Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kingpin

Каква flash-ка да си взема? Kingston или A-Data rubber disk

Препоръчан отговор

Kingston или A-Data rubber disk??

А-Data-та е гумирана и има много як дизайн, но пък знам че Kingston са по хубава марка и имат 5 години гаранция, но пък са много "дървени". И двете струват почти еднакво така, че кое ще ми препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ползваме Кингстън на работа. Наистина жестока експлоатация. Виси на един ключодържател, с многобройни записи/презаписи всеки ден. Тези пластмаси са направо железни. За 98 трябва да се провери за драйвери на сайта, защото е неприятно ако няма. И аз съм против гумираните макар, че съм с Корсар Вояджър (от бързината на който съм много доволен). Мога да изкажа и недоволство от PQI. Устройството се оказа с лоша конструкция и не му уважиха гаранцията.

Съветът ми е Кингстън. Ако бързината има значение паричките са повече.

А-дата са по-евтини и също са качествени.

Зависи от парите, с който разполагаш.

Кингстън е определено по-скъпата марка.

Редактирано от universum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При нас служебните са Transcend (предимно от JetFlash серията) работят при доста голямо натоварване и всякакви условия - досега издънки няма,а някои се ползват вече втора година. В момента съм с една 4GB - поддържа от 98 до MacOS и Linux.Гаранцията е Lifetime.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ще ти кажа няколко предимства пради които аз съмм с a-data. Разбира се всеки си хвали своето така че ти си решаваш.

1. Постоянно си го носиш на ключовете и никога не ти се случва да кажеш - забравих си флашката

2. Удароустойчива - хвърляш изтръваш - проблеми няма

3. Водоустойчива - няма да се чудиш в кой джоб да го скриеш като завали дъжд.

4. Прахоустойчива - няма опасност да се замърси

PS. Колко струват в момента, аз съм с 2Г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавам флашки,от опит ти казвам че гумените се разбиват между жака и корпуса поради това че втория е гумен.Досега съм видял 3-4 прецакани именно от гумените.Колкото до Кингстън със сигурност ще останеш доволен,скоростта е по-висока(както и парите).Лично аз си купих преди Нова година този модел на А-дата:

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35018

Можеш да я видиш и на официалния сайт.

Пъхам я в разни компютри поне по 15-ина пъти на ден,досега не е мръднала.Имам 2 години гаранция за нея.Като гледам в момента е почти без пари така че не му мисли много.Със сигурност обаче не си взимай гумената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От потребителска гледна точка флашката е просто устройство, ако работи няма разваляне, но ако се развали няма оправяне. Кога ще се развали е "божа работа" и никога не е поради изчерпване на циклите четене/запис. Основната разлика е във скоростта им на четене/запис. Виждал съм флашки с разлика в парите от 20 лв и 5 пъти по-бърз трансфер /говорим за 2 GB/. Поискай от продавача да ти копира някой филм и на двете флашки и засечи времето. Вземи по бързата

PS: Прехвърлянето на мноиго малки файлчета е друг случай и времете в пъти по голямо

Редактирано от Mitov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да му разпечата две флашки и да прави демонстрации с качване на филми.Принципно един филм се копира бързо на А-датата и това няма да е критерий.Бързината се вижда най-добре при копиране на множество дребни файлчета.Просто ако иска по-бърза да си вземе Кингстън или Корсар,ако иска добро съотношение цена/качество да взима А-дата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам PQI,досега без никакви забележки от моя страна,може скороста на запис да не е много голяма,но това няма толкова голямо значение поне за мен лично ;)А като цени,подобни на А-Дата ,дори по-евтини с малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mod.Edit by kokomil

Правила за използване на форума

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата", която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...