Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

angel_worms

Мога ли да използвам GSM-а си като мишка за компютър?

Препоръчан отговор

Мога ли да използвам GSM-а си като мишка за компютър? :)

Ако има такава програма молявисе дайте ми линк :wors:

Моля ви се помогнете ми предварително ви благодаря :):P:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възножно е, но през син зъб и дърпа от батерията на gsm-a :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Тази програма съм я ползвал навремето с T68. С джойстика се мърда курсора като с мишка и може да се щрака по иконите и т.н. Това е по-нова версия и не ми е известно с кои телефони работи. Не ми се пробва сега. Успех! Редактирано от universum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мадами и господа, никакви програми не трябват. Само "син зъб", както се изрази някой преди мен :) Стига телефона ви да е HID (Human Interface Device), а мисля че вече няма модели, които да не поддържат това чудо. Слагате си съответния HID профил и си управлявате каквото си искате - WinAmp, BSPlayer, WMP и т.н. SE k750i например си има по подразбиране сложен HID профил за управление на десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я разкажи по-подробно за този HID профил за управление на десктопа. laugh.gif От къде се пуска или активира или незнам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже от къде мога да си изтегля тази програма син?

Предварително ви благодаря :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава програма за симбиан , казва се Control freak

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи К750i го прави номера като си вземеш 1 USB bluetooth и би трябвало с него да има софт BlueSoleil и като намериш телефона имаш опции отгоре да си избираш и избираш там на иконката с мишката и би трябвало автоматично на тела да ти се стартира приложението за управление или можеш да го стартираш ръчно от менюто... в общи линии е това за други марки тел. не знам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програмка, бих казал аз най-добрата за Sony Ericsson, който я е ползвал знае за какво говоря. Float's Mobile Agent. Има си официална страница и е фрий, сърчнете в гуугъл. Програмата може да се свързва с телефона чрез USB, Infrared или Bluetooth. Към програмата си сваляте и скрипта Framework. По принцип той си върви с пакета на програмата, но в последно време нещо е бъгав вградения и затова е хубаво да се свали отделно и да се вкара в папката на скрипта ръчно. Когато си кънектнете телефона с програмата ви зарежда и автоматично скрипта. Той дава възможност да управлявате компа с телефона, като има вградена поддръжка на по-използваните програми, а който е ентусиаст може и сам да си прави скприптове за други програми, ако почете мааалко повечко. Поддържа и мишка и писане в Word или Notepad примерно и други управления на компа.

Иначе самата програмка ви позволява много неща, от синхронизация до незнам къде, абе всичко може да си правите с нея, да пишете смс-и да приемате и правите обаждания чрез нея, експорт на смс-и и телефонни книги и всякакви чуда.

Просто я пробвайте ако искате.

П.П. Оу, и програмата е разработена само за SE, иначе програмистите обещават бъдещите версии да подържат и други марки телефони. И btw, главния разработчик на програмата е Българин, евала му правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има джава приложение- казва се Puppet Master. Работи с мойта нокиа 6280 перфектно. Освен мишката дава и различни контроли върху ПЦ-то (БСПлейър,МедиаПлейър,Акробат-а, Системни разни, Файл мениджър и мн. други.) За СониЕриксоните си имат някакво вградено. При всички положения обаче ти е нужен Блутуут. Puppet Master може и през ГПРС ама дърпа трафик и е бавно. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Програма за контрол на Щайга през Батут (Bluetooth за хората. Ние киборзите се разбираме) - Bluetooth Remote Control. Идва с приложението за джитката, има следене на Уйнамп в РЕАЛНО ВРЕМЕ (примерно ви показва в коя секунда е песента и коя точно се върти сега + можеш да си търсиш в плейлиста). Можеш да си браузваш директориите на Щайгата през нея, да отваряш файлове (на компира т^) не на телефона), можеш да добавиш собствен модул чрез джава (до колкото помня..аз имам допълнителен модул за командата Рън =Р). Сърч в гуугъл ще я покаже- инсталваш на компа, слагаш аплета на джитката, включваш двете и си готов!

А за мишката- има възможност да командваш курсора и на телефона да ти се показва частта от екрана където е, но е леко бъгава. Всички настройки са през ПиСи-то.

Сърч в гуугъл ще намери официалния сайт (май беше фрийуеър), от където можете да изтеглите още модули.

Помощ достатъчно?

Да добавя: Аплета бачка ИДЕАЛНО на k510i, но той си има и друг модул за командване на мишока..HID RULEZ!

Редактирано от Rx-Ende (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да използвам GSM-а си като мишка за компютър? :clap:

Под думите ти аз разбирам няколко неща едно от които е буквално:

Телефона буквално се използва за мишка, като камерата се явява сензор:

nokiamouse.jpg

Клипче за какво става дума има тук:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъйййй! Едно уточнение - някой да забеляза, че телефона не е като мишката. Едно време като го правех номера помня, че много бавно се движеше курсора по екрана. Неудобно беше и освен за проба, за друго беше неприложима тази функция. Една безжична мишка е в пъти по-добре според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де обяснете ми и аз дали мога с k600i

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...