Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Човек  може  да  разговаря  с  личности  от  ирационалният  свят  само  с  разрешение  на  духовните  си  наставници  или  по-точно  само  чрез  тях!  Единствената  ни  връзка  с  ирационалното  са  духовните  ни  наставници. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 270
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Винаги се моля за здраве, за конкретни желания по-скоро не, много пъти съм страдала от изпълнени такива.И винаги благодаря, защото винаги има за какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали  говориш  с  Бог?  Да  не  би  да  говориш  с  духовните  си  наставници,  ти  попита  ли  с  кого  говориш!

е що да питам като знам

пък и да е някой от Там - те не си казват имената, не знаеше ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че ние нямаме свободна воля? Ако те знаят какво ще се случи, преди то да се е случило, кой предопределя това което ще се случи? И ако това се предопределя от друг, а не от нас, тогава защо ние трябва да носим отговорност за постъпките си?

Те  знаят,  но  ние  не  знаем  какво  ни  трябва  съгласно  плана  на  инкарнацията,  затова  се  лутаме  като  слепци.

Свободната  ни  воля  е  неприкосновена  и  правото  ни  на  избор  не  се  ограничава  от  никого  -  даже  от  Бога.  И  не  се  обърквай  с  това  че  те  знаят.  Те  знаят,  до  дават  само  това  от  което  имаме  нужда  според  тях.    

Едно  време  много  ми  трябваха  пари,  със  съответната  мотивировка  поисках  да  ми  дадат  числата  от  тотото  и  молбата  ми  беше  уважена,  сънувах  ги,  но  на  сутринта  помнех  само  три,  пуснах  фиша,  в  неделя  зачаках и  щом  седнах  пред  телевизора  си  спомних  всичките  шест, числата  излязоха,  но  аз  загубих  20 000  лева! Интересното  е,  че  след  3/4  месеца  по  най-невероятен  начин  заминах  в  чужбина  и  финансите   се  оправиха.  Много  исках  да  си  купя  нещо  за  фукане,  но  не  посмях,  похарчих  ги  съгласно  уговорката.  От тогава  никога  не  съм  поискал  нещо  за  себе  си,   но  и  никога  досега  не съм  изпадал  във  финансови  затруднения,  тогава  бях  само  на  22 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

е що да питам като знам

пък и да е някой от Там - те не си казват имената, не знаеше ли

Паалла  и  Хоол  са  имената  на  моите  наставници  а  моето  име  оттатък  е Дик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паалла  и  Хоол  са  имената  на  моите  наставници  а  моето  име  оттатък  е Дик.

моите не ги знам как се казват

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

драги Октим,

драги Дик,

не знам ,кой от вас "двамата" ,каква полюция го е подмокрила,то за това  осъдителна възраст верно ,няма.

гледам и си самолайквате интимните мисли,та в това отношение Дарвин ще излезе единствено прав/да ми прости ,бог/.

сега ще "ви" напиша нещо на един език,щом сте мераклии за езици /ама ,така,че да не можете да го минете през гугъл/.ще чакам да видя,кой от двама ви ,ще разбере за какво иде реч.

ако, не можете да се справите,надявам се тия духовните ви спътници Паалла  и  Хоол,да ви помогнат.

осе шалом бимробав у яасе шалом алену ве ал кол амо исраел веимру,амен

На теб пък все интимни глюпости ти се въртят в устата...  :no-no:

шалом алейкум

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На теб пък все интимни глюпости ти се въртят в устата...  :no-no:

Ми, то Dick може да реферира и това в английския. Нещо като "малкия Пенчо", ако се сещаш. :whist:

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, то Dick може да реферира и това в английския. Нещо като "малкия Пенчо", ако се сещаш. :whist:

Dik така  се  изписва  името  ми!   И  имам  спомени  от  преди  2000  /хиляди/  години  така,  че  не  свързвай  името  ми  със  съвременният   английски!  Имената  на  водачите  ми,  а  и  моето  по  скоро  са  фински! Както  казах  вече,  стар  съм  да  се  плезя  на  млади  момичета!  И  вчера  докато  се бръснех  се  опитах  да  се  изплезя,  но  това  което  видях  беше  грозно,  с  което  моля  за  сериозно  отношение.  Дали  ви харесва  или  не,  дали  ви  допада  или  не,  аз  споделям  вижданията  си  отговорно  и  независимо  от  ироничното  ви  отношение  ще  продължа  да  съм  искрен.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Скепс! :withballoon2:

