Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

Българският национален отбор по футбол

Препоръчан отговор

Националите 5 места напред в ранглистата

Националният отбор реализира прогрес в ранглистата на ФИФА и въпреки че заеманото в момента 89-о място далеч не е престижно, то все пак е с 5 позиции по-добро от предишното класиране. България натрупа в актива си 388 точки след победата над Кипър с 1:0 в приятелския мач на стадион „Георги Аспарухов”. Така „лъвовете” успяха да минат пред отбори като Малави и Оман, но все още отстъпват на „сили” като Уганда, Хаити, Грузия, Бенин, Узбекистан и островите Кабо Верде. Първият ни съперник в световните квалификации – Италия, заема 6-а позиция с 1174 точки. На върха очаквано са световните и европейски шампиони от Испания с 1617, следват Германия (1437), Англия (1274), Португалия (1232) и Уругвай (1217).

Източник: Монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо да кажете за мача снощи срещу Италия? :P Аз мисля, че израстване има и не подкрепям клишетата как сме играли срещу резервите им и т.н. Та Буфон ли им е резерва? :ph34r: Оптимист съм. Нашите с този отбор и треньор имат бъдеще. И публиката като цяло беше на ниво, отдавна не бях виждал това уважение между секторите "Б" и "Г". Сега оставам с надеждата, че нашите няма да подценят Армения и ще вземем трите точки. Хайде всички на стадиона, да им покажем, че когато сме единни няма кой да ни спре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам особен напредък. Един отбор играе колкото му позволи противника, а този мач ни бяха давани възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споделям оптимизма, по моему италианците ни подцениха и затова не спечелиха мача. А и при тях няма как да не се получат известни сътресения, защото отборът е в процес на тотално подмладяване. Да, Буфон и Пирло не са младоци, но кой би пуснал 11 хлапака? Почти нищо позитивно не видях в играта на нашите, а за Х-са в голяма степен сме задължени на Михайлов, защото се намеси решително в няколко ситуации. Вкараха ни два детински гола, но при защита като нашата - толкова. За някакъв напредък е твърде рано да се говори, ако направим още няколко добри мача и ги вземем, тогава чак ще може да стане дума за евентуално известно отлепяне от дъното. А дотогава не ни остава друго, освен да се надяваме, пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споделям оптимизма, по моему италианците ни подцениха и затова не спечелиха мача. А и при тях няма как да не се получат известни сътресения, защото отборът е в процес на тотално подмладяване. Да, Буфон и Пирло не са младоци, но кой би пуснал 11 хлапака?

Почти нищо позитивно не видях в играта на нашите, а за Х-са в голяма степен сме задължени на Михайлов, защото се намеси решително в няколко ситуации. Вкараха ни два детински гола, но при защита като нашата - толкова.

За някакъв напредък е твърде рано да се говори, ако направим още няколко добри мача и ги вземем, тогава чак ще може да стане дума за евентуално известно отлепяне от дъното. А дотогава не ни остава друго, освен да се надяваме, пак.

Странно мнение, което не подкрепям. Нашият отбор игра отлично. Много техника, много владеене на топката, бързи и точни пасове. Просто нашите не позволиха на италианците през по-голяма част от мача да си разиграват играта и това стана точно заради техничната игра на всички играчи и бързият поглед върху нещата - точни пасове на късо разстояние и това, което ни дойде добре, бяха и сравнително точните пасове на по-голяма дистанция. Личи си испанската школа на Любо Пенев. Отдавна не гледам сериозно футболни мачове, а и тоя по-скоро слушах отначало отколкото да гледам, но с времето видях, че в нашите има нещо. Ще кажа едно за италианците. За мен те се изложиха на европейското, особено на финала. Това бе един случаен отбор там. Наистина не се отнесоха много сериозно към нас, но и аз бих казал, че италианците играха толкова, колкото им позволихме ние. Съдията можеше да реши мача в наша полза и имаше поне една дузпа. След това обаче си затвори очите и за положение за италианците така, че сме квит. Да видим как ще я караме срещу Армения. Определено ще гледам с интерес тоя мач.

ПП: Предполагам негативизма на много хора е свързано с доминацията на Лудогорец в нашия шампионат. Не можете да преглътнете, че не Левски или ЦСКА вече са водещите тимове в България. Аз обаче се раздвам на "децентрализацията" във футбола, която много закъсня. Навремето всичко добро бягаше в София, а тук при нас бе големия футбол - пълни стадиони с много млади играчи от местните и не толкова местни школи. да, но всичко заминаваше на югозапад. така постепенно убиха нашия футбол и от 4 отбора в професионалния футбол, отдавна нямаме нито един. Добре, че комшиите от Разград направиха отбор, че да живнат малко нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно мнение, което не подкрепям. .

Е, не е задължително всички да мислим еднакво, нали? Аз, например, се учудвам защо свързваш негативната ми оценка за националния отбор с титлата на Лудогорец, но това си е твое мнение - на мен не ми пука кой е шампион, след като от години вече почти не следя измисленото ни първенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото ние изиграхме един хубав мач, а ти и други се убихте да плюете. От поне десет години не съм гледал подобен футбол от български футболисти и сега, когато успяха да покажат добра игра, гледате да им подрежите крилата. Италианците били такива или онакива. Те не си давали зор, играели с резервите, а ние едва ли не сме купили мача. Ами не съм съгласен. Момчетата играха добре и това си личеше от владеенето на топката и тактиката, която прилагаха. Скоро не съм гледал български отбор, който с къси пасове да държи топката дълго време, а след това да създава опасни положения. Това е типично за Барселона, Реал, но не и за български отбор. и това е тактика, която може да се прилага само от технични футболисти. Така, че нека не омаловажаваме равенството на българския отбор. Още повече, че двата гола паднаха след добри атаки. Досега сме имали някакви успехи, но я от корнер, я от фал, я от ъглов удар, я от дузпа сме успявали да постигнем нещо. Любо Пенев бе дърво като футболист, но явно като треньор има бъдеще, стига да не станат пак някакви гафове. Така като чета коментарите ви, нищо чудно нещата да се развалят много скоро. Типична слабост на българския спорт е невъзможността да търпим успехите на някой друг. Чакаме само да направи грешна стъпка и слагаме въжето на шията му. Виж колко треньори сменихме. И във футбола и във волейбола и къде ли не. Виж и колко лобита има навсякъде по етажите. Сякаш сме на война. Виж и телевизиите ни. До един всички журналисти търсят сензацията. Не може някой да успее. Той непременно трябва да го е направил по нечестния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един отбор не зависи от моето мнение за него. Аз само споделям това, което мисля. Отборът ни е много по-близо до дъното на класациите, отколкото до върха му. В последните няколко години не сме изиграли и един мач на ниво, стигнахме дотам, че отбори, с които до не чак толкова отдавна си оправяхме головата разлика, сега ни бият като тъпан дето ни сварят. И сега ти ме хулиш, че оценката ми е негативна, защото сме взели точка в един мач, пък бил той и срещу Италия. А каква да е? Съжалявам, но не го разбирам така, един мач няма как сам по себе си да обърне многогодишния ни поход към дъното. Вярно е, че не може вечно да не ни върви и ми се ще да се надявам, че този равен мач снощи би могъл да изиграе ролята на крайъгълен камък и да е в основата на възраждането на националния ни отбор, но засега нямам нито една причина за позитивизъм - прекалено много мръсотия има в отбора ни, която един Х няма как да измие като с магическа пръчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...