Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мъжете са Марс, Жените от Венера

Препоръчан отговор

Изглежда, че мъжете и жените говорим на едни език, но не винаги е така. Проблемите в комуникацията между половете понякога е резултат от недоразумения, защото всъщност говорим различни езици.

Пример :

Ситуация 1

Среща на две приятелки :

- Здравей, ауу, каква хубава прическа имаш!

другата отговаря:

- А твоите обувки… нови ли са?

После отиват на кафе …. и разговора продължава в същия стил.

Ситуация 2

Среща на двама приятели:

- Здравей копеле (може да е още по-обидна или нецензурна дума)

Другия отговаря:

- Още ли караш онази скапана, ръждясала таратайка.. (или нещо подобно)

После отиват на по бира и разговора продължава в същия стил.

Ситуация 2 има нужда от превод. Първия приятел всъщност иска да каже :

- Здравей, харесва ми компанията ти, на теб може да се разчита.

а втория отговаря:

- и на мен ми липсваше …

Ако в Ситуация 2 при срещата на двамата приятели те говореха езика на жените и първия каже: „Здравей, харесва ми прическата ти…” или „Аууу, какви хубави обувки” най-вероятно другия няма да иска да отидат на по бира и ще трябва да си търси друг приятел. biggrin.gif

Мислите ли, че има такова разминаване, случвало ли ви се на вас, ако желаете разкажете…

Според мен трябва да внимаваме. Ако не сме сигурни какво иска да каже другия – да питаме или да търсим преводач. biggrin.gif  В една връзка понякога се появяват конфликти, провокирани от недостатъчна или неточна комуникация. Мъжете като цяло са по-активни, а жените по-интуитивни и мъдри.

Когато и двамата са отворени един към друг, когато не ограничават възможностите на партньора и не допускат ревност в отношенията си, тогава мъжът получава от жената като дар интуитивната мъдрост, а жената получава четири мъжки активности.

Обичайте се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами незнам. Аз имам мъжки ориентиран мозък, не разбирам.

Мразя да говоря за прически, парцали и навуща.

И затов амалко ми куца комуниакцията с моя си пол. Съдба...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,различни сме,и това е хубаво. Защото ако бяхме еднакви,щеше да е страшна скука...Французите имат една фраза "Vive la petite difference" - много е подходяща за случая. :speak:

Иначе Ситуация 2 ме кефи... biggrin.gif Лично аз вместо "копеле" използвам "бай х**" :speak:biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами незнам. Аз имам мъжки ориентиран мозък, не разбирам.

Мразя да говоря за прически, парцали и навуща.

И затов амалко ми куца комуниакцията с моя си пол. Съдба...

И аз споделям тази съдба. До преди няколко години нямах приятелки, имах много приятели. Вече поназнайвам и женския език, но разговорите с дълбоко подчертан женски характер все още ме изкарват от равновесие. Дори в чата непознати са ме обвинявали, че съм мъж под прикритие biggrin.gif Пък аз благодаря на Господ, че няма нищо друго мъжко в мен :speak: :speak:

Ние може би сме от някоя трета планета. А може да се цаним за преводачи, ако се плаща добре... :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха, точно в десетката с Иво Инджев, дет го нема вече. Ние между приятели се обръщаме със "Ооо, съединител".

А аз се чудя на репликата - а ве ти от Марс ли падаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе всеки си говори както си иска – имам приятелки за „олиииии, мацкоооо, какъв е тоя, парцал, мааааа”, имам за „ ей, кучко – айде да пием довечера”, имам за ” не съм добре напоследък…. Потънала съм в лоното на тъгата и монотонното сиво ежедневие бавно ме изпива…” …. :rolleyes:

Много ясно че като има мъже в компанията приказки от рода ‘закъснява ми”, „ вчера моя ме кара да мастурбирам пред него”, и по-досадните „купих си едни суичър на Mexx (контекст: изяжте се от яд, беше последния) не се дрънкат много-много.

Но това не значи че си нямаме и общи теми – и за секс си говорим с приятелите, и за футбол… просто то си опира до човек и до това колко лесно ‘превключва’ на вълната на събеседника си. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, не мисля че всичко се свежда до това какво нарицателно изпозваме за приятелите си ... а как го казваме(контекста, интонацията). Аз ръся доста нецензурни названия и до сега никога не е имало сърдити.

Не съм си позволявал да разграничавал компанията на полове, а на приятели и непознати ... все пак да изложиш приятел пред външен човек ... кофти история.

Това важи със същата сила когато съм с някои 1 в 1 ... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато и двамата са отворени един към друг, когато не ограничават възможностите на партньора и не допускат ревност в отношенията си, тогава мъжът получава от жената като дар интуитивната мъдрост, а жената получава четири мъжки активности.

Обичайте се.

Ще добавя само че и в двата посочени случая е...важна радостта от срещата.Изказа остава на заден план.Когато са приятели.

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване