Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Източват пари от Прима карти и Мтел нехае! Пазете се!

Препоръчан отговор

Източиха ми парите от Прима картата. Отидох в Мтел офис за обяснение. И знаете ли какво ми обясниха? Влизал си в интернет. След като им казах че това е невъзможно, исках проверка кога е станало. Отговориха ми, че през нощта в 0:45 часа. Тогава аз си спях спокойно, а телефона беше до мен. След като се възпротивих на обяснението, служителката призна, че може да се случи ако телефона не е закупен от Мтел. Т.е. Някой друг през друг оператор влиза през моя телефон в интернет и ми източва всичките пари в прима картата. Лошото е , че останах с впечатлението , че аз не сам първият и Мтел много добре знаят за какво става вапрос. Даже не проявиха интерес или да се опитат да ми се извинят, а служителката през цялото време ми се усмихваше ехидно. Следват въпросите: Мтел да не би да са решили да си гонят клиентите като позволяват това да се случи? Даже се опитват едва ли не да те задължат да си купуваш от тях телефон за да нямаш проблеми. Аз имам представа от техника и моля не ми давайте обяснения от рода, че това не може да се забрани софтуерно или, че нищо не може да се направи за да се спрат хакерите.. Но явно на Мтел не им пука. Така че - пазете се! Не ми се мисли, ако бях с договор и висок лимит по сметката. Между другото , ако някой знае би ли обяснил как става този номер? Или как можем да се предпазим от него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди година две един колега имаше същия случай, само че той беше на сметка. Подава разни молби и така нататък и накрая се оказа, че е бил влязъл в интернет без да подозира. Той предположи, че случайно е натиснал нещо. Това добре, но по принцип, не знам дали зависи от оператора или телефона, след известно бездействие в интернет системата те изключва автоматично! Така, че няма начин да натрупаш 70-80 лева сметка. Не знам дали това е далавера на м-тел или грешка в системата им, но не е приятно. Колегата ми ще не ще си плати сметката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвам Panasonic VS3 закупен от Мтел и редовно си пращам смс-и вечер, след 2. месечно, да кажем, 3-4 пъти по 10-на

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не виждам как ще стане технически някой от друг оператор през ТВОЯ ТЕЛЕФОН, докато си спинкаш и той е до теб, да влезе в интернет?!?! Май филмите са ти в повече...

2. Не е възможно да е от вирус освен, ако телефона ти не е с операционна система (Symbian или пък Windows Mobile). Дори и тогава никой не влиза в телефона ти, а вируса да кажем изпраща смс-и на скъпи телефонни игри или пък набира такива номера.

3. Независимо дали телефона ти е купен от м-тел или не, никой не може да влезе в него от незнам си къде! Не може да ти бъде начислена сметка, ако не си ползвал телефона, но за да докажеш че не си шетал ноща из нета, ще видиш бая зор. За мен има само два варианта - ти си направил нещо или е станала грешка в м-тел. И двете неща са недоказуеми. Но със сигурност хакерите нямат нищо общо с телефона.

Ще ти кажа аз как така наречените от теб хакери точат пари. Получаваш смс че си спечелил да кажем екскурзийка до Боровец за двама за уикенда и да потвърдиш с еди какъв си код. А кода е за зареждане на предплатена карта.

4. Абе чудя се защо ги изреждам тия неща... хем и технически си бил грамотен... Ама не се сдържах. Баси филма си гледал.

П.П. До какво води невежеството и лошото обучение на служителите... Мисълта ми е, че обяснението на служителката е възможно най-тъпото и провокиращо, което някога съм чувал.

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ползвам Panasonic VS3 закупен от Мтел и редовно си пращам смс-и вечер, след 2. месечно, да кажем, 3-4 пъти по 10-на

Питам srs !Иначе бих казал че крадецът е Мтел ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Не виждам как ще стане технически някой от друг оператор през ТВОЯ ТЕЛЕФОН, докато си спинкаш и той е до теб, да влезе в интернет?!?! Май филмите са ти в повече...

2. Не е възможно да е от вирус освен, ако телефона ти не е с операционна система (Symbian или пък Windows Mobile). Дори и тогава никой не влиза в телефона ти, а вируса да кажем изпраща смс-и на скъпи телефонни игри или пък набира такива номера.

3. Независимо дали телефона ти е купен от м-тел или не, никой не може да влезе в него от незнам си къде! Не може да ти бъде начислена сметка, ако не си ползвал телефона, но за да докажеш че не си шетал ноща из нета, ще видиш бая зор. За мен има само два варианта - ти си направил нещо или е станала грешка в м-тел. И двете неща са недоказуеми. Но със сигурност хакерите нямат нищо общо с телефона.

Ще ти кажа аз как така наречените от теб хакери точат пари. Получаваш смс че си спечелил да кажем екскурзийка до Боровец за двама за уикенда и да потвърдиш с еди какъв си код. А кода е за зареждане на предплатена карта.

4. Абе чудя се защо ги изреждам тия неща... хем и технически си бил грамотен... Ама не се сдържах. Баси филма си гледал.

П.П. До какво води невежеството и лошото обучение на служителите... Мисълта ми е, че обяснението на служителката е възможно най-тъпото и провокиращо, което някога съм чувал.

Телефона е сименс А60 (най обикновен). А филмите в повече вероятно ги гледаш ти. (не се заяждам) Преди известно време един познат ми говори за подобен случай, но аз не му повярвах. Тогава обяснението беше същото-интернет. Сега се случи и на мен. А както виждаш по горе се е случвало и на други. Не са ли много съвпаденията? Не твърдя че са хакери. Може да е грешка на мтел. Но май се случва на много хора и остава съмнение за коректността на оператора. . Аз вярвам в себе си и знам,че вината не е в мен. За жалост не може да се докаже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност филмите са в повече на теб (заяждам се :wors:), защото ти твърдиш че ти влизат в телефона. Вече предположих че в м-тел има грешка, но нито ти можеш да докажеш че не си бил в интернет, нито пък че те грешат. А относно А60-та, тоя дето е влязал в нея (сигурно с кози крак ;) ) е баси хакера biggrin.gif Признавам го :wors:

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Телефона е сименс А60 (най обикновен). А филмите в повече вероятно ги гледаш ти. (не се заяждам) Преди известно време един познат ми говори за подобен случай, но аз не му повярвах. Тогава обяснението беше същото-интернет. Сега се случи и на мен. А както виждаш по горе се е случвало и на други. Не са ли много съвпаденията? Не твърдя че са хакери. Може да е грешка на мтел. Но май се случва на много хора и остава съмнение за коректността на оператора. . Аз вярвам в себе си и знам,че вината не е в мен. За жалост не може да се докаже.

Хе, на моя приятел телефона също беше Сименс А60 или нещо подобно! Може да бъркам буквите, защото имаше и камера. След тая случка захвърли тоя телефон и си купи нов ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да-а.При такъв обикновен телефон виновник е само Мтел.И друг път съм чувал за такива мошенничества от тяхна страна.А оправданието което са ти сервирали е абсолютна глупост.Няма начин някои да ти влезе в телефона и да ти източи някакви 5 лева.Технологично не е възможно това не е компютър с постоянна връзка с Интернет.И друг път съм чувал да изчезват пари от кредита и то през нощта.Тарикатщини на Мтел - резнат от тук малко от там малко и се събере сериозна сумичка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой друг през друг оператор влиза през моя телефон в интернет и ми източва всичките пари в прима картата.

Телефонът ти се свързва към Интернет (или само прави опит) чрез друг оператор, т.е на практика прави международно избиране. Това се случва при телефони предназначени за определен и то не български оператор. Те идват с логото на оператора и с предварително установени настройки. Конкретно за А60 не знам как е, но А50 се продаваха с настройки на австрийския оператор А1 и при опит да се свържеш към Интернет набираха номер в Австрия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е но все пак нали ти трябва да набереш този номер телефона сам не може.

А и при такова положение щеше да му е източена цялата карта за нула време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush:

Вярно е но все пак нали ти трябва да набереш този номер телефона сам не може.

А и при такова положение щеше да му е източена цялата карта за нула време.

Siemens имаха доста проблеми със софтуера, така, че всичко е възможно. Колко пъти ви се е случвало някой да ви звъни, а отсреща да чувате силна музика? Аз лично знам много такива случаи. Всъщност почти всеки телефон мисля си има клавиш за достъп до интернет. Необходимото условие е телефона ви да не е заключен или да се отключи по случайност, а в същото време джоба ви да натисне клавиша за връзка с интернет :) Обаче мисля, че в тоя случай със Сименс грешката е в софтуера. Това е по-вероятно. Хубаво е да има някаква защита от постоянно киснене в интернет без да се прави нищо. Самсунг има такава, за Сименс не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 години по-късно...

Имаме джобен рутер със СИМ  карта на Теленор на която не знаехме дори номера докато не получихме СМС, че успешно сме заплатили абонамент на стойност 12 лева. Въпросът е откъде са разбрали номера след като ние дори него знаехме, нито е изпращан СМС от него.За да не питате дали наистина са начислени парите към сметката а не е измамен СМС проверих ги,  в My Telenor си направих регистрация.

Mobile WiFi.png 1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
на 6.03.2007 г. в 15:00, BG-Team-DRIFT написа:

:hush:

Siemens имаха доста проблеми със софтуера, така, че всичко е възможно. Колко пъти ви се е случвало някой да ви звъни, а отсреща да чувате силна музика? Аз лично знам много такива случаи. Всъщност почти всеки телефон мисля си има клавиш за достъп до интернет. Необходимото условие е телефона ви да не е заключен или да се отключи по случайност, а в същото време джоба ви да натисне клавиша за връзка с интернет :) Обаче мисля, че в тоя случай със Сименс грешката е в софтуера. Това е по-вероятно. Хубаво е да има някаква защита от постоянно киснене в интернет без да се прави нищо. Самсунг има такава, за Сименс не знам.

Зат'ва докат' съм си вкъщи, телефонът е закачен на домашния Wi-Fi и дори и самотечно да си кисне в нета, нищо няма да стане със сметката ми. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 5.01.2018 г. в 0:35, mironeze написа:

Имаме джобен рутер със СИМ  карта на Теленор на която не знаехме дори номера докато не получихме СМС, че успешно сме заплатили абонамент на стойност 12 лева. Въпросът е откъде са разбрали номера след като ние дори него знаехме, нито е изпращан СМС от него.За да не питате дали наистина са начислени парите към сметката а не е измамен СМС проверих ги,  в My Telenor си направих регистрация.

Mobile WiFi.png 1.png

https://www.kaldata.com/forums/topic/260070-помощ-точат-пари-от-телефона/?page=10&tab=comments#comment-3858542  тук ще намерите може би повече инфо как да спрете нещата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване