Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте... искам да започна да уча PHP, но като разгледах разни tutorials за него и ми стана огромна, ама огромна каша и нямам никаква идея откъде да започна :)

Може ли да ме насочите? :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как да те насоча? Аз имам една книга. "PHP в лесни стъпки" и струва 6 лева.

Там се започва обяснение захора, които никога не са програмирали и що годе ми станя ясно. Е така и не можах да о науча, но за това са виновни времето, мързела...и други фактори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същата книжка и съм доволен от нея :) Мога да кажа, че понаучих това онова, но все пак си трябва и мн упражнения. Правиш нещо, виждаш си грешките, поправяш ги и т.н. :wors: А книгата е на издателство Софт Прес и е оранжева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със тази книга! Бива я вземи си я купи :) Като за начинаещи става ;)

Редактирано от Simona777 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-добрата книга е "PHP професионални проекти", не само ще научиш езика PHP, но и ще видиш как можеш да го изпозваш в практиката, което е доста важно. На мен например ми беше супер интересно докато я чета, защото вътре са описани няколко проекта, заради които по принцип започнах да изучавам PHP. Сигурен съм, че ако си я купиш няма да съжаляваш.

П.П. Аз си я купих преди няколко години и тогава все още не беше излезнал PHP 5, затова книгата е за PHP 4.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хееейй... хора, точно днес си я взех точно тази книга от библиотеката :)

А да ви попитам, нужно ли е да имам MySQL и пуснато Apache, за да ми тръгват нещата?? Защото... така от наблюдения тези три неща вървят ръка за ръка :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсим качествени интернет уроци за PHP (на български), то тогава най-удачният линк ще бъде http://www.idg.bg/pcworld/php/ ;]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти Апаче, изтегли си XAMMP (може да съм допуснал правописна грешка), след това изключваш Skype. Един месец писах из форуми, навсякъде, инсталирах всякакви пакети и неможех да разбера защо Апаче-то не работи, хората ме сметнаха за пълен малоумник, докато един пич не ме светна, че трябва да си изключа Skypе biggrin.gif .

На мен ми е най-интересно да разбера как ще можеш да научиш ПХП без компютър. Наистина, че ПХП не е много сложен, но ако не си програмирал преди това на С (които се доближава най-много до него), немисля, че ще станеш качествен програмист. Аз преди доста време си бях взел една книга за Визуал Басик и отидох на село да си я чета (там компютър нямам). Резултатът беше - всичко разбирам, но немога да напиша една свясна програмка :yanim: .

Всеки учи да програмира по различен начин и ползва разнообразна литература. Аз лично изпозвам старомодния начин и си копувам книги. Според мен едно доста важно нещо е :

1. Авторът да е добър педагог и да представи информацията в подразбираем вид.

2. Информацията да е добре структурирана, с много примери и да не се разтягат излишни локуми.

3. Винаги когато нещо не се досещам, да си отворя книгата и да си сверя.

Кой сайт, може да ми предложи това?

Редактирано от diavolo_vam (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много благодаря на всички :yanim:

Всъщност разбирам от С++ ... а за Apache ... хааа на Линукс съм та... хмм малко май май се усложняват нещата, но стискайте палци да се оправя де :P

А да учиш език за програмиране без компютър... безмислено е ;)

едит: я кажи защо скайпа е пречил :P интересно ми е :)

Редактирано от NejnoStava (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като разбираш от С++, значи ще минеш ПХП-то за 2-3 седмици. Незнам пича ми обясни, но не помня вече (беше преди 2-3 години).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

едит: я кажи защо скайпа е пречил :rolleyes: интересно ми е :ph34r:

Skype ползва порт 80, ако е зададено от настройките. Apache ползва същият порт и така ако Skype работи на него, Apache не може да зареди ;]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ти Апаче, изтегли си XAMMP (може да съм допуснал правописна грешка), след това изключваш Skype. Един месец писах из форуми, навсякъде, инсталирах всякакви пакети и неможех да разбера защо Апаче-то не работи, хората ме сметнаха за пълен малоумник, докато един пич не ме светна, че трябва да си изключа Skypе biggrin.gif .

На мен ми е най-интересно да разбера как ще можеш да научиш ПХП без компютър. Наистина, че ПХП не е много сложен, но ако не си програмирал преди това на С (които се доближава най-много до него), немисля, че ще станеш качествен програмист. Аз преди доста време си бях взел една книга за Визуал Басик и отидох на село да си я чета (там компютър нямам). Резултатът беше - всичко разбирам, но немога да напиша една свясна програмка :hush: .

Всеки учи да програмира по различен начин и ползва разнообразна литература. Аз лично изпозвам старомодния начин и си копувам книги. Според мен едно доста важно нещо е :

1. Авторът да е добър педагог и да представи информацията в подразбираем вид.

2. Информацията да е добре структурирана, с много примери и да не се разтягат излишни локуми.

3. Винаги когато нещо не се досещам, да си отворя книгата и да си сверя.

Кой сайт, може да ми предложи това?

По-добре ще е да си смени порта от skype аз така правя и нямам никакви проблеми нито с apache, нито с skype ако неможете да намерите настройките ми пишете ще ви обясня

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-добре ще е да си смени порта от skype аз така правя и нямам никакви проблеми нито с apache, нито с skype ако неможете да намерите настройките ми пишете ще ви обясня

Абе я направо да покажем на хората:

За да настроим Skype да не използва порт 80, трябва да направим следното:

1) Отиваме в Инструменти > Настройки...:

step1xf9.th.jpg

2) Оттам в Свързване > и махаме отметката на "Ползвай порт 80...":

stepfinalkr0.th.jpg

Готови сте ;] Вече няма да имате проблеми със XAMPP и Skype, работещи едновременно.

Хайде сега бягайте да пишете по Skype и да инсталирате скриптове :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе нз ама нещо си прецаках mysql biggrin.gif нещо барах сложих му парола и после немах досъп. Пише ми:

Добре дошли в phpMyAdmin 2.6.1

phpMyAdmin се опита да се свърже към MySQL сървъра, но сървъра отхвърли конекцията. Трябва да проверите хоста, потребителското име и паролата в config.inc.php файла и да се уверите, че те отговарят на информацията предоставена от администратора на MySQL сървъра.

Грешка

MySQL отговори: Документация

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

Не се косете сега ше си преинсталирам Easy PHP-то и пак ше сме ок biggrin.gif та между другото като гледам по-горните постове има сайтове, в които я има прогрмата - Apache, PHP и MySQL ама тия се са отделно и нещо на мене не ми се получи да си ги инсталирам. та мисълта ми е че който е начинаещ като мене може да си сложи тая програмка като моята Easy PHP от тук . сега нз до колко е добро това решение нека тези които разбират повече да си кажат мнението :ph34r:

PS: До колкото виждам тук има подобни въпроси на моя, но няма съществен отговор sad.gif

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе нз ама нещо си прецаках mysql biggrin.gif нещо барах сложих му парола и после немах досъп. Пише ми:

Не се косете сега ше си преинсталирам Easy PHP-то и пак ше сме ок biggrin.gif та между другото като гледам по-горните постове има сайтове, в които я има прогрмата - Apache, PHP и MySQL ама тия се са отделно и нещо на мене не ми се получи да си ги инсталирам. та мисълта ми е че който е начинаещ като мене може да си сложи тая програмка като моята Easy PHP от тук . сега нз до колко е добро това решение нека тези които разбират повече да си кажат мнението :ph34r:

PS: До колкото виждам тук има подобни въпроси на моя, но няма съществен отговор sad.gif

Чакай сега... Нищо не разбрах от написаното. Опиши си проблема ясно и ще те оправим :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи теглих си easyPHP i xampp, но и на двата изключвам скайп, но като дам да се включи апачето просто не реагира.Все едно не съм му дал тази задача.Опитвах какви ли не простотий да го оправя, не става.Може ли някой по печен от мен в тази област да ме светне по въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си инсталирай и easyPHP и xampp едновременно, очакваш ли да работи? Виж от Administrative Tools дали вече работи Apache, ако да - прекрати услугата и я стартирай наново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неее, не ме разбра.Изтеглих си easyPHP, и като не стана тогава опитах с XAMPP, не ги включвам едновременно.Но и на двата като ги включа апачето не се включва, само MySQL, а като му дам да се включи просто не реагира sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване