Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на камера и директен трансфер на записваното с нея

Препоръчан отговор

Здравейте! Става въпрос за заснемане на операция в една болница. Имаме си miniDV цифрова камера, с която обикновено заснемаме операциите и после ги записваме на DVD. В случая обаче трябва операцията да се предава директно в реално време на видео стена в един хотел. Въпросите са няколко. 1.Каква камера да избера и да купя, защото явно с тази която имаме няма да стане(60min са 12GB), а с обикновена web камера образът ще е ужас. 2. Каква връзка трябва да има между болницата и хотела. В момента е 1мегабит, но може да стане и 100мегабита, това не е проблем. 3.Каква разделителна способност на камерата е нужна за да се изобразява нормално образа на стената през проектор 640х480 или 800х600 или друго? Моля помогнете с някаква идея за осъществяването на задачата, защото рових из нета, но неможах да намеря такава камера. Не ми трябва IP камера, защото ще е директно от болницата само към хотела. Благодаря много!

В момента камерата ни е такава. Ако може да стане с нея най-добре :)

Редактирано от ROBIN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата си е много добра не е тя проблема използвай webcam xp тя е идеална за това единственното което може да те затрудни е настроиките на програмата. Аз съм предавал в уеб тв и самата програма е добра в настроиките има опциа за видео камера .когато я свържеш само даваш адреса на твоия комп и си готов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
публикувано (редактирано)

С Active Web Cam стана перфектно! Използвах нормална miniDV камера, с USB stream връзка към компютър. Сега в место да отварям друга тема, ще питам в тази. Става въпрос за една ендоскопска камера, използва се при операции. Отзад на камерата има тези изходи. Може ли някой да ми обясни как мога да запиша инфото, което излиза от там. Примерно ако взема един кабел, който да свърже S-VHS OUT с S-video-то на лаптопа ми ще стане ли? Също така каква програма да използвам.

Редактирано от ROBIN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако я свържеш със S-Video-то на лаптопа си, нищо няма да се получи по простата причина, че S-Video-то на лаптопа ти е ИЗХОД. Трябва ти някаква Capture карта и софтуер за нея, дори и компютърен ТВ-тунер би ти свършил работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми посочили даден модел на такава кепчър карта, по възможност най-евтината, която ще свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване