова искам да го използвам него, но прятелят ми не иска да преминава от веднъж на Linux защото никога не е работил с него(а и аз не съм много на ти с Linux/а) angry.gif .та затова иска да си ги има и двете инсталирани.

Възможно ли е това и ако някои знае как да стане , моля да ми даде инструкций и ако може да са пълни защото както казах и аз не сам много на Ти с тази операционна система. :wors:

Мерси предварително за помоща!!!!

:clap::wors:;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитата е от форума на linux-bg.org

забравих точната команда ама правиш така:

sudo -s

dsl- и натискаш таб - тогаз ще ти се появи командата до края - беше нещо като dsl-hdinstall, ама може и да е малко по-различно. Хубаво е преди да я почнеш тая работа да се погрижиш за партишъните на диска - dsl-а си има cfdisk, тъй че в туй отношение няма да имаш проблеми. Инсталира се доста бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В официалният сайт пише и престанете с тези въпроси,в официалния сайт всичко си пише само да потърсиш :>

Редактирано от WarezRu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиша го това защото съм в чужбина и незнаино по каква причина не мога да вляза в официалният саит.

ако межех сам да се справя и да вляаза в саита немаше ваобще да питам.

от друга страна тази тема ще увеличи информациите в форума.

мерси за разбирането

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

dsl1.jpg

Някой има ли представа как е възможно това.Имам версията на Damn Small Linux,и ми трябва точно по този начин.Ако нкой помогне ще черпа :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не се вижда. Уточни какво имаш предвид или поне хостни пак някъде картинката.

snapshot29nv6.th.jpg

Картината е голяма и затова сигурно не излиза.

Ето все пак линк към нея

http://img.######/bitbucket/dsl1.jpg

Редактирано от sasholamqta (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Картината е голя и затова сигорно не излиза

Ето все пак линк към нея

http://img.######/bitbucket/dsl1.jpg

Това е fluxbox графична среда. За мен тя е просто най-добрата. Виж моя Fluxbox:

snapshot29ea9.th.jpg

Искам само да ти кажа че не е така лесна за конфигуриране графична среда както Гноме, КДЕ или XFCE. Незнам дали начинаещ Линукс потребител би се оправил с нея. Ако искаш опитай, но преди да почнеш разгледай това и сам прецени дали ще се оправиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Damn Samll Linux само не разбрах дали може да се инсталира на харда? Доколкото ми стана ясно май се базира на Debian. Някой знае ли системните му изисквания защото търсех някаква дистрибуция за една слаба машинка(Р2 350Мhz 128RAM и 8MB видео)? Най-вече ме интересува дали ще вървят филмите без проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви точно са изискванията на Damn Samll Linux, но не си ли личи какви ще са: Damn Samll Linux-какво значи това?-страшно малък линукс. А, на какви компютри се инсталира ОС с размер от 50 МБ-на слаби, с малко хард. Между другото чувал съм, че с MPlayer може да се пускат филми и на компютри като твоя.

Редактирано от ko_drugo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 6 месеца по-късно...

Инсталиране на Damn Small Linux (DSL) на USB флашка (през MS Windows)

За целта са ви необходими USB флашка, компютър с инсталиран Windows (при мен Windows XP) и два файла.

Ето необходимите два файла:

1. Изтегляте HP USB Key Utility for Windows (Безплатна програма).

2. Изтегляте Damn Small Linux.

Инсталиране на DSL на USB флашка:

1. Инсталирайте HP USB Key Utility.

2. Поставете USB флашката в някое от USB устройствата (при мен е например на K: ).

3. Стартирате от Start Menu -> Programs -> HP System Tools -> HP Drive Key Boot Utility.

*кликвате Next на първия екран.

post-108164-1192187577_thumb.jpg

*избирате USB – устройството, където е поставена флашката - и клик на Next (в моя случай флашката е на K). Но програмата разпознава автоматично къде е флашката.

post-108164-1192187655_thumb.jpg

*избирате Create New or Replace Existing Configuration и клик на Next.

post-108164-1192187677.jpg

*избирате Hard Drive и клик на Next.

post-108164-1192187751.jpg

*избирате Create New Filesystem и клик на Next.

post-108164-1192187808.jpg

*чакате да се форматира USB флашката.

*избирате HP Firmware Flash Package и клик на Next.

post-108164-1192187780_thumb.jpg

*най-накрая: Finish.

post-108164-1192187833.jpg

4. Разархивирате файловете на DSL директно на USB флашката.

ВАЖНО: презаписвате файловете (използвайте функцията на разархиватора overwrite all files)!

Ето най-накрая как изглежда съдържанието на USB флашката след инсталация на DSL:

post-108164-1192187948_thumb.png

Готово! Вашият Damn Small Linux (DSL), работещ и стартиращ от USB флашка е готов!

Рестартирайте. Но за целта трябва да сте настроили BIOS да може да стартира (BOOT) от последователност, в която на първо място е вашата USB флашка.

Забележка: някои по-стари дънни платки може да имат проблем със стартиране на ОС от USB. Също така е възможно някои модели USB флашки (например Sandisk Cruizer Titanium) да имат проблем с тази инсталация. Моят USB Flash Kingston (1GB) нямаше никакъв проблем с начина за инсталация, описан по-горе. Работи като пушка!

post-108164-1192187989.jpg

Редактирано от Johnnie_Walker (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Статията си е екстра..При мен действа.

Много добра статия.

Ако можеш да направиш други подобни обаче за Win 98,xp,ще е направо супер.....

От флашка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=26767 ето линк към програмата. Само дето не мога да я сваля.

Здравей ! Линка работи /лично го изпробвах/ ! Ето още няколко адреса : Цък , Цък , Цък .

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета става въпрос не, че не мога в прякия смисъл ами просто трябва да го чакам 100000000000000 години докат зацепи от ония скапан сървър !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
момчета става въпрос не, че не мога в прякия смисъл ами просто трябва да го чакам 100000000000000 години докат зацепи от ония скапан сървър !

Дай да ти го изтегля и да ти го пратя през скайп?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай от български Сървър !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте може ли да ми кажете как да иснталл Damn Small Linux ? с каква команда с какво

Burn-ваш на ЦД, слагаш ЦД-то в устройството, рестартираш

Ааа, да, забравих - ами прочети ръководството на сайта им!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване