Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

МОЛИТВА ЗА ЛЮБОВ Ще споделим един красив сън - сън, който няма да искате да свършва. В този сън денят е красив, топъл и слънчев. Чувате птичките, вятъра и малка рекичка. Върбите към нея. На брега й един старец медитира и вие виждате как от главата му струи красива разноцветна светлина. Опитвате се да не му пречите, но той усеща присъствието ви и отваря очи. Очите му са пълни с любов и се усмихват. Питате го как успява да излъчва тази прекрасна светлина. Питате го дали може да ви научи да правите същото. Той отвръща, че преди много, много години е задал същия въпрос на учителя си. Старецът започва да ви разказва историята си: „Учителят ми отвори гърдите си, взе сърцето си и от него извади красив пламък. После отвори гърдите ми, отвори сърцето ми и сложи пламъчето в него. Върна сърцето ми в гърдите и щом то се озова вътре в мен, почувствах силна любов, защото пламъкът, който учителят сложи в сърцето ми, беше собствената му любов. Този пламък растеше в сърцето ми и се превърна в голям, голям огън - огън, който не изгаря, но пречиства всичко, до което се докосне. И той докосна всяка клетка в тялото ми и клетките ми отвърнаха с любов. Аз станах едно с тялото си, но любовта ми продължаваше да расте. Този огън докосна всяко чувство в ума ми и всички чувства се превърнаха в силна, необятна любов. И аз обикнах себе си напълно и безусловно. Но огънят продължи да гори и почувствах необходимостта да споделя любовта си. Реших да дам част от нея на всяко дърво и дърветата ми отвърнаха с любов, и аз станах едно цяло с тях, но любовта не престана да расте и расте. Дадох от нея на всяко цвете, на всяка тревичка, на почвата, и те ми отвърнаха с любов и станахме едно. Но любовта ми растеше и растеше и обикнах всяко животно на земята. Те отвърнаха на любовта ми и ние станахме едно. Но любовта ми не преставаше да расте. Дадох част от любовта си на всеки кристал, на всеки камък по земята, на почвата, металите, и те ми отвърнаха със същото и аз станах едно със земята. Тогава реших да дам любовта си на водата, на океаните, реките, дъжда и снега. И те ми отвърнаха с любов и станахме едно. А любовта ми продължаваше да расте и расте. Реших да я дам на въздуха, на вятъра. Почувствах силна връзка със земята, с вятъра, с океаните, с природата и любовта ми растеше и растеше. Насочих поглед към небето, към слънцето, към звездите и дадох част от любовта си на всяка звезда, на луната, на слънцето и те ми отвърнаха с любов. И аз станах едно с луната и със слънцето и със звездите и любовта ми продължи да расте и расте. Дадох част от нея на всеки човек и станах едно с цялото човечество. Където и да отида, когото и да срещна, виждам себе си в очите му, защото съм част от всичко, защото обичам". И тогава старецът отваря гърдите си, изважда сърцето си с красивия пламът и слага този пламък в сърцето ви. И сега тази любов расте във вас. Сега сте едно с вятъра, с водата, със звездите, с цялата природа, с всички животни и с всички хора. Усещате топлината и светлината, излъчващи се от пламъка в сърцето ви. От главата ви струи красива многобагрена светлина. Вие излъчвате огъня на любовта и се молите: Благодаря ти, Създателю, за живота, който ми дари. Благодаря ти, че ми даде всичко, което ми е било истински необходимо. Благодаря ти за възможността да имам това красиво тяло и този прекрасен ум. Благодаря ти, че живееш в мен с цялата си любов, с чистия си и безкраен дух, с топлата си и лъчиста светлина. Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог е любов!!! Или по-скоро любовта се превръща в бог!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата, в която прочетох тази молитва се казва "ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ ИЛИ ПРАКТИЧЕСКО РЪКОВОДСТВО ЗА ЛИЧНА СВОБОДА ИЛИ ТОЛТЕКСКА КНИГА НА МЪДРОСТТА" - Дон Мигел Руис, и е книга която всеки трябва да прочете. Тя е само 27 стр. и не отнема много време, но в нея се крие дълбока философия и начин на мислене, способни да преобърнат представите ви за живота. Можете да си я изтеглите от торента ###### , от book bg part 11 и след свалянето ще я намерите като toltekite.rar. Препоръчвам ви да гледате и филма The secret, който можете да си го изтеглите от същия торент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, че живееш в мен с цялата си любов, с чистия си и безкраен дух, с топлата си и лъчиста светлина.

Благодаря ти, че използваш думите ми, очите ми и сърцето ми, за да споделяш любовта си, където и да отида. Обичам те такъв, какъвто си и тъй като съм твое творение, обичам и себе си такъв, какъвто съм. Помогни ми да запазя любовта и покоя в сърцето си и да превърна тази любов в нов начин на живот и да живея в любов до края на дните си. Амин.

Няма думи...с които да се опише красотата, вълшебството и трепета, родени след тези слова.Благодаря...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам в тази тема да публикуваме молитви, желателно и наши лични. МОЛИТВА ЗА СВОБОДА Създателю на вселената, днес те молим да дойдеш и да споделиш с нас силния съюз на любовта. Знаем, че истинското ти име е Любов, че за да общуваме с теб означава да споделим твоите вибрации, твоята честота, защото ти си единственото, което съществува във вселената. Помогни ни днес да бъдем като теб, да обичаме живота, да бъдем живот, да бъдем любов. Помогни ни да обичаме като теб, безусловно, без очаквания, без задължения, без да съдим. Помогни ни да обичаме и да приемаме себе си, без да се съдим, защото когато се съдим, ние се намираме за виновни и изпитваме нужда да бъдем наказани. Помогни ни да обичаме безусловно всяко твое творение, особено другите хора, особено близките си -всичките си роднини и хората, които така се стараем да обичаме. Защото когато ги отхвърляме, ние отхвърляме себе си, а когато отхвърляме себе си, ние отхвърляме Теб. Помогни ни да обичаме другите такива, каквито са, безусловно. Помогни ни да ги приемаме такива, каквито са, без да ги съдим, защото когато ги съдим, ние ги намираме за виновни, обвиняваме ги и изпитваме необходимост да ги накажем. Днес изчисти сърцата ни от цялата емоционална отрова, освободи умовете ни от критичността, за да живеем в пълен покой и в съвършена любов. Днес е специален ден. Днес ние отново отваряме сърцата си за любовта, за да можем да си кажем един на друг: „Обичам те", без никакъв страх и от сърце. Днес ние ти се принасяме в дар. Ела при нас, използвай гласовете ни, използвай очите ни, използвай ръцете ни и сърцата ни, за да осъществим съюз на любовта с всеки. Създателю, помогни ни днес да бъдем като теб. Благодарим ти за всичко, което получаваме днес, особено за свободата да бъдем самите себе си. Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ви да гледате и филма The secret, който можете да си го изтеглите от същия торент.

Да казаха ми, че бил хубав скоро ще го гледам :rolleyes:

Красиво!

Да, Бог е любов и самата любов е Бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОЛИТВА Аз често се питам на света дали съм му нужен, какво бих допринесъл за общото благо? Да оцелееш в света бих казъл егоизъм е нужен, и никой не чува те когато говориш му благо. Поглеждам в очите на хората дълбоки и тъжни и мъка облива ме черна на тласъци. Те хората във свойта вселена сами са си важни, защо да ги будя със мои проблясъци? Обичам дърветата, животните, птичките, цветята, водата, пчелите, тревичките, че те са тъй горди, тъй силни, смирени, приемат смъртта в красота, извисени! Смъртта им дава живот на по-силния, приспособимия, не отнемат тъй на посоки, не убиват за кеф, не оставят след себе си разрушения, егоистични решения, не превръщат Земята във гнусен и мръсен кенеф. Когато умират изчезват телата им, и всяка частичка от тях е във полза, завещават тази нагласа добра на децата им... А човекът жесток е, не виждам от него аз полза. Господи, казват, че измислен си от тези страхливо чакащи смъртта. Един въпрос тревожи ме, отговори ми, къде у хората да намеря доброта? Да знаеш, че сърдя ти се малко, предпочитам мравка аз да бъда, създание уж жалко. Копнея гълъб да бъда, или друга някаква птица, да летя, после да кацна, да пея, да пийна водица. Благодарен да бъда за всяка глъдчица въздух, да пея щастлив всеки миг, всеки ден. Когато животът отнемеш ми, малкият дух, да умра знаейки да обичам, благословен. Сега не намирам голям смисъл в живота и срам ме е да бъда човек, защото да убивам ме учат, това е кивота, алчна смърт да нося на бъдния век. Да трупам мангизи, машини, богатство, да складирам успехи, да бъда велик. Не виждаш ли?-место не намирам в човешкото братство, прости ми , смили се, дай ми пера в този миг. Защо си ми дал да нося отговорност, сред глухи и слепи капути носещи смърт? Копнея, желая птичата волност, без шум да умра, щастлива да бъде моята смърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Молитва на времената Господи Боже мой, Великий и Святий Учителю на всяка Любов и Мъдрост, на всяка Милост Правда, чуй молбата на тези, които уповават на Тебе в това съдбоносно време. Благий Господи, заради Твоята Велика Любов прости прегрешенията на човеците, просвети умовете ни, умий сърцата ни, укрепи вярата ни пробуди душите ни, да Те познаем всички и да изпълним Твоята Бащинска Воля. Изведи ни из тъмния дол на всяко невежество, гордост и грях. Смири ни и озари ни с Твоята Истина. Дарувай ни Твоята Любов и открий ни правият път в живота. Върни на Земята, Господи, Твоя изгубен мир. Дай светлина на всички, да напуснем всяка лъжа, всяка корист, всяка вражда и насилие, да изчезне завинаги от човешкия ум мисълта за война. Навред да съзнаят народите, че Ти си Единният наш Господ и Баща, че всички сме братя и Твоята Любов и Твоят Закон са правият път на живота ни. Изпрати, Татко наш, както си някога пращал: светии, пророци и гении да бъдат глава на народите навред. Предай, според Твоя благ промисъл Земята да е наследство на кротките и направи Любовта на добрите хора да е канара на човешкото братство. Великий Учителю наш, Дух от Всеблагия Бог, възрасти ни за обилна жетва за Святото Божие Дело, за Което Ти работи на Земята. Укрепи ни по Божия план чрез всички Небесни ангели и светии, които са верни служители от Всемирното Бяло Братство. Освети ни да работим с всички добри человеци. Предай знание, вяра и сила на Твоите земни сеячи и на всички, които Ти си призовал, за Господа, да изпълним своята задача докрай. Нека народът, сред който работим, избраната челяд славянска, да изпълни Волята Божия! Да бъде славянството светилник и крепост на Божието Дело между народите и да се увенчее с пълен успех Божият План на Земята! Да бъде Волята Божия! Да дойде Царството Божие и да се вселиш Ти, Господи, Боже наш, в душите на човеците завинаги! Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опази ме, Господи,

от земните страсти и привързаности, заслепяващи човечеството.

Опази ме, Господи,

от изкушенията на властта, славата и богатството,

пречещи на хората да видят Твоето великолепие.

Опази ме, Господи,

от душите, заети постоянно с причиняване на мъка и беди на ближните

и намиращи радост в чуждата болка.

Опази ме, Господи,

от изпълнения със завист и ревност поглед,

хвърлен към Твоите щедри дарове.

Опази ме, Господи,

да не попадна в ръцете на играещите деца на земята,

те могат като си играят с мен да ме счупят накрая,

както децата често чупят играчките си.

Опази ме, Господи,

от всякакви напасти, идващи от горчилката на враговете ми

и невежеството на моите приятели.

Амин.

Хазрат Инайят Хан

Индииски суфи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Универсална молитва за българи: Моля ти се Господи, за много юридически лица и известен брой физически. Нека им се случат много неща и някои съвсем конкретни....

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам малко да се отклоня от темата, но искам да се помоля, в сърцето си на Всевишния, тук за всички, за един от нашите приятели, който е потребител тук. Преди 2 часа и половина си тръгна от нас, а не си вдига телефона, надявам се да се е прибрал жив и здрав, защото адски съм се паникьосала, че може да е катастрофирал (Не давай Господи никому,моля те!) по пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отче Благ, Велик, Пресъвършен, пред Теб ръце издигам и глава навеждам и моля Силата на Дух Свещен от Вярата да сътвори Надежда! Себе си принасям, Отче, в жертва - от Твойта Воля да съм ръководен, по Твоя Милост, в Твойта Жетва открий ми Син Ти Първороден! В света дойдох да служа, Отче, но не на свят, а от и в Любовта! Позвлоли и помогни да Те позная още! В света да съм, но не и от света! Благослови деня ми и нощта! Облечи ме в Светлина и Вярност! И нека ярката ми диря във пръстта не мен прослави, а Твоята Пресвятост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отче Благ, Велик, Пресъвършен,

пред Теб ръце издигам и глава навеждам

и моля Силата на Дух Свещен

от Вярата да сътвори Надежда!

Себе си принасям, Отче, в жертва

- от Твойта Воля да съм ръководен,

по Твоя Милост, в Твойта Жетва

открий ми Син Ти Първороден!

В света дойдох да служа, Отче,

но не на свят, а от и в Любовта!

Позвлоли и помогни да Те позная още!

В света да съм, но не и от света!

Благослови деня ми и нощта!

Облечи ме в Светлина и Вярност!

И нека ярката ми диря във пръстта

не мен прослави, а Твоята Пресвятост!

Амин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най често употребяваната от мен : " Отче Наш, ти който си на небето, да дойде Твоето царство, да бъде Твоята воля, да се свети името Господно, както на небето, така и на земята. Насъщния ни хляб дай ни и днес и прости нам дълговете, както ние прощаваме на нашите длъжници, и не въведи нас в искушение, но ни избави от лукавия, защото Твое е царството и силата и славата вовеки " Амин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Господи!Отче наш!Татко!Помогни ни да се пазим от сатанински влияния,дай ни сили,пази ни!Прости ни всеки грях,който сме направили съзнателно и несъзнателно!Смили се над нас окаяните грешници!Ти знаеш,че не искаме да те нараняваме,защото цялата ни същност Те обича,Господи!Без Теб тази същност няма да е такава,каквато е сега,благодарим Ти за което!Благодарим Ти,че Си милостив към нас,че ни даряваш с любов и че винаги ни пазиш!Подготви ни,Боже,подготви ни за времената,които предстоят в най-скоро време,както и за най-славното събитие-Твоето Второ Идване!Вечна е славата Ти,Господи,както на небето така и на земята!Нека нашата вяра се засилва,Татко,нека става по-силна от всичко,нека Те обичаме повече от предишния ден!Ти Си светлината,Ти си топлината,Ти си вярата,Отче,Ти си любовта,всичко най-прекасно Си Ти!Обичаме те,Господи!!!Обичаме те!Обичаме те!Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В името на Небесата, Светлината и Божественото цяло. В името на Небесата, Златните Ангели да слязат на земята. Зли сили отстъпете на Светлината, нека сърцата топлина да приемат и Словото Божие душата да носи. Пред Божието величие няма по-силен. Всички зли и тъмни сили да напуснат пред Светлината. В името на Небесата, Светлината и Божественото Цяло, Вечен мир и покой на душата! :grimace: АМИН

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една песен на Анастейша, която също завършва с молитва

Искам също да споделя с вас песента на едно момче, която много ме трогна и натъжи, когато я чух за първи път

, на англииски е , но даже и мелодичта е много въздействасща, за тези , които не разбират , казва се "Кажи ми защо"

Може би ако повече хора се питаме, това което се пита това малко момче в песента опитвайки се да разберем и да помогнем на човека до нас живота ни би бил по-лесен и изпълнен с повече любов. Често пъти дори една песен би могла да се превърне в една красива молитва, когато извира от сърцето ти :lol6: А за филм , ако още не сте гледали "Оставените"/ "Left behind" и трите епизода - препоръчвам ви го. Има го в замундата, но няма добър сиид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но аз не мога да се моля. Трудно ми е. Опитвала съм, не мога с думи... Единственото, което може да излезе от устата ми е: Господи! Благодаря Ти!

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но аз не мога да се моля. Трудно ми е. Опитвала съм, не мога с думи...

Единственото, което може да излезе от устата ми е: Господи! Благодаря Ти!

Не е нужно да се молиш със думи, нито е казано , че трябва да е на определено място!

Ако ти кажа на какви места съм се молила... Те не са важни , нито какви точно са думите или мислите които представляват твоята молитва. Ако те идват от душата и сърцето ти, с цялата ти искреност, любов и чистосърдечност. Винаги , когато наистина съм имала нужда от помощ и съм се помолила с цялото си същество, молитвата ми е била чута... За мен не е била по маловажна молитвата , която съм отправила - от автобуса или разхождайки се по улицата, веднъж дори когато бях на планина насред гората и изобщо, молила съм се на толкова и различни места, не само в черквите ... А и аз като теб съм се молила само с мислите си, дори със сълзите си... Но думи не са и необходими ,защото господ чува мислите ни... Поне аз така го чувствам...

"Той чува сърцата ни"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"той говори от сърцата ни..."

...но често си слагаме тапи на ушите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...