Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво би Ви накарало да напуснете България ?

Препоръчан отговор

За да те търсят те трябва да имаш реноме. А тук никой не предлага да отидеш в странство за да миеш чинии. Ако си специалист можеш да си намериш работа спокойно нейде на запада. Останах с впечатление че в дискусията повечето хора имаме или ще имам добра работа на запад, сме или скоро ще сме там, но просто ни е яд че не можем да имаме тези условия у нас

Е сега остава да се разберем какво да правим, освен да се ядосваме. Приказката за неволята предполагам всички са чели, извода там беше, че братята заедно трябва да "запретнат" ръкавите и да си оправят колата. Сега ми хрумва, че можем да направим партия "Калдата-фриендс". :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 444
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Въпроса не е "Какво би ви накарало да напуснете България?" а "Какво НЕ би ви накарало да напуснете България?". Какво ли...?! Това,което тук наричаме политици,на запад наричат мафиоти,а то те наистина

На всички ни е ясно, че е трудно хем да вървиш с гордо вдигната глава, хем да се оправяш с живота тук, точно в тези географски граници. Не правителството избира народа, а обратното, няма отново да си

Родината никога не бих напуснал, заради близките и приятелите ми, които изпълват живота ми със смисъл. Да - държавата ни е скапана, да прецакват те разни мутри. Но и тука има начин да си добре с много

Никой и нищо неможе да ме накара да напусна моят дом! Той затова е мой, за да се боря за него и за да го защитавам, както мога и както намеря за добре! През призмата на тази гледна точка, няма неоправдани средства за постигането на крайната цел, поне за мен... Редактирано от OluFsen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се мъчат, засега не могат да ме накарат да напусна България. Явно и в тази дейност са некадърници, като в много други. Само някое природно бедствие би ме накарало да го направя. Но нещо голямо имам предвид, не такива като Костов-Мостов, Сакса-Макса или Станишев-Манишев.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво би ме накарало да напусна България ли?Мизерията и безпаричието.Няма почти нищо,което ме задържа тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора са големи инати !!! "Дори да ми се подиграват, но я па ше седа, та белкем и на другите избори да изберем некой , дето да ми се подиграва, ама по-яко !!!" Темата е по-правилно да се формулира : Какво би ме накарало да остана в България ??? -защото отговорите ще са по малко. Единственото ,което ми е липсвало от моето родно място са роднините и приятелите. Не мога да определям България, като моя родина, след като ме изрита, като мръсно и долно псе, да се скитам немил и недраг. Така ме накараха да се чувствувам,тия простаци от парламента, дето всека година ги избираме едни и същи - кой от кой по-крадлив и некъдърен. Толкова са некадърни, че на вързано куче- леб не моат да дадът. Само не ми се правете на патриоти, че ми писна да ви слушам глупостите. Не знам кой ви промива мозъците, че като идеш в чужбина и работиш само най-мръсната работа и това го говорят хора, който никога не са излизали от България. Преди им вярвах и се отвращавах от мисълта, да напусна страната си. След като се престраших или по-точно, след като ножа опря на гушата, или още по-точно, след като ми писна от тая мизерия и подигравките на тия идиоти и напуснах страната, мислех да ида на гурбет за няколко години и след това да се върна със спестени парички от "мръсната работа". Трета година , вече карам в Канада и не мисля да се връщам никога. Имам семейство и искам сина ми да израсне в добър стандарт, а не в мизерията. Един пример: Цените тук: 1л.(литър) бензин = $0.95 1кг. пилежко месо = $1.95 - $2.95 (според магазина от който пазаруваш) 1кг. банани = $0.39-$0.49 1кг. свинско = $2.30-$4.00 ...и т.н. Цените в България са като на стоковата борса - менят се всяка минута и то с десетки проценти. Питам се защо ли такива шокови повишения на цените няма никъде по света , а само у нас ги има ??? Заплатите тук: електротехник = от $20 на час до $32 на час (в зависимост от квалификацията) банкер = $18 - $32 ( в зависимист от отговорната длъжност) касиер = $17 - $28 чистач = $10 - $20 учител = $22 - $35 (в зависимост от трудовия стаж) минимална надница на час е $8 , помощите варират от $800 до $1600 , като това е само суха пара, а отделно не плащаш ток и вода и телефон с намаление и наем на апартамент и т.н. . А сега Господин "патриоте" ми кажи кой живее по-добре, чистач в чужбина или учител с висше образувание в България ??? Аз имам само един живот и ще си го живея както трябва, а не да се мъча да свързвам двата края !!! Айде останете си със здраве и успех в всички начинания !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам само един живот и ще си го живея както трябва, а не да се мъча да свързвам двата края !!!

мдаа...

нищо не ме задържа в България - нищо и никой не може да ме накара да се върна там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой и нищо неможе да ме накара да напусна моят дом! Той затова е мой, за да се боря за него и за да го защитавам, както мога и както намеря за добре! През призмата на тази гледна точка, няма неоправдани средства за постигането на крайната цел, поне за мен...

Аз предпочитам принципа че моя дом е там където съм. Може би съм космополит, жител на света, чувстваш се комфортно във всяка обстановка Е, вярно има носталгия, мъка по семейство, но ми омръзна да ме правят на маймуна, да ми пречат даживет и да ми казват как да го правя. А, и да имаме до толкова изкривен пазар на труда че верочтно никой експерт в областта не би могъл да го обясни и/или разбере
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм в Бг. временно , Но искам да ви кажа само едно нещо може да ме накара да се върна в Бг. ,то е ако се почне война. Има да си връщам, дядо ми беше царски офицер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Radkodj, живееш в страната с най-висок жизнен стандарт в света. Радвам се, че си добре.

В България колкото и пари да изкарваш, пак се чувстваш лайняно, защото почти всички те крадат - от депутатите до магазинера. Срещу парите си получаваш често кръгла нула - нищо, боклук.

Чувал съм, че в Канада понякога оставяте колите и жилищата си незаключени, поне в по-малките селища. Така е, защото българите и циганите при вас не са мнозинство. Тук дори на село, ако оставиш нещо по-дълго без наблюдение, то "прохожда". Ей така, порастват му крака и изчезва, а наоколо докъдето ти стига погледът - само българи. Като има и цигани, нещата се влошават. Публикувано изображение

Правилно си постъпил, спасявайки себе си и семейството. Пожелавам на всички желаещи и имащи възможност да се спасяват, докато все още не са стигнали третата възраст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Radkodj, живееш в страната с най-висок жизнен стандарт в света. Радвам се, че си добре.

В България колкото и пари да изкарваш, пак се чувстваш лайняно, защото почти всички те крадат - от депутатите до магазинера. Срещу парите си получаваш често кръгла нула - нищо, боклук.

Чувал съм, че в Канада понякога оставяте колите и жилищата си незаключени, поне в по-малките селища. Така е, защото българите и циганите при вас не са мнозинство. Тук дори на село, ако оставиш нещо по-дълго без наблюдение, то "прохожда". Ей така, порастват му крака и изчезва, а наоколо докъдето ти стига погледът - само българи. Като има и цигани, нещата се влошават. Публикувано изображение

Правилно си постъпил, спасявайки себе си и семейството. Пожелавам на всички желаещи и имащи възможност да се спасяват, докато все още не са стигнали третата възраст.

мислех че говориш за Швейцария :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислех че говориш за Швейцария :P

Не, не говоря за Швейцария. Тя дори не се споменава сред първите десет, а и никога не съм я мяркал там.

Жизненият стандарт и качеството на живота не се измерват само по доходите на глава от населението. Дори само по последния признак Швейцария не се е мяркала на първо място нямам представа вече откога.

Предполагам, че знаеш английски.

Долната извадка е от тук.

The standard of living in the United States is one of the top 15 in the world by the standard economist measure of standard of living. Per capita income is high but also less evenly distributed than in most other developed countries; as a result, the United States fares particularly well in measures of average material well being that do not place weight on equality aspects.

On comprehensive measures such as the UN Human Development Index the United States is always in the top ten, currently ranking number eight. Scandinavian countries, Ireland, Belgium, Canada, Australia, and (until recently) Japan; Canada and Norway have alternately held the top spot for some time.

Съжалявам, че не ми попада източник с точни статистики през последните петдесетина години. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова хора напускат родината си...?

Щото не им се мизерства и щото постоянно гледат по новините за явните далавери и корупцията. С други дими в търсене на по-добър живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не може да ме изкара от Родината. Въпреки желанието ми да живея, умра и бъда погребана тук, единствения начин да ме изнесат е в ковчег. Аз обичам България, тук е моето място и нека не ми разправят, че нямало работа и образованието било зле, не е така! Просто тези хора са достатъчно ограничени за да не могат да намерят своята ниша и своето призвание. Те са бездарни и обезнадеждени, да не кажем отчая от своята глупост... Затова, смятам и че не заслужават да живеят в този наш малък, но прекрасен Рай-България!

:wors::);):yanim: Благодаря, че си го казала вместо мен ! :clap:

Нищо не може да ме накара да напусна България !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неприятно е да гледаш социалистическото съревнование кой ще има по-скъпа кола докато възрастните хора изнемогват, а от друга страна хората не изпитват нужда от култура,театрите не могат да съберат публика,книгите отиват на вторични суровени, тв е изпростяла. Ако това ни ви е достатъчно ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ти гледа граници в днешни времена ? Едни си отиват, други идват, голяма работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не може да ме изкара от Родината. Въпреки желанието ми да живея, умра и бъда погребана тук, единствения начин да ме изнесат е в ковчег. Аз обичам България, тук е моето място и нека не ми разправят, че нямало работа и образованието било зле, не е така! Просто тези хора са достатъчно ограничени за да не могат да намерят своята ниша и своето призвание. Те са бездарни и обезнадеждени, да не кажем отчая от своята глупост... Затова, смятам и че не заслужават да живеят в този наш малък, но прекрасен Рай-България!

Аз пък изобщо не съм съгласна с това твърдение. Даже мисля, че е много грубо и обидно, защото има много интелигентни хора развиващи се в различни сфери, които напускат България, дори и когато получават доста пари пари.

Колкото до образованието - почти го няма - предостатъчно се нагледах и наслушах на парадокси и в образованието. Малко хора биха избрали СУ или УНСС, пред някой признат европейски университет, който дава не само адекватно, но и качествено образование.

Иринче, ще ти дам чист пример - не знам дали имаш в родата хора, които се занимават с наука, но аз имам много (вкл. и брат ми). Един мои братовчед е с първо висше японистика и второ молекулярна биология + там разни магистратури и т.н. Нали знаеш и колко получават и научните работници? Кажи-речи колкото един учител, само дето работят в БАН (то понеже и толкова пари в наука се инвестират, та да видиш и там колко е 'приятно' да се работи).

Еми заряза мизерните 400лв. и замина с образовнаието и езиците си в чужбина и сега получава около 5 000 евро на месец;). И се чувства като Човек.

Но нищо - аз предполагам, че той просто е бил тъп, бездарен и обезнадежден и отчаян от своята глупост. Също като мен ;)

Айде лек ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като поотрасна още малко, въобще няма да се мотая тука, а директно в чужбина - и учене и работа... Не знам до 100 години какво още е останало от България... Мога да кажа, че не си обичам страната, в крайна сметка скапано образование, нисък стандарт на живот, дупки по улиците, корумпирани до немайкъде политици, горе долу това е дала родината ми...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ(DeadSmurf @ 11.03.2007г. в 00:22ч.) Никой не може да ме изкара от Родината. Въпреки желанието ми да живея, умра и бъда погребана тук, единствения начин да ме изнесат е в ковчег. Аз обичам България, тук е моето място и нека не ми разправят, че нямало работа и образованието било зле, не е така! Просто тези хора са достатъчно ограничени за да не могат да намерят своята ниша и своето призвание. Те са бездарни и обезнадеждени, да не кажем отчая от своята глупост... Затова, смятам и че не заслужават да живеят в този наш малък, но прекрасен Рай-България! По-големи глупости в никой форум не бях чел до сега...Това само един <16 годишен човек може да го каже или адски тъп и без образование.Такива като теб не са и никога няма да бъдат полезни на страната си.Даже не намирам смисъл да си хабя думите да те оборвам...просто няма да се получи истинска дискусия.... @acidburn...Хубаво за брат ти,но с тея пари мизерства толкова в чужбина колкото ще мизерства тук с 500 лева заплата...В противното не можеш да ме убедиш...

Редактирано от Mustis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@acidburn...Хубаво за брат ти,но с тея пари мизерства толкова в чужбина колкото ще мизерства тук с 500 лева заплата...В противното не можеш да ме убедиш...

явно не си наясно колко са 5 000 euro щом казваш , че с тези пари ще се мизерства

ще се мизерства ако по цял ден си пудриш ньоската !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно не си наясно колко са 5 000 euro щом казваш , че с тези пари ще се мизерства

ще се мизерства ако по цял ден си пудриш ньоската !

В Германия примерно ще си в прослойката смогващи...нещо между беден и средната класа.Не ми казвай колко съм наясно като незнаеш нищо за мен...Просто е неадекватно..
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих и ще напусна България, и то за неопределен период от време. Не защото не съм патриот до болка и не защото не "обичам наш'те планини зелени", а защото самата мисъл да прекарам младостта си на едно и също място, в една и съща държава, била тя България или не, ме плаши. Обичам движението, обичам да се доскосвам до чужди култури и езици... и докато имам желание за това, ще се стремя да го правя. Това е начинът, по който обичам да живея. Не одобрявам позицията на мнозина българи тип "аз не съм виновен", "държавата ни е такава", "тук не мога да се справям", за мен това са само оправдания. Мога да се справя и тук, но ми се вижда прекалено лесно. Определено мисля постоянният ми дом да е не само в България, но и в родния ми град - Бургас. Смятам също при възможност винаги да инвестирам първо тук. Ако някога имам деца, ще държа те да отраснат тук. И последните си години от живота си искам да прекарам в България. Но докато имам своята младост и възможости няма да спра да пътувам, дори това да ми коства да напусна България за известно време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Германия примерно ще си в прослойката смогващи...нещо между беден и средната класа.Не ми казвай колко съм наясно като незнаеш нищо за мен...Просто е неадекватно..

колко е средната работна заплата в Германия ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване