Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_IHxG8VkiQA

"...Боже, нека ти споделя.

Косата ми се намокри от росата.

Поклоних се на мъжът от Галилея.

Той ми говореше толкова мило.

Помислих, че съм чул стъпките на ангел.

Той ме назова по име, а аз останах безмълвен,

когато ми каза “Джон, изпълни Моята воля...”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам, Боже, в Твойта Милост и Виделина, в бащинската Ти закрила - мощна и добра. В туй, че съм от Теб посята в този земен свят и се къпя в Светлината - чудна Благодат... За това, че Ти ме учиш с радост да творя, да добрувам и обичам - аз благодаря. ( feia)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам, Боже, в Твойта Милост

и Виделина,

в бащинската Ти закрила -

мощна и добра.

В туй, че съм от Теб посята

в този земен свят

и се къпя в Светлината -

чудна Благодат...

За това, че Ти ме учиш

с радост да творя,

да добрувам и обичам -

аз благодаря.

( feia)

Това е стихотворение, а не молитва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и?

нима трябва някой да ни е написал думите, които да кажем?! Нима не можем сами да решим за какво да сме благодарни, какво ни тревожи, какво ни измъчва или на какво се радваме?

забавни изказвания имаш :clap: няма майтап, разсмя ме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и?

нима трябва някой да ни е написал думите, които да кажем?! Нима не можем сами да решим за какво да сме благодарни, какво ни тревожи, какво ни измъчва или на какво се радваме?

забавни изказвания имаш :clap: няма майтап, разсмя ме

Сигурно и пръст да ти покажа, ще се олигавиш цялата от смях.

Молитвата, е когато се молим на БОГ, за нещо и когато му благодарим. А, не когато съчиняваме стиховотворения с рима. Или цитираме текстове от песни и прочие.

Редактирано от BXER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно и пръст да ти покажа, ще се олигавиш цялата от смях.

Молитвата, е когато се молим на БОГ, за нещо и когато му благодарим. А, не когато съчиняваме стиховотворения с рима. Или цитираме текстове от песни и прочие.

Да, де. Обръщение към Бог в каноничен или свободен текст. Щом държиш на точното определение.

Молитвата е нещо съкровено, така че заучената и форма, би заприличала повече на наизустена рецитация и би я лишила от интимността и искреността, с която е отправена.

но... който, както го разбира

темата не е само за личните ни молитви

или... вероятно аз не съм разбрала правилно :wors:

ето и една моя лична

Да се завърнеш там,

където властва тишината

и полетът ти плавен

ефирът дори не поклаща,

Да галиш само с поглед

и от обич да трепти тревата,

да си толкова голям,

упорит като водата,

да побереш целия свят

в ласкави шепи

и с усмивка да го стоплиш,

да си толкова свободен,

че в смирен поклон

всеки злостен да отминеш,

и вместо люта клетва,

да промълвиш молитва за милост...

Боже,

дай ми силата на водата,

мъдростта на огъня,

смирението на скалата

и свободата на децата!

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BXER, "молитва" е разтегливо понятие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима има значение?

Първата ми асоциация е със стихотворението на Иван Вазов:

Молитва

Дядо господи, прости ме,

моля ти се от душа,

с ум и разум надари ме,

да не мога да греша!

Запази ми ти сърцето

от зли мисли и неща,

всичко видиш от небето:

зло до мен недей праща!

Дай на мама, дай на тате

здраве, сила и живот,

мир, любов на всички братя

и добро на наш народ!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Молитва за спокойствие Господи, дай ми спокойствието да приемам нещата, които не мога да променя, увереността да променя тези, които мога и мъдростта да правя разликата между двете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашият Учител Дънов разказва много подробно за музиката - силата й, способността й да ни доближи до висши светове.

Открих музикант на нашето време, който директно цели свързване с тези светове - като основна цел в музиката си.

На мен ми повлия още при първото й чуване. Човекът не е случаен...

Музикални Кодове на архангели

ЦЕЛИТЕЛЬНАЯ МУЗЫКА ТОМА КЕНИОНА

Музыкальный Альбом Тома Кениона

"Angel Code" Общая продолжительность альбома - 102 минуты

http://www.soznanie.info/kenyon_15.html

Информация за същността на Архангелите, с които Том Кенион ни помага да се свържем /на руски - цит. от сайта/

01 - Tom Kenyon - Calling Of The Angels

Вызов Ангелов. Открывает красивый портал в ангельские сферы. Это относительно короткая звуковая медитация, которая может быть использована как основная, или как подготовительная перед прослушиванием других кодов.

02 - Tom Kenyon - Archangel Michael

"Отрезает" все негативные препятствия, все ограничения, которые стоят на вашем пути. Даже после окончания времени в течении которого звучит код, Архангел будет действовать. Нет никакой сферы сознания которая скрыта от него.

03 - Tom Kenyon - Archangel Gabriel

Этот Архангел имеет творческие свойства. Для входа в новый мир,новый духовный порядок. Он является посланником божественного. Под звуки Габриэля Вам открываются вам новые горизонты и духовные аспекты бытия и стремление к свободе. Габриэль действует через божественные силы звука. Пусть его звук резонирует внутри вас. Разрешить звукам двигаться через вас, через ваш внутренний мир, тело и ум.

04 - Tom Kenyon - Archangel Raphael

Ангел исцеления, который несет бальзам исцеления на всех уровнях бытия: физическом, эмоциональном, психическом и духовном. Вибрации архангела Рафаэля излечивают коды и решетки света, которые непосредственно влияют на процесс выздоровления.

05 - Tom Kenyon - Archangel Zadkiel

Обладает трансформационными силами. Очищает из вне. Дает новою и мощную духовную энергию чтобы изменит и трансформировать старые способы бытия.

06 - Tom Kenyon - Archangel Ariel

Это сладкое общение с божественным. Он поет в один голос, что несет в себе сокровенные видение божественного самоуправления. Является исцеляющим ангелом.

07 - Tom Kenyon - Archangel Chummuel

Благодаря его действию все действия предыдущих ангелов умножатся.

08 - Tom Kenyon - Archangel Metatron

Великий архитектор. Проникает глубоко в ваш внутренний мир.

Редактирано от DEKASTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господи Исусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грешния. Господи Исусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грешнаго. Господи Исусе Христе, Сине Божий, помилуй ме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

71. Лозинката Господи, благослови и укрепи нашите души. Молим се на Отца нашего Небеснаго, за прославлението и осветяването Името на Господа Бога нашего на Земята между человеците и верующите, и избраните от Веригата на Господа на Славата, Спасител, Покровител, Който въздига и възкресява мъртвите и туря всичко в ред и порядък навсякъде. И да благослови Името на Господа нашего Исуса Христа – изявеното Слово Божие и с Него всички, които Го любят. Молим се на Отца нашего Небеснаго, за идването на Царството Божие на Земята, между человеците, в сърцата на верующите и в душите на избраните. И да се тури в действие всяка Правда, всяка Доброта, всяка Любов, всяка Мъдрост и всяка Истина. И да се възцари Господ Бог наш и да се изпълнят думите на Господа: "Отец е благоволил да ви даде Царство". И да се всели Духът на Господа нашего Исуса Христа между нас и да се изпълни предвечното намерение на Отца нашего на Светлината, и на светлите Духове, Комуто да бъде слава и чест, и поклонение сега и всякога, и през всичките векове. Да даде живот и здраве, и дългоденствие на всички, които Нему уповават, и ги избави от всички напасти на злото и лукавия. Да внесе мир в душите им, да им даде изобилие на Своите благости. Да спомни Господ Бог наш Своите обещания, да се смили над всички страдующи. Да благослови всички верующи. Да укрепи Своите избрани, да им даде сила, знание и Мъдрост, Любов да побеждават заради Него и Неговото свято Име. Да ни даде победа над всичките ни врагове, да победим докрай и да послужим на Господа с радост и веселие през всичките дни на нашия живот. Да ни озари с виделината на Своето Лице, да ни направи силни и крепки да творим добрата Му Воля, умни и незлобливи да ходим пред Него с пълнота. Да изцели всичките наши страдующи братя и сестри. Да благослови домовете им и децата им с тях наедно. Да благослови всичките им добри начинания на тялото и душата, и духа. И така да се въздигне Господ Бог наш в нас, както е горе на Небето. Амин. Това са основните точки, върху които можем да градим. Всеки ден, в час, който вие ще изберете, но предпочтително е сутрин, ще четете тази Лозинка, било само първата ѝ част, било втората, било само третата, па било и трите заедно. Ако четете цялата Лозинка, то първата ѝ част ще четете сутрин, втората - на обед, а третата – вечер. А когато четете по една част на ден, първия ден ще вземете първата част, втория – втората, третия – третата и т.н. Задължително е, обаче, да се чете всеки ден Лозинката, а всеки може да усвои един от изброените начини. Всеки да се моли според диктовката на духа си, Господ да му покаже и упъти, как да се моли. В духовния свят вие не се намирате в еднаква зона, нито сте всички на едно и също място, така щото, според изгрева на вашето Слънце ще се молите. Повелението на Духа е чрез тази Лозинка всеки ден да се ограждате и затова ежедневно трябва обезателно да я четете по един от казаните начини. Тогава само за вас опасността е изключена. Учителят 9. Молитва за триединния Бог I. Господи, да дойде Твоят благ Дух върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с Твоето присъствие и да укрепи нозете ми във всяка правда. Покланям се пред Вечната канара, от която съм отсечен. Благословено е Твоето Име, Господи. Укрепи ме и въздигни ме, за да Ти служа с веселие. II. Господи, Боже мой, да дойде Твоят Дух и да просвети ума ми. Да освети сърцето ми и да изпълни душата ми с всяка радост и веселие. Покланям се пред Тебе, Вечния Извор, Който всякога ме е поил. Умий нозете ми, измий сърцето ми, избели душата ми, за да съм чист и свят пред Тебе. Благословен Си Ти, Господи, Боже мой! III. Господи, Боже мой, да дойде Твоето благословение върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с благите плодове на Духа Ти. Да утвърди нозете ми със силата на Твоето присъствие. Покланям се пред Твоя Вечен Дух, Който ме оживява и възкресява из мъртвите. Пази ме, Господи, със святото Си Име и укрепи ме, за да Ти служа с радост и веселие, и да бъда едно с Тебе, Господи Исусе Христе, както Ти Си с Отца. Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ей - тази молитва ми попадна нейде из нета, писана преди време на нашият приятел Венцислав

-----------------------

венци » Вто Апр 26, 2011 9:59 am

Х-бозоне наш,

който си в ускорителя,

да се свети следата си в мехурчеста камера,

да дойдат двата ти фотона,

да бъде скоростта ти по-голяма от светлинната!

Насъщната ни физична спекулация дай и днес

и прости нам трепането на частици в Твое име, както ние прощаваме на квантовата недетерминираност!

Не ни въвеждай в обсервационни грешки и избави ни от колебанията в измервателната апаратура!

Защото твои са физичния вакуум, полето на вероятностите и относителността, во веки веков!

ЦЕРН!

Да, ЦЕРН!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"- Кажи Анастасия, самата ти към Бог с молитва обръщаш ли се някога?

- Да, обръщам се.

- Тогава кажи ми своята молитва.

- На теб, Владимир, не мога. Молитвата ми е за Бог предназначена.

- Нека е към Бог, а аз ще слушам.

Анастасия стана, разтвори ръце, отвърна се от мен и произнесе първите думи. Обичайни думи на молитва, но… отвътре в мен сякаш всичко трепна изведнъж. Тя ги произнесе така, както ние никога не казваме молитва. Тя говореше така, както хората към най-любимото и родното се обръщат. Всички интонации от живото общуване в речта й бяха. И страст, и радост, и възторг отчаян, и сякаш редом беше този, към когото пламенно Анастасия се обръщаше:

Отче мой, навсякъде живеещ,

Благодаря за светлината на живота,

На Царството ти за реалността,

За любящата воля. Нека добро да бъде.

За ежедневната храна, благодаря Ти!

И за търпението Ти,

За прошката на прегрешенията по земята Ти.

Аз Твоя дъщеря съм сред творенията Твои.

Не ще допусна в себе си ни грях, ни слабост,

Достойна за делата Твои аз ще бъда.

Аз Твоя дъщеря съм и за Твоя радост,

Със себе си аз Твоята слава ще преумножа,

И бъдещите векове в мечтата Твоя ще пребъдат.

Ще бъде тъй! Така аз искам! Аз Твоя дъщеря съм,

Отче мой, навсякъде живеещ!

Анастасия замълча. С всичко, което наоколо бе, тя да общува продължи. Край нея сякаш засия светлина . Когато словата на молитвата си тя изричаше, наоколо нещо невидимо се случваше. И това невидимото се докосна и до мен. Не с външно - с вътрешно съприкосновение. От него внезапно стана хубаво, спокойно. С отдалечаването на Анастасия от мен, това състояние отмина, и аз след отдалечаващата се Анастасия изрекох:

-Докато ти молитвата изричаше, до тебе сякаш някой редом беше, способен да ти отговори.

Анастасия се обърна към мен, радостно лицето й беше. Тя разпери ръце встрани, усмихвайки се, завъртя се, сериозно гледайки ме в очите, след това и каза:

-Владимир, нашият Бог Отец с молба за всеки също говори и на молитвата ни отговаря.

-Но защо тогава словата негови да разбере не може никой?

-Словата? Толкова много думи с различен смисъл има в земните народи. Различни толкова езици и наречия. Но има и език един за всички. Езикът единствен на възвания божествени. Той е изтъкан от шумолене на листа, от птичи песни и вълни. Има и аромат, и цвят езикът божествен. С този език, на всеки на молбата и молитвата Бог отговаря молитвено."

Откъс от "Сътворението" на Владимир Мегрe

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Псалом 103

(Псалом Давидов за сътворението на света.)

Благославяй, душо моя, Господа! Господи, Боже мой, Ти си дивно велик; със слава и величие си облечен;

2. Ти се обличаш със светлина като с дреха, простираш небесата като шатра;

3. Ти градиш над водите Твоите горни чертози, правиш облаците Своя колесница, шествуваш върху ветрени криле.

4. Ти правиш ветровете Свои Ангели, огнените пламъци - Свои служители. *

5. Ти си поставил земята на твърди основи: тя няма да се поклати навеки.

6. Покрил си я с бездна като с дреха; води стоят на планините.

7. От Твоята заплаха те бягат, от гласа на Твоя гръм бърже отминават;

8. възлизат по планини, слизат в долини, на място, което си им определил.

9. Ти си турил предел, който няма да преминат, и няма да се върнат да покрият земята.

10. Ти прати извори в долините: между планини текат (води),

11. поят всички полски зверове; дивите осли утоляват жаждата си.

12. При тях обитават птици небесни, изсред клоните издават глас.

13. Ти поиш планините от Своите височини, с плодовете на Твоите дела се насища земята.

14. Ти правиш да расте трева за добитъка и злак за полза на човека, за да произведеш из земята храна

15. и вино, което весели сърцето на човека, и дървено масло, от което блещи лицето му, и хляб, който укрепява сърцето на човека.

16. Насищат се дърветата Господни, кедрите ливански, които Той насади;

17. по тях птици си правят гнезда; елите са жилище на щъркелите,

18. високите планини - на сърните; каменните скали - убежище на зайците.

19. Той направи луната да определя времената, слънцето знае своя заник.

20. Ти простираш тъмата, и става нощ: през нея ходят всички горски зверове;

21. лъвовете рикат за плячка и искат от Бога храна за себе си.

22. Изгрява слънцето (и) те се събират и лягат в своите леговища;

23. човек отива по делата си и по своя работа до вечерта.

24. Колко са многобройни делата Ти, Господи! Всичко си направил премъдро; земята е пълна с Твои произведения.

25. А това велико и пространно море! там има безброй влечуги, малки и големи животни;

26. там плават кораби, там е оня левиатан, който си създал да играе в него.

27. Всички те от Тебе чакат, да им дадеш храната овреме.

28. Даваш им - приемат, отваряш ръката Си - насищат се с благо;

29. скриваш лицето Си - объркват се, отнимаш духа им - умират и в пръстта си се връщат;

30. пратиш духа Си - създават се, и Ти подновяваш лицето на земята.

31. Да бъде Господу слава навеки; да се весели Господ за делата Си!

32. Погледне към земята, и тя се тресе; допре се до планините, и те димят.

33. Ще пея Господу през всичкия си живот, ще пея на моя Бог, докле съществувам.

34. Нека Му бъде благоприятна моята песен; ще се веселя в Господа.

35. Да изчезнат грешниците от земята, и да няма вече беззаконници. Благославяй, душо моя, Господа! Алилуия!

Източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христо Ботев

МОЯТА МОЛИТВА

"Благословен Бог наш..."

О, мой боже, правий боже!

Не ти, що си в небесата,

а ти, що си в мене, боже -

мен в сърцето и в душата...

Не ти, комуто се кланят

калугери и попове

и комуто свещи палят

православните скотове;

не ти, който си направил

от кал мъжът и жената,

а човекът си оставил

роб да бъде на земята;

не ти, който си помазал

царе, папи, патриарси,

а в неволя си зарязал

мойте братя сиромаси;

не ти, който учиш робът

да търпи и да се моли

и храниш го дор до гробът

само със надежди голи;

не ти, боже, на лъжците,

на безчестните тирани,

не ти, идол на глупците,

на човешките душмани!

А ти, боже, на разумът,

защитниче на робите,

на когото щат празнуват

денят скоро народите!

Вдъхни секиму, о, боже!

любов жива за свобода -

да се бори кой как може

с душманите на народа.

Подкрепи и мен ръката,

та кога въстане робът,

в редовете на борбата

да си найда и аз гробът!

Не оставай да изстине

буйно сърце на чужбина,

и гласът ми да премине

тихо като през пустиня!..

Стихотворението е печатано за първи път във в. "Независимост" през 1873 г., но се предполага, че е създадено по-рано.

-----------------------------------------------

:wors:

Редактирано от valentinus (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОЛИТВАТА е моят разговор с Онзи, Който ме е създал. И аз, разговарям с Него. Такава, каквато ме Е създал. Моля Му се, изисквам, оплаквам Му се, благодаря Му, че ми Е дал шанс да се изявя, сърдя Му се... И винаги съм искрена. Дори, когато Го упреквам. Може би не се гордее с мен, но знам, че ме обича.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би всички молитви са породени от едно: една и съща енергия, която отделя и събира.

Искрената молитва е необходима и никой от нас не може без нея. Всички се молим някак си и поне веднъж в денонощието се молим истински – докато спим. Защото ако не го правим, ще останем без сили или ще полудеем, или и двете заедно. Кой знае истинската причина за съня?

Молитвата е мисъл: на повърхността са думите, под тях са образите, в дълбочина е безименното, без-образно познание. Четвъртото неизменяемо пронизва трите състояния – съновидението, бодърстването и съня без сънища. Така пише във Ведите за Атман – че има четири стъпала или части, но –

„Няма части четвъртото (състояние) – неизреченото, разтварянето на проявения свят, донасящо щастие, недвойнствено. И така Аум е Атман. Който знае това, прониква със (своя) Атман във (висшия) Атман.”

(„Мандукя упанишада”)

Според отците-исихасти истинската молитва е безмълвна. Тя е „навлизане на ума в сърцето” чрез дъха, с непрестанното призоваване на защитата на Христос, „който е премъдрост и сила на Бога Отец” (преп. Филотей Синайски)

„Истинската непрелестна вътрешна молитва е онази, в която изхождащата от молитвата Иисусова топлина обгаря земята на сърцето, изгаряйки страстите като тръни. Тя озарява с веселие и мир душата и не идва нито отляво, нито отдясно, нито дори свише, но като извор се изтръгва от сърцето чрез животворящия Дух.” (св. преп. Григорий Синаит)

„Паметта за Бога е умно съзерцание, защото Той привлича зрението и желанието на ума и го озарява със Своята светлина. Умът, след като престанат да съществуват в него всички образни представи, се обръща към Бога и безвидно Го съзерцава.” (Теолипт, митр. Филаделфийски. Слово... „Добротолюбие” т. 5)

„И тогава, ако очистим окото на разума, разбира се, тайнствено ще намерим вътре в себе си и зърното, и бисера, и кваса, и всичко друго. Затова и нашият Господ Иисус Христос е казал: „Царството Божие вътре във вас е” (Лук. 17:21), разбирайки под това пребиваващото вътре в сърцата ни Божество.” (преп. Филотей Синайски за отрезвяването, „Добротолюбие” т. 3)

„Седемте дихания произлизат от него, седемте огъня, горивото, седемте възлияния;

тези седем свята, в които се движат диханията, са скрити по седем в тайника (на сърцето).”

„Разсича се възелът на сърцето, разсейват се всички съмнения,

приключват действията за виделия в него висшето и низшето.” („Мундака упанишада”)

Тайнствени работи наистина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благославяй,Господи ,враговете ми !!!

Благослови враговете ми, Господи! И аз ги благославям!

Враговете ми ме тласнаха към Твоите обятия повече, отколкото приятелите. Приятелите ме привързваха към земята, а враговете ме откъсваха от земята и разрушаваха всички мои надежди на земното. Те ме направиха странник в земните царства и непотребен жител на земята. И както преследваният звяр си намира по-с...игурно прибежище от непреследвания, тъй и аз, погнат от враговете си, си намерих най-сигурното прибежище, като се скрих под Твоя шатър, дето ни приятели, ни врагове не могат погуби душата ми. Благослови враговете ми, Господи. И аз ги благославям. Те вместо мене изповядаха греховете ми пред света. Те ме бичуваха, когато аз удържах ръката си да се бичувам сам. Те ме измъчваха, когато аз бягах от мъките. Ругаеха ме, когато сам себе си ласкаех.

Заплюваха ме, когато сам със себе си се гордеех. Благослови враговете ми, Господи. И аз ги благославям.

Когато се показвах мъдър, те ме зовяха луд. Показвах ли се силен, присмиваха ми се като на дребосък.

Когато исках да предвождам човеците, те ме изблъскваха най-отзад. Когато се втурвах да се обогатя, връщаха ме с желязна ръка. Когато мислех мирно да поспя, пробуждаха ме от съня. Когато си зидах дом за дълъг и спокоен живот, те го срутваха и ме изгонваха навън.

Наистина, враговете ми ме откъснаха от света и протегнаха ръцете ми към Твоя скут.

Благослови враговете ми, Господи. И аз ги благославям.

Благослови ги и умножи ги, умножи ги и още повече ги настърви против мен та моето бягство към Тебе да стане необратимо. Надеждата ми на човеци изцяло да се разкъса като паяжина. Да цари напълно в моята душа смирението. Сърцето ми да стане гроб за двата мои зли близнака гордостта и гнева, та всички мои блага да събера на небето.

Ах, веднъж да се отърва от самоизмамата, която ме и заплете в страшната мрежа на измамния живот. Враговете ми ме научиха да знам, а това малцина знаят, че на света човек няма други врагове, освен самия себе си.

Враговете си мрази само оня, който не знае, че те са му не врагове, а сурови приятели.

Наистина, трудно ми е да кажа кой ми е сторил повече добро и кой повече зло на тоя свят: приятелите или враговете. Затуй благослови, Господи, и приятелите, и враговете ми.

http://reikinew.ning.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и на мен, несъвършената Ти дъщеря, въздай земни и духовни блага..., защото ме създаде...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.