Dik така  се  изписва  името  ми!   И  имам  спомени  от  преди  2000  /хиляди/  години  така,  че  не  свързвай  името  ми  със  съвременният   английски!  Имената  на  водачите  ми,  а  и  моето  по  скоро  са  фински! Както  казах  вече,  стар  съм  да  се  плезя  на  млади  момичета!  И  вчера  докато  се бръснех  се  опитах  да  се  изплезя,  но  това  което  видях  беше  грозно,  с  което  моля  за  сериозно  отношение.  Дали  ви харесва  или  не,  дали  ви  допада  или  не,  аз  споделям  вижданията  си  отговорно  и  независимо  от  ироничното  ви  отношение  ще  продължа  да  съм  искрен.    

Да, след като малки деца имат спомени от предишен живот, защо и ти да нямаш такива?! :)

ако,позволиш да припомня:темата е за молитви.

тая, дето ти я цитирах и тя  е отпреди 2000 години. ясно е,че не можа да я разбереш...поради това,че е  от друг божествен пантеон.

сега остава поне да ни кажеш някоя от молитвите ,с които фините и скандинавите  са се обръщали към  Еру, творецът,предполагам,че Паалла  и  Хоолса са част от елфите на Финве.

не те иронизирам,искам да ни разкажеш за финските молитви.иначе,трябва да взема да гледам пак  "Властелина на пръстените",че да добия представа на теб кой по- точно ти се явява.

Абе, Вал. Молитвата е много личен акт. Не знам защо винаги я свързвате с религии и с божествени пантеони.

Откъде накъде някой ще ми казва къде и как да се моля или ще общувам с Бог, след като това е най-интимният акт /само да не си помислиш пак за други интимности ;) / , между Него и мен!!!

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога  да  споделя  много  за  пътя  си,  но  можете  ли  да  приемете  различните  мнения  като  равнопоставени  на  вашите?  Не,  не  можете.   Първият  признак  за  духовно  израстване  е  разбирането,  че  ирония  може  да  изразяваме  само  спрямо  себе  си,  което  е  здравословно,   а  иронията  проявена  спрямо  другите  е  високомерие!

Моите  молитви  са  две

1/  Боже  помогни  му,  че  аз  не  мога!

2/  Благодаря  за  това,  че  когато  се  събудя  сутрин  мога  да  се  усмихвам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога  да  споделя  много  за  пътя  си,  но  можете  ли  да  приемете  различните  мнения  като  равнопоставени  на  вашите?  Не,  не  можете.   Първият  признак  за  духовно  израстване  е  разбирането,  че  ирония  може  да  изразяваме  само  спрямо  себе  си,  което  е  здравословно,   а  иронията  проявена  спрямо  другите  е  високомерие!

Моите  молитви  са  две

1/  Боже  помогни  му,  че  аз  не  мога!

2/  Благодаря  за  това,  че  когато  се  събудя  сутрин  мога  да  се  усмихвам!

Тези, които са на по-ниско ниво, няма да те разберат - за умението да се надсмиваш над себе си.

:)

И аз благодаря на Бог за всеки ден.

Но трябва да съм в много труден момент за да произнеса думата Моля те...

Първото нещо, което правя като пусна компчето, е да отида ей тук http://claus.msk.ru/

да си поставя три свещички и да благодаря - за новия ми ден.

Вечер си паля истинска свещичка и благодаря за дадения ми ден, и всички да са живи и здрави, и враговете ми и те.

А нощем си спя с иконка в ръката, толкова съм свикнала с нея, че се будя ако съм я изпуснала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Книгата "Mолитвена хранилница":

http://petardanov.com/Molitvena%20hranilnica.pdf

Редактирано от mecholari (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

това е така.Евреите обаче имат специфични молитви,установени като текст  от векове, и не се молят или заемат молитви от други религии.

Пък и будисти, които да започват молитва с "Господи..." няма. Инак, хубава молитва.

Eдна будистка "молитва" звучи примерно така:

Нека всички същества преживяват щастието и причините за щастието,

да бъдат свободни от страданието и причините за страданието,

да постигнат съвършено щастие свободно от страдание и

да останат в безгранична равнопоставеност, без привързаност към близките и отхвърляне на останалите.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С малко уточнение,тази молитва  е написана от Тома от Аквино.По нататък,всеки нов "автор " я доразкрасява ,според собствените си виждания.

това е така.Евреите обаче имат специфични молитви,установени като текст  от векове, и не се молят или заемат молитви от други религии.

И православните християни имат специфични молитви, установени като текст от векове и най-ревностните от тях ги спазват стриктно.

А такива като мен се молят със свои молитви, които идват от сърцето и винаги са различни, което обаче не означава, че бог не ги чува. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Молитвата за смирение

Тази красива молитва е написана от американския теолог Райнхолд Нибур през 1943 година.

Всяка дума в нея носи огромен заряд и крие специално значение за тези, които търсят мир, покой и вяра в момент на криза, отчаяние и несигурност в живота си.

Преводите и интерпретациите са много в различните езици.

Вероятно това е най-често изричаната молитва след „Отче наш" в най-новата ни история.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

А такива като мен се молят със свои молитви, които идват от сърцето и винаги са различни, което обаче не означава, че бог не ги чува. ;)

И аз си се моля с мои си молитви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

И православните християни имат специфични молитви, установени като текст от векове и най-ревностните от тях ги спазват стриктно.

Само идващото от сърцето бива чуто, всъщност (а какво точно е то, ние рядко осъзнаваме). Не съм срещала съвет, идващ от истински православен наставник, който да поощрява механичното повторение на молитви. Напротив - трябва да обмисляш значението на всяка дума и фраза, да се стремиш да разбереш какво означават и да се изпълниш с чувството, което ти носят. След това може да се преминава направо към последното, но никога без осъзнаване на смисъла. А ако се пробуди спонтанна молитва със свои думи, да не се прекъсва и да се продължи, докато продължава чувството. Така аз правя напоследък с "Отче наш", понеже не знам много молитви. Обмислям я преди да се нахраня и когато ми дойде на ума. "Отче наш" за мен не е само молитва, а преди всичко напомняне как стоят нещата. Да си спомням, да не забравям.

Днес попаднах на стара новина от юли и тя пък ми напомни отново за молитвата на пророк Йона от утробата на кита. Ислямистите в Ирак взривили джамията, която му се води гробница. Съмнявам се точно Йона да е бил погребан в нея, но за тях всички храмове, построени върху гробници са идолопоклонство.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1300992

Йона означава "гълъб". Йона, Аматиевия син - гълъб, син на истината.

1 Тогава Иона се помоли на Господа своя Бог из вътрешността на рибата, като каза: space.gif 2 В скръбта си извиках към Господа, и Той ме послуша; Из вътрешността на преизподнята извиках, и Ти чу гласа ми. space.gif 3 Защото Ти ме хвърли в дълбочините, в сърцето на морето, И потоци ме обиколиха; Всичките твои вълни и големи води преминаха над мене. space.gif 4 И аз рекох: Отхвърлен съм отпред очите Ти; Но пак, ще погледна наново към светия Твой храм. space.gif 5 Водите ме обкръжиха дори до душа, Бездната ме обгърна, Морският бурен се обви около главата ми. space.gif 6 Слязох до дъното на планините; Земните лостове ме затвориха за винаги; Но пак, Ти, Господи Боже мой, си избавил живота ми из рова. space.gif 7 Като чезнеше в мене душата ми, спомних си за Господа, И молитвата ми влезе при Тебе в светия Ти храм. space.gif 8 Ония, които уповават на лъжливите суети, Оставят милостта, спазвана за тях. space.gif 9 Но аз ще принеса жертва с хвалебен глас; Ще отдам това, което съм обрекъл. Спасението е от Господа. space.gif 10 И Господ заповяда на рибата; и тя избълва Иона на сушата.

Редактирано от witness (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

"Господи, тази вечер молим те: пази народа и страната ни и запази вярата непорочна, утвърди нашите градове, умири целия свят, а нас избави от глад и пагуба, и ни запази от нападенията на другородци!"

Свети Иван Рилски

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване