Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Замених си CD-то с DVD. Възможно ли е CD-то ми да е по подразбиране и как мога да го разбера ако е така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така по подразбиране, нали си имаш вече само DVD? Нещо не разбрах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет момко, :bye:

ако си под Windows XP с десният бутон в/ху My Computer-->Manage--->Device Maneger-->DVD/CD-ROM Drivers -->избираш си DVD устройството :eek: Properties--->Drivers и update driver ---> след това избираш "No, not this time" ---->

"Install sofтware automaticlly" ---> и според мен би трябвало да ти инсталира нови драйвери и всичко да се оправи ;) до колкото съм те разбрал правилно. :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го бях тествала, но не с опцията No, not this time. Та веднага запретнах ръкави, но пак същото - пише, че не може да намери по-добро от това което ми е инсталирано sad.gif

DVD-то ми чете, обаче проблема ми е със Sims2. Инсталирах го, но щом го стартирам ми излиза екран с Cannot locate the correct dvd rom

Как така по подразбиране, нали си имаш вече само DVD? Нещо не разбрах.

<{POST_SNAPBACK}>

Работата е там, че и аз не разбирам, но както писах в другия отговор не ми намира диска. та си мисля, че ми търси сд-то.

А би ли трябвало след като го монтирах да ми каже, че е намерило нов хардуер :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо що не каза по рано че ти е такъв проблема .....:eek:

това е по лесно ... но първо ми кажи как си инсталирала SIMS 2 от дискове в cd-то или с deamon tools ...... и ще го оправим cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ооо що не каза по рано че ти е такъв проблема .....;)

това е по лесно ... но първо ми кажи как си инсталирала SIMS 2 от дискове в  cd-то или с deamon tools ...... и ще го оправим cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Виждам светлина в тунела biggrin.gif

Ами инсталирах от dvd диск. оригинален, ако има значение. а deamon tools се наложе да го спра, защото играта има защита и ми казва, че трябва да затворя всички виртуални сд-та и тогава да пробвам пак

Даже се регистрирах в сайта им и рових ли рових, ама тоя проблем там го има само за win95, 98 и МЕ. писах им ама няма отговор :eek:

Но помагай :eek: много ще се радвам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи

1-во трябва диска да ти е в DVD-то когато пускаш играта (ако си е баш оригинален със CD-key..... и т.н.) :eek:

2-ро не трябва да си подменяла името на на CD-то м/ду периода на инсталация и на пускане на играта (демек инсталираш от F:\Sims.exe

а сега диска ти е на E:\Sims.exe ;)

3-то ако всичко е така прати ми точно какжо ти казва играта стото до сега със такава защита не съм се зблъсквал да ти кажа каде е грешката...

:eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Начи

1-во трябва диска да ти е в DVD-то когато пускаш играта (ако си е баш оригинален със CD-key..... и т.н.) :speak:

2-ро не трябва да си подменяла името на на CD-то  м/ду периода на инсталация и на пускане на играта (демек инсталираш от F:\Sims.exe

а сега диска ти е на E:\Sims.exe :shake_puter:

3-то ако всичко е така прати ми точно какжо ти казва играта стото до сега със такава защита не съм се зблъсквал да ти кажа каде е грешката...

:shake_puter:

<{POST_SNAPBACK}>

Начи какво да ти кажа

1 и 2 са изпълнени , а за 3 довечера ще ти кажа точно , но по спомени пише това Cannot locate the corect dvd rom / insert the corect dvd rom and ......дайте ок или нещо такова

а защитата е ужас

даже във техния сайт на проблемите пише, че deamon, alcohol 120 % i clone cd трябва да се премахнат . аз ги махнах обаче преди това ми пишеше, че имам виртуални сд-та, а сега не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че след като смених сд-то с двд освен флопито и двд-то имах и едно сд , което не знаех какво е. та като го имаше него и даймон ми пишеше че имам виртуално сд. като махнах даемон също. и аз на това сд му дадох дизейбъл ( леле ужесно е написано на бг) и тогава ми пише, че не може да намери диска

сд-то си обаче можех да му дам ейбъл и пак се появявваше докато миналата седмица дръпнах ъпдейн на вин ( не знам дали в следствие на това) но сега като му дадох дизейбъл го няма хит това сд. и сега :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа

1-во Uninstall на sims- са :speak:

2-ро махаш всякакво друго CD/DVD от компа демек uninstall disable на деамон тоолса и тн докато не остане само харда и 1-DVD у-во демек новото ти DVD-ROM :shake_puter:

3-то инсталираш играта на ново и всичко е ок ..... cool.gif

или както се казва ... работата заспива :shake_puter:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами какво да ти кажа

1-во Uninstall на  sims- са :computer2:

2-ро махаш всякакво друго CD/DVD от компа демек uninstall disable на деамон тоолса и тн докато не остане само харда и 1-DVD у-во демек новото ти DVD-ROM :computer2:

3-то инсталираш играта на ново и всичко е ок ..... cool.gif

или както се казва ... работата заспива  :bedtime2:

<{POST_SNAPBACK}>

Чета аз какво си ми написал и :computer2: да го направя :

1. махам симс2

2. поглеждам в Моя Компютър и виждам само С: Д: локал дискс и А: флопи и Е: двд няма дтулс и др екстри

3. инсталирам играта , регистрирам я в нета даже и накрая ме пита да я стартирам ли , аз натискам ок и нищо не заспа :shake_puter:

пише същото. даже си качих програма за чистене на регистрите и навсякъде където имаше нещо на еа геймс ( защото имах и други техни игри) го махнах. и пак 1.2.3. и нищо

ами сега

angry.gifangry.gifangry.gifangry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,:bye:

можеш ли да ми постнеш как ти изглежда :shake_puter: My Computer\Manage\Device Manager\+CD/DVD-ROM devices :computer2: като покажеш устройствата там !!!

Редактирано от snts (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забравих да спомена, че след като смених сд-то с двд освен флопито и двд-то имах и едно сд , което не знаех какво е. та като го имаше него и даймон ми пишеше че имам виртуално сд. като махнах даемон също. и аз на това сд му дадох дизейбъл ( леле ужесно е написано на бг) и тогава ми пише, че не може да намери диска
От този пост съдя, че преди да деинсталираш Daemon-а не си излезнала от него, т.е. какво трябва да направиш:

1. Инсталираш пак Daemon Tools

2. В иконката на Daemon в System tray-->десен бутон на мишката-->Exit

3. Деинсталираш Daemon Tools

4. Изпълняваш точки 1 и 3 от това:

Ами какво да ти кажа

1-во Uninstall на sims- са 

2-ро махаш всякакво друго CD/DVD от компа демек uninstall disable на деамон тоолса и тн докато не остане само харда и 1-DVD у-во демек новото ти DVD-ROM 

3-то инсталираш играта на ново и всичко е ок ..... 

или както се казва ... работата заспива

Успех cool.gif

Редактирано от peter2003 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да внеса малко яснота за нещата и програмите, които обсъждате.

Daemon tools, CloneDVD и Alcohol 120% са програми, които служат за копиране на даден диск в т.нар. image файл или казано по друг начин копират съдържанието на СД-то или ДВД-то в специален файл. В последствие или със специална програма (например Virtual Clone Drive) или с вградената такава в горните програми, можете да създадете виртуално СД или ДВД. Смисъла на това виртуално СД или ДВД и да не поставяте всеки път различни дискове когато ви трябват, а да ги стартирате (симулиране) директно от харддиска си.

В настоящия случай искам да попитам първо нещо: ДВД-то с играта което имаш оригинално ли е, т.е. закупено от съответния представител за България или е пиратско копие.

Ако е оригинално, би трябвало да се обърнеш към фирмата, която ти го е продала, ако имаш някакъв проблем. В противен случай, ако не е оригинално, тогава те съветвам да провериш в самата директория на ДВД-то дали няма т.нар. "крак" (crack) или нещо подобно. Обикновено такива файлове са в специални папки и носят името или на стартиращия файл на играта или могат да бъдат с име patch. Това е според мен причината играта ти да не тръгне.

Ако и това не стане те съветвам да започнеш "на чисто", т.е. да махнеш всички програми за клониране и създаване на виртуални ДВД-та и да инсталираш само една, също така махни играта и й направи т.нар. image с някоя от горните програми, след това просто чукни два пъти с мишката върху създадения файл и по този начин ще се зареди този файл във виртуалното устройство и ще можеш да го ползваш като реално ДВД.

Има и една друга възможност - в тази игра да е вградена защита срещу използването на горните програми, но това не ми се вярва, не съм чул още за такава игра.

Пиши ако имаш някакви други въпроси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Tragedy има cool.gif

Точно SIMS 2 е такава. Реве срещу програмите за емулация. Много тъпо, ама си е така. Друга, която си спомням в момента беше Football Manager 2005, която изрева срещу Alcohol. Но последната версия на Daemon Tools, 3.47 ако не се лъжа, и разказа играта.

По горния проблем. Така и не разбрах играта на оригинално DVD ли е или на копирано. Ако е на копирано, то работата е ясна, няма да тръгне и това си е. Трябва и crack от рода на "no-cd check". Ако го няма на диска , то трябва да го има например тук:

http://www.gameburnworld.com/gp/gamefixes/sims2.htm

Ако играта е оригинална, то тогава проблема трябва да се търси на сайта на разработчика или при търговеца. Не че те ще помогнат с нещо де. Но въпроса е принципен. След като си се изръсил сума ти стотинки за оригинална игра, то би трябвало да си потърсиш правата.

А иначе лекарството съм го посочил по-горе.

Успех

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има Tragedy има  cool.gif

Точно SIMS 2 е такава. Реве срещу програмите за емулация. Много тъпо, ама си е така. Друга, която си спомням в момента беше Football Manager 2005, която изрева срещу Alcohol. Но последната версия на Daemon Tools, 3.47 ако не се лъжа, и разказа играта.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи вече и така са почнали да се изхитряват. Интересно ми е кой ли ще победи, макар че знам отговора cool.gif

Благодаря за полезната информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е оригинална. Когато не можах да я стартирам след две седмици проби най-накрая се регистрирах в сайта на ЕА геймс и потърсих помощ. Първо прочетох всички проблеми който са постнати там. Пишеше за проблема с Деамон тулс и алкохол и клон сд. та пристъпих към действие и ги махнах. Но тогава се яви проблема ми със двд-то и съответния надпис Cannot locate the corect dvd rom/ Insert the corect dvd rom, pres apply and restart application. Та оттам ми дойде и въпроса : Може ли компа ми да търси махнатото сд устройство?

А относно даемон тулс , преди да го махна бях му дала дизейбъл на всички дивайсес и му бях дала ехит, тъй де изход. А и ако е активен даемона тогава имам друг надпис.

Между другото понеже когато се сдобих с играта нямах двд я инсталирах на лаптопа на мъжа ми. и там се наложа само да спра даемон тулс без да го махам. и там си е ок играта. но си я искам на моя компютър.

Много писане беше . Дано този път да съм обяснила както трябва.

и още нещо. отговор от еа геймс нямам вече цяла седмица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко дена опити и е-майли на ЕА последно се оказва, че е от настройките в IDE ATA / ATAPI Controllers. Доста четох в google обаче хич не ги разбирам тия работи там sad.gif

В отговора на ЕА пише, 'PIO Only' for Device 1 и Leave Device 0 (Zero) as 'DMA if Available'. Дотук добре , ама аз не намирам опция 'DMA if Available' и дали правилно си мисля, че първичния канал е Device 1 и вторичния е Device 0 или обратното :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обратното е . Device 0 е първично, а Device 1 - вторично.

Въпреки , че ако наистина от това не ти тръгва играта, то EA този път направо са надминали себе си по простотия. То за да подкараш една обикновена игра ти трябва бакалавърска степен по компютри. Не стига , че най - нагло отрязват друг комерсиален софтуер, като Alcohol 120% , например, ами сега и това. Да си правиш настройки на IDE ATA / ATAPI Controllers :ph34r:angry.gif

Въпреки , че пак ще те посъветвам. Инсталирай си играта, изтегли си някой NO-CD check или още по-добре някой mini-image ако има и си решаваш проблемите веднъж завинаги.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обратното е . Device 0 е първично, а Device 1 - вторично.

Въпреки , че ако наистина от това не ти тръгва играта, то EA този път направо са надминали себе си по простотия. То за да подкараш една обикновена игра ти трябва бакалавърска степен по компютри. Не стига , че най - нагло отрязват друг комерсиален софтуер, като Alcohol 120% , например, ами сега и това. Да си правиш настройки на IDE ATA / ATAPI Controllers  :ph34r:  angry.gif

Въпреки , че пак ще те посъветвам. Инсталирай си играта, изтегли си някой NO-CD check или още по-добре някой mini-image ако има и си решаваш проблемите веднъж завинаги.

Успех

<{POST_SNAPBACK}>

Наистина логично е Device 0 да е първично, ама ...

Но не знам какво е NO-CD check. Говориш ми за кракната игра, а ;)

Ако се налага ще кореспондирам още с ЕА , защото е срамота оригинална игра да се краква. Нали тъй? Интересува как да си променя настройките, че не ми става много ясно от отговора им. Вече почти научих какво е PIO biggrin.gif

Здраве да е . Ще я подкарам тая игра. Заради нея си имам DVD , ама ха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:yanim: Справих се.

Оказа се, че не е от PIO .

Дадох roll back от дивайс менаджер и чак тогава ми показа, че имам нов хардуер. И както се казва работата заспа.

Все пак мерси за търпението и оказаната помощ. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, говоря ти за кракната игра. Оригиналното .exe на играта се заменя с кракнато такова и спира да проверява дали има CD в устройството. Защото при пълна инсталация на дадена игра, т.е. когато всичката информация на играта е качена на твърдия диск поставянето на CD или DVD в устройството е само за проверка на легалност и не служи за нищо друго. А mini image е имитация на оригиналното CD или DVD но с малък размер , от порядъка на 4-5 МВ. Маунтва се с Deamon Tools например и имитира все едно , че имаш оригинален диск поставен в устройството. Mini image е несравнимо по - удобно. Той не пречи по никакъв начин на играта и могат да се инсталират всякакви ъпдейти и пачове. Имаш играта винаги "подръка", без да търсиш CD или DVD. Като притежателка на оригинална игра ти си се регистрирала предполагам, така че нямаш проблем да използваш mini image.

Написах го малко по-подробно, ти си избираш все пак как да постъпиш. Виждаш , че дори и да имаш оригиналната игра, това не е гаранция за безпроблемна работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: Справих се.

Оказа се, че не е от PIO .

Дадох roll back от дивайс менаджер и чак тогава ми показа, че имам нов хардуер. И както се казва работата заспа.

Все пак мерси за търпението и оказаната помощ.  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Браво ;)

Докато пишех предния пост ти си пуснала и следващ. Пожелавам ти приятна игра cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване