Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

@ stefanvalja Само не ми е ясно за какво ти е PC-Tools Firewal като NAV си има перфектна стена

SymantecRulles

Norton AntiVirus още от 10 версия си имат вградена стена,та камоли 16-та да няма аре стига се излагай.

Недей гледай че,не излиза в опциите-това не е Смарт файероу.

Дали в това няма поне малко истина. Да не би да става въпрос за това в NAV 2009, и антивируса да има нещо като модулl "антихакер":

Публикувано изображение

А това го имаше и в NIS2009 ,доколкото си спомням отпреди 2-3 месеца:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дали в това няма поне малко истина. Да не би да става въпрос за това в NAV 2009, и антивируса да има нещо като модулl "антихакер":

.................

Защитната стена за една операционна система е ясно и точно понятие.

Например вградените хост-базирани защитни стени във Windows: XP, Vista, Server имат функциите да следят входящия* трафик, ето повече информация от Microsoft:

Windows Firewall drops incoming traffic that does not correspond to either traffic sent in response to a request of the computer (solicited traffic) or unsolicited traffic that has been specified as allowed (excepted traffic). Windows Firewall provides a level of protection from malicious users and programs that rely on unsolicited incoming traffic to attack computers.

*Във Vista и Windows Server 2008 вградената защитна стена следи и изходящия трафик.

Не знам защо се избягват вградените защитни стени за Windows и се инсталират други. За Windows XP донякъде има обяснение, но за Vista не са ми много понятни причините.

За съжаления SONAR или каквото и да е посочено до момента "вградена в NAV защитна стена" няма възможностите на пълнофункционална защитна стена.

MPower (SymantecRulles) използва едно ужасяващо понятие, което е за "бисерите" във форума: "Смарт файероу". Без коментар...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защитната стена за една операционна система е ясно и точно понятие.

За съжаления SONAR или каквото и да е посочено до момента "вградена в NAV защитна стена" няма възможностите на пълнофункционална защитна стена.

MPower (SymantecRulles) използва едно ужасяващо понятие, което е за "бисерите" във форума: "Смарт файероу". Без коментар...

Ти твърдеше че и Comodo Firewall няма да функционира пълнофункционално когато и дам изход от иконата в трея,но аз ти доказах обратното.

Най-правилния начин е да инсталираш NAV 2009 и да го ползваш без стена така ще разбереш кой е прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти твърдеше че и Comodo Firewall няма да функционира пълнофункционално когато и дам изход от иконата в трея,но аз ти доказах обратното.

Най-правилния начин е да инсталираш NAV 2009 и да го ползваш без стена така ще разбереш кой е прав.

Norton AntiVirus 2009 http://www.symantec.com/norton/antivirus

Key Technologies

* Antivirus software

* Spyware remover

* Bot protection

* Browser protection

* Internet worm protection

* Intrusion prevention

* OS and application protection

* Rapid pulse updates

* Recovery tool*

* Rootkit detection

* Norton™ Insight

* SONAR™ behavioral protection

Norton Internet Security 2009 http://www.symantec.com/norton/internet-security

Key Technologies

* Antivirus

* Spyware protection

* Two-way firewall

* Identity protection

* Antiphishing

* Network security

* Botnet protection

* Rootkit detection

* Browser protection

* Internet worm protection

* Intrusion prevention

* OS and application protection

* Web site authentication

* Pulse updates

* Norton™ Insight

* SONAR™ behavioral protection

* Antispam

* Parental Controls & confidential

information blocking More Info

* Recovery Tool*

* Norton Protection System

:) Излагаш се спри се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Излагаш се спри се

Не беше ли същата работа като твърдеше че само стената на Комодо не може да ме опази от вирусите ?

Сега искаш да си инсталирам NAV 2009 без никаква стена за да го проверя ли ?

Защо бързаш със заключения след като не си проверил,както в случая с изход на Комодо от иконата в трея кой се оказа прав ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не беше ли същата работа като твърдеше че само стената на Комодо не може да ме опази от вирусите ?

Сега искаш да си инсталирам NAV 2009 без никаква стена за да го проверя ли ?

Защо бързаш със заключения след като не си проверил,както в случая с изход на Комодо от иконата в трея кой се оказа прав ?

* Intrusion prevention

Бе ти кьорав ли си? Да не си прегрял бре човече Публикувано изображение Това,че отразява мрежови атаки не означава,че има защитна стена.Това съществува още от времето на КАВ 5 Про

http://en.wikipedia.org/wiki/Intrusion-prevention_system

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

* Intrusion prevention

Бе ти кьорав ли си? Да не си прегрял бре човече Публикувано изображение Това,че отразява мрежови атаки не означава,че има защитна стена.Това съществува още от времето на КАВ 5 Про

http://en.wikipedia.org/wiki/Intrusion-prevention_system

Доколкото знам уиндоуската стена също има функцията да отразява мрежови атаки (само входящия трафик) което за мене означава че сонара на Norton може да замести напълно уиндоуската стена.

„а е приложение за т.н. проблем с програмите за сигурност, когато имаме зловреден "zero day" код, или нови зарази, които не са идентифицирани от Symantec и за тях няма все още дефиниции”

Едва ли уиндоуската стена има тези възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На nav 2009 не и трябва допълнителна стена,стига сте спорили тя си подържа всичко което е нужно,Танганика нагледно показа преди месеци как ccSvcHst минаваше през комодо за да спира атаките.Нолого пак си в заблуда жалко....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам уиндоуската стена също има функцията да отразява мрежови атаки (само входящия трафик) което за мене означава че сонара на Norton може да замести напълно уиндоуската стена.

„а е приложение за т.н. проблем с програмите за сигурност, когато имаме зловреден "zero day" код, или нови зарази, които не са идентифицирани от Symantec и за тях няма все още дефиниции”

Едва ли уиндоуската стена има тези възможности.

Тука не става въпрос за защитни стени и техните възможности.Обсъждане продуктите на Symantec в частност мнението,че NAV 2009 има защитна стена :yanim: поддържано и от тебе. Моето мнение е че такова животно няма в NAV 2009

За това,което пишеш:

Доколкото знам уиндоуската стена също има функцията да отразява мрежови атаки (само входящия трафик)

отговора ти е тука:

The role of an IPS in a network is often confused with access control and application-layer firewalls. There are some notable differences in these technologies. While all share similarities, how they approach network or system security is fundamentally different.

An IPS is typically designed to operate completely invisibly on a network. IPS products do not typically claim an IP address on the protected network but may respond directly to any traffic in a variety of ways. (Common IPS responses include dropping packets, reseting connections, generating alerts, and even quarantining intruders.) While some IPS products have the ability to implement firewall rules, this is often a mere convenience and not a core function of the product. Moreover, IPS technology offers deeper insight into network operations providing information on overly active hosts, bad logons, inappropriate content and many other network and application layer functions.

Application firewalls are a very different type of technology. An application firewall uses proxies to perform firewall access control for network and application-layer traffic. Some application-layer firewalls have the ability to do some IPS-like functions, such as enforcing RFC specifications on network traffic. Also, some application layer firewalls have also integrated IPS-style signatures into their products to provide real-time analysis and blocking of traffic. Application firewalls do have IP addresses on their ports and are directly addressable. Moreover, they use full proxy features to decode and reassemble packets. Not all IPS perform full proxy-like processing. Also, application-layer firewalls tend to focus on firewall capabilities, with IPS capabilities as add-on. While there are numerous similarities between the two technologies, they are not identical and are not interchangeable.

Inline IPS can be seen as an improvement upon firewall technologies (snort inline is integrated into one), IPS can make access control decisions based on application content, rather than IP address or ports as traditional firewalls had done. However, in order to improve performance and accuracy of classification mapping, most IPS use destination port in their signature format. As IPS systems were originally a literal extension of intrusion detection systems, they continue to be related.

За това става въпрос,че е добро допълнение.

Няма стена Norton AntiVirus 2009 ясно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като Симантек купиха Sygate в техните продукти има вградени защитни функции дори да не се споменава за Firewall нали бях с корпорате едишън преди време и тя имаше защитна стена която я нямаше в опциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като Симантек купиха Sygate в техните продукти има вградени защитни функции дори да не се споменава за Firewall

нали бях с корпорате едишън преди време и тя имаше защитна стена която я нямаше в опциите.

Това е само и единствено допълнение,екстра на програмата което ще е в помощ на защитната стена.Но да се разчита на това,че ще ти осигури поне минимална защита от атаки ...

Както писах в Kaspersky Anti-Virus Personal Pro това също го имаше

Публикувано изображение

Това не означава,че имаше и стена. За това съществуваше Анти Хакера

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма стена Norton AntiVirus 2009 ясно е.

Наистина няма стена, но аз се заблудих в първия момент, и като не чета, а бързам....

AutoBlock се изразява в блокиране на връзката при атака от опасен софтуер и от заразени компютри, а не предпазва от хакери:

Публикувано изображение

... и все пак е нещо повече, в сравнение с другите. Повечето водещи не поставят такива модули в антивирусите си (обикновенно само антивирус + антиспай)...

Ще се радвам да видя сработване на този модул...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На nav 2009 не и трябва допълнителна стена,стига сте спорили тя си подържа всичко което е нужно,Танганика нагледно

показа преди месеци как ccSvcHst минаваше през комодо за да спира атаките.Нолого пак си в заблуда жалко....

След като Симантек купиха Sygate в техните продукти има вградени защитни функции дори да не се споменава за Firewall

нали бях с корпорате едишън преди време и тя имаше защитна стена която я нямаше в опциите.

Не, не съм в заблуда. Виж се само какво си написал - сега говориш за "защитни функции" на продукти на Symantec, вече се прехвърли и на корпоративните им версии. А за какво става дума - Norton Antivirus и липсата на защитна стена (Firewall) в тази програма за сигурност. А дали на Norton Antivirus и трябва или не Firewall? Наистина защитна стена не е необходима на NAV, но за операционната система тя е необходима.

Как досега не видях една снимка или доказателство за това, че NAV има пълнофункционална защитна стена, при положение че тя липсва и то съгласно възможностите на NAV на офицалния сайт? Колко пъти трябва аз nikssi да показваме това? Тук непрекъснато се спори и то за загубена кауза почти винаги от едни и същи потребители. В случая пак се намесва един потребител, който бил доказал там нещо си за Comodo. Да, ама не. Скоро този потребител, който пише в зелено се опита да заблуди всички, като използва Returnil и Sandboxie при "експериментите" си със защитната стена на Comodo. Съвсем логично е, когато има виртуализация на Returnil/ Sandboxie да няма зарази и да има чисти логове за анализ на операционната система...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NolОgo Моля те спри да се излагаш разбрахме че,си доста бос на тема Симантек така че,не ми обяснявай на мен какво е СОНАР.

Публикувано изображение

Цитат Нолого:

""""Symantec Online Network for Advanced Response. За съжаление това е изключително погрешно мнение, защото SONAR няма функциите на защитна стена, а е приложение за т.н. проблем с програмите за сигурност, когато имаме зловреден "zero day" код""""

Както ясно се вижда на пика Сонара идентифицира и блокира или аз съм окьорвял а?

Ама ти изобщо прочете ли какво ти пише на съобщението? Къде пише,че блокира мрежови адреси? :P

Май трябва отдолу да цъкнеш ...я да видим там какво точно пише - може и да пише,че там е защитната стена и си в невидим режим...

online threats and risks кво е бе каун?Наиш кви мрежови адреси щи дам.

2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай" на всеки ваш пост.

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NolОgo Моля те спри да се излагаш разбрахме че,си доста бос на тема Симантек така че,не ми обяснявай на мен какво е СОНАР.

Публикувано изображение

Цитат Нолого:

""""Symantec Online Network for Advanced Response. За съжаление това е изключително погрешно мнение, защото SONAR няма функциите на защитна стена, а е приложение за т.н. проблем с програмите за сигурност, когато имаме зловреден "zero day" код""""

Както ясно се вижда на пика Сонара идентифицира и блокира или аз съм окьорвял а?

Ама ти изобщо прочете ли какво ти пише на съобщението? Къде пише,че блокира мрежови адреси? :P

Май трябва отдолу да цъкнеш ...я да видим там какво точно пише - може и да пише,че там е защитната стена и си в невидим режим...

...или аз съм окьорвял а?

Май да - не четеш ли какво точно блокира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton AntiVirus по дефаут блокира мрежовите адреси както им казваш от 2005г.Стоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

online threats and risks кво е бе каун?

онлайн заплахи и рискове ти май не правиш разлика между online threats and risks и Intrusion prevention Публикувано изображение Бил хакер.... Публикувано изображение

Norton Internet Security and Norton AntiVirus Users to Receive Industry-Leading Boost to Malware Detection Capabilities With "Ongoing Protection" Delivery of SONAR Technology

Абе кво става, NIS да не е със две защитни стени а? Я,чети първо пък после класифицирай

Наиш кви мрежови адреси щи дам.

Какви :P

Norton AntiVirus по дефаут блокира мрежовите адреси както им казваш от 2005г.Стоп.

Intrusion prevention ако още не си разбрал за това става въпрос.

Добре,съгласен ли си че NAV 2009 няма защитна стена? Да не размиваме спора с това кой,кво знае...Мрежата знае всичко :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

online threats and risks кво е бе каун?Наиш кви мрежови адреси щи дам.

Я малко по-кротко с тона и нарицанията, да не ти иде и тази регистрация при другите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може и така да се каже Нортън интернет секюрити е с 2 стени ти сам си го написал преди 2 страници.

ЦИТАТ

Key Technologies

* Antivirus

* Spyware protection

* Two-way firewall

----------------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може и така да се каже Нортън интернет секюрити е с 2 стени ти сам си го написал преди 2 страници.

ЦИТАТ

Key Technologies

* Antivirus

* Spyware protection

* Two-way firewall

----------------------

Леле, излагацията в този форум продължава с пълна сила, "two-way firewall" явно се превежда изключително неграмотно като "Две (забравяме за какво) стени" от спамъра SymantecRulles (MPower). А какво означава всъщност "two-way firewall" не за Norton Antiwirus, а за Norton Internet Security? Мааалко по-назад в темата може да се разбере, ама кой да чете.

Norton Internet Security има защитна стена, а Noprton Antivirus - няма и никога не е имал. Това е положението, драги спамъри, които поддържахте абсолютно необосновано теорията, че NAV има Firewall.

P.S. nikssi никога не е споменавал, че Norton Internet Security има две защитни стени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ

Key Technologies

* Antivirus

* Spyware protection

* Two-way firewall

----------------------

Отговарям ти с цитат:

http://www.symantec.com/norton/products/li...=power_firewall

How a two-way firewall works

Personal firewalls build a perimeter around your computer to block unwanted guests. They set up a checkpoint at every point of entry, and when traffic attempts to pass through, they inspect it. If you've authorized that traffic to enter, firewalls allow it in. If not, they either automatically block it or prompt you to make a decision.

That's exactly how Norton Personal Firewall from Symantec operates. When you set it up, it asks you what kind of traffic you want to allow through, and then goes immediately to work, constantly checking for unauthorized visitors. With additional features like port cloaking and automatic intrusion detection, it not only hides you from hackers, but even blocks traffic that merely looks suspicious.

As a two-way firewall, however, Norton Personal Firewall goes further. It gives you full control over all outbound programs. As with incoming traffic, it monitors every outgoing Internet transmission, checking to see which program is sending it and whether you've authorized that program to connect to the Internet. If you haven't authorized it, Norton Personal Firewall won't allow the information to leave your computer.

Как двупосочна защитна стена работи

Лични защитни стени построи периметър около компютъра си, за да блокирате нежелани гости. Те създават пункт във всяка точка на влизане, и при движение се опитва да мине през те инспектират него. Ако сте упълномощен за трафик да влиза, защитни стени позволяват тя инча Ако не, те автоматично го блокирате или бързо да вземе решение.

Ето как точно Norton Personal Firewall от Symantec оперира. Когато го изправи, той поиска от вас какъв вид трафик, който искате да се позволи, както и веднага след това отива да работи, непрекъснато се проверява за неоторизиран посетителите. Необходими са допълнителни функции, като пристанище прикриване и автоматично откриване на проникване, тя не само скрива вас от хакери, но дори блокира движението, че просто изглежда подозрително.

Както е двупосочна защитна стена, обаче, Norton Personal Firewall отива повече. То ви дава пълен контрол над всички изходящи програми. Както и при входящ трафик, тя следи всеки изходящи Интернет предаване, проверка за да видите кои програмата е да го изпратите и дали сте упълномощени тази програма да се свърже към Интернет. Ако не сте поръчали това, Norton Personal Firewall няма да позволи на информация, за да оставите компютъра си.

английски

Ето и за стената на Windows XP нещичко:

Since these connections start from inside your computer, Windows XP's firewall wouldn't catch them. It lets *any* program inside your computer connect to the Internet whenever it wants. But a two-way firewall alerts you whenever any of your programs start an Internet connection, letting you authorize or refuse the connection.

Съзнателно манипулираш мненията ми,като цитираш избрани пасажи.По добре спри да се излагаш Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да настроим стената на НИС-2009 да пита за всяка входяща и изходяща връзка към компютъра ви

Аз препоръчвам тази настройка да си остане в автоматичен режим,все пак който реши да я променя си носи отговорност за действията които ще

вземе.

Публикувано изображение

Редактирано от SymantecRulles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да настроим стената на НИС-2009 да пита за всяка входяща и изходяща връзка към компютъра ви

Публикувано изображение

Не разбирам към кого се обръщаш и по какъв повод ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честита новата версия на всички с Нортън интернет секюрити 16.5.0.135 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton 360 3.0.0.134 Final

Всичко в едно - на всичкото отгоре бързо и леко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...