Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Ресетнат Нортън е като ресетнат Касперски. Можем да намерим в мрежата някои от тези "програмки" и да ги пуснем за проверки и събеседвания в темата за ловенето. Обогатени са с вредоносен код. Ще пробваме ли ?

ОК, съгласен, но не точно днес.

Честит празник на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Току що прегледах темата на баровеца в Nortоn community последният коментар го съветват същото което аз в коментар #879 What is your current Windows XP Service Pack installed? Did you try to run and

Пълни глупости. ------------------------------------------------------ Баровец трябва да направиш настройките в Local Security Policy на GROUP Policy default.До Local Security Policy се стига от Star

Нортън има настройка за прокси,може автоматично да го разпознае или ръчно да се въведат данните. Само не разбирам какъв е проблема,с инсталацията?може да се инсталира и без активна връзка към интерн

Публикувани изображения

Аз ползвам на единия компютър вкъщи НИС 2009. Първоначално бях сложил този триал ресет, но след това си купих код за 1год(40 лв.). Вече около месец съм така. За сега нямам оплаквания, пък дано и за напред да е така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на единия компютър вкъщи НИС 2009. Първоначално бях сложил този триал ресет, но след това си купих код за 1год(40 лв.). Вече около месец съм така. За сега нямам оплаквания, пък дано и за напред да е така :huh:

Аз също съм със НИС2009 /платен/от около 3 месеца. Засега и аз съм доволен.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

При сърфиране в Интернет постоянно излиза съобщение от АВ система, Symantec Endpoint:"Traffic has been blcked from this application:(ntoskrnl.exe)". На какво може да се дължи това и има ли разрешение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сърфиране в Интернет постоянно излиза съобщение от АВ система, Symantec Endpoint:"Traffic has been blcked from this application:(ntoskrnl.exe)". На какво може да се дължи това и има ли разрешение?

Пробвай с по-нов вариант на файла(ntoskrnl),надявам се да няма проблем вече.

Изтегли и го постави/подмени ,ако твоята версия е по-стара в C/Windows/System32 ,рестартирай и би трябвало да нямаш проблеми.

http://4storing.com/se9ayj/20dbb073c8d620f...b05de19c96.html

Публикувано изображение

Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При подмяна на файла "ntoskrnl.exe" с посочения в линка от господин Михнев нещата се нормализираха - спря излизането на гореспоменатото съобщение. Наистина ОС при която се наблюдава явлението е малко стара и явно подмяната оправя положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://safeweb.norton.com/report/show?url=...p;.x=8&.y=4 Известният ни портал за компютърна сигурност изобщо не е в групата на безопасните места.Тези продукти може да не ловят примерно колкото Икарус, но са абсолютен лидер по липса на фалшиви тревоги. Вероятно заради това в най-развитите страни са едни от най-предпочитаните. Впечатляват и с автоматизирано ненатрапчиво присъствие.Но и те пропускат по нещо - като всички останали. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://safeweb.norton.com/report/show?url=...p;.x=8&.y=4 Известният ни портал за компютърна сигурност изобщо не е в групата на безопасните места.

Как да го разбирам,че е заразен ли?

Тези продукти може да не ловят примерно колкото Икарус, но са абсолютен лидер по липса на фалшиви тревоги. Вероятно заради това в най-развитите страни са едни от най-предпочитаните. Впечатляват и с автоматизирано ненатрапчиво присъствие.Но и те пропускат по нещо - като всички останали. Поздрави

Ако е така,тогава защо пишеш че порталът му е небезопасен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Virusinfo.info има ли нещо общо със Symantec? Посочени са конкретните линкове - могат да бъдат тествани отреагиранията на други програми. Но това е материал за темата за ловенето. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес най-после инсталирах Symantec Endpoint Protection 11 - при отваряне на сайта блокира IE 8. Странно - при последващи опити със същия браузър е налице нормален свободен достъп. Току-що пробвах и с KIS 8.0.0.506 - блокира достъпа, потвърждавам- със същото класифициране. Поздрави

Да, и аз си позволих да ползвам около 10-на дни тази програма - всички техни продукти работят тихо и сигурно, без съобщения та да се чудиш какво става....

Сещам се за едно- когато стената на SEP 11 е включена , ми се блокираше достъпа до сайта на майкрософт за Windows Update с IE7 , след като я изключа и ме пускаше без проблем. Пробвах това явление няколко пъти, за по сигурно и всичко се повтаряше- включена стена- няма ъпдейт, изключвам стената - има ъпдейт.

Би ли проверил при тебе дали е така, и ако е така защо прави така ..... :)

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм имал такива констатации със SEP 9 + IE 7. От вчера SEP 11 + IE 8 са заедно. Тази корпоративна версия е с обща маса 838 mB и пак не се усеща осезаема тромавост. Някои сгрешени настройки, както и вероятни срещи с вредоносни творения могат да доведат до всевъзможни последствия. Вероятно тогава сам би могъл да изясняваш причините. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм имал такива констатации със SEP 9 + IE 7. От вчера SEP 11 + IE 8 са заедно. Тази корпоративна версия е с обща маса 838 mB и пак не се усеща осезаема тромавост. Някои сгрешени настройки, както и вероятни срещи с вредоносни творения могат да доведат до всевъзможни последствия. Вероятно тогава сам би могъл да изясняваш причините. Поздрави

Може тогава да съм имал "незнайни гости", но ти сега пробва ли със SEP 11 с включена стена да си ъпдейтнеш уина (XP) или не си пробвал...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може тогава да съм имал "незнайни гости", но ти сега пробва ли със SEP 11 с включена стена да си ъпдейтнеш уина (XP) или не си пробвал...

Този Win XP SP3 е инсталиран вчера с последните ъпдейти и с IE 8. Старият бе от 2005 r и още си работеше - но с някои симптоми на частични увреждания. Не беше ли свалил SEP 11 от торент-тракер? Тази при мен е служебно закупена -с пиратски щуротии мога в къщи да експериментирам, но не и на компютър за работа. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Win XP SP3 е инсталиран вчера с последните ъпдейти и с IE 8. Старият бе от 2005 r и още си работеше - но с някои симптоми на частични увреждания. Не беше ли свалил SEP 11 от торент-тракер? Тази при мен е служебно закупена -с пиратски щуротии мога в къщи да експериментирам, но не и на компютър за работа. Поздрави

Точно за това те карам да пробваш, за да съм сигурен че блокиранията не се дължат на самата програма, а на някакви "гости " от торента.

Мисля че няма нищо опасно да пробваш да го ъпдейтнеш ръчно ( въпреки че може да няма нужда, щом е с последните ъпдейти), освен ако уина не е валидиран. Виж поне дали ще ти се зареди сайта на Microsoft update, или не...

Иначе, ще трябва от любопитство да го инсталирам пак.

П.П. Бях го изтеглил от Замунда, и мисля, че не е бил "акомпаниран" със зловреден софтуер, особеноо след като не се налага да се ползват нито кракове, пачове и кейгени за активацията на SEP.

След като го махнах, инсталирах няколко легитимни защитни програми и не откриха нищо, пък и тогава помолих Б-бой и Фиксер да ме проверят, защото исках да правя Имидж с Акронис- пак нищо съмнително не намериха с Комбофикс и Хайджакдис....

Ако решиш- пробвай, не искам да ти досаждам повече с глупости....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Какво ми е на антивирусната, защо има това червено кръгче? Публикувано изображение

http://img37.imageshack.us/img37/9013/symantec.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stefanvalja Публикувано на 21.05.2009г. в 13:39ч.

Да, и аз си позволих да ползвам около 10-на дни тази програма - всички техни продукти работят тихо и сигурно, без съобщения та да се чудиш какво става....

Сещам се за едно- когато стената на SEP 11 е включена , ми се блокираше достъпа до сайта на майкрософт за Windows Update с IE7 , след като я изключа и ме пускаше без проблем. Пробвах това явление няколко пъти, за по сигурно и всичко се повтаряше- включена стена- няма ъпдейт, изключвам стената - има ъпдейт.

Би ли проверил при тебе дали е така, и ако е така защо прави така ....

Win XP SP3 и SEP 11 са редовно закупени и няма никакви подобни проблеми - как по-ясно да се изразя. Поздрави

Така..., може да съм инат но реших да проверя отново дали имам блокиране на ъпдейтите на уина със SEP 11 ... Да имам блокиране, но не при включена или изключена стена а при условие че съм включил стелт режима на стената ето :

Публикувано изображение

Когато махна отметката и няма проблем....Ето:

Публикувано изображение

Това е по-обясним вариянт-даже дава предупреждение , че някои сайтове може и д не работят коректно...

Ето я и версията отново свалена от торентракер. Ъпдейтна се и заработи автоматично:

Публикувано изображение

Бих искал да изпробвам програмата в сравнение с легитимо придобита, но ТНН дали би рискувал служебния - да цъкаме на едни и същи лоши линкове..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

При подмяна на файла "ntoskrnl.exe" с посочения в линка от господин Михнев нещата се нормализираха - спря излизането на гореспоменатото съобщение. Наистина ОС при която се наблюдава явлението е малко стара и явно подмяната оправя положението.

За съжаление, обновяването/подмяната на въпросната апликация не е решение на проблема, по-скоро го отлага за известно време.

За сега това дава резултат, настройки, предоставени от потребителя @virusgirl,а именно:

i too was seeing the notices, here is the resolution.

sep manager

clients

select your group

click the policies tab

expand the section location specific settings (insert your location name here):

edit the client user interface control settings (we are using mixed control)

under mixed control, select customize

at the very bottom, under show/hide intrusion prevention notifications, set to server control

select the client user interface settings tab

uncheck the box to display intrustion prevention notifications

http://www.symantec.com/connect/forums/nt-...tedly-appearing

Edit:С любезното съдействие на @instrument

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stefanvalja,пропуснал съм въпроса ти - за мен няма проблем да посещавам адреси- без значение с кой компютър. Напоследък съм посочил разни линкове в темата за ловенето - посочи други, ако тези са ти недостатъчно. Можеш да пробваш например този hxxp://uploading.com/files/A0FSQYOB/Advanced_System_Protector_softymania.rar.html Защото сега нещо ме разсейват с други неща... Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Понеже нямам време да прочета цялата тема реших направо да попитам.Занимава ме следния въпрос - на диска към дъното,което закупих наскоро,има NIS 2008 OEM версия.Та питането ми е следното - този нортон дали е лицензен и за колко време?Как се държи самата програма и струва ли си този антивирус?Досега карах на KIS trial версии,но ми писна на всеки 30 дена да преинсталирам,чистя и т.н.Чувам противоречиви мнения за Нортон,знам ли на кое да вярвам. Благодаря за вниманието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Понеже нямам време да прочета цялата тема реших направо да попитам.Занимава ме следния въпрос - на диска към дъното,което закупих наскоро,има NIS 2008 OEM версия.Та питането ми е следното - този нортон дали е лицензен и за колко време?Как се държи самата програма и струва ли си този антивирус?Досега карах на KIS trial версии,но ми писна на всеки 30 дена да преинсталирам,чистя и т.н.Чувам противоречиви мнения за Нортон,знам ли на кое да вярвам.

Благодаря за вниманието.

Във форумите са налице доста противоречиви мнения и това е нормално - защото се инсталират и ползват различно работещи всевъзможни кракнати версии - правилно е да пробваш и формираш свое мнение. За срока ще ти отговорят продавачите или сам ще разбереш, след като го инсталираш - нищо, че интегрираният пакет е версия от миналата година. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във форумите са налице доста противоречиви мнения и това е нормално - защото се инсталират и ползват различно работещи всевъзможни кракнати версии - правилно е да пробваш и формираш свое мнение. За срока ще ти отговорят продавачите или сам ще разбереш, след като го инсталираш - нищо, че интегрираният пакет е версия от миналата година. Поздрави

Благодаря за отговора ти.Ще инсталирам и ще пробвам.Иначе кракнати антивируси отдавна не ползвам,карам само на триал версии.Свалям ги само от официалния сайт.Както и да е.Ще пробвам Нортъна да го видя как е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ти.Ще инсталирам и ще пробвам.Иначе кракнати антивируси отдавна не ползвам,карам само на триал версии.Свалям ги само от официалния сайт.Както и да е.Ще пробвам Нортъна да го видя как е.

Версия 2008 е морално остаряла,2009 е актуална.Възползвай се TRIAL 90 дни :

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...p;#entry1423038

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! В момента съм във Великобритания. Наскоро закупих лап-топ. В магазина ми предложиха да закупя с отстъпка антивирусна програма Norton 360, цена - 30 паунда. Моя близка ми помогна да инсталирам програмата. Мои приятели искат да инсталират същата антивирусна програма, ползвайки закупения от мен CD. Аз не зная какви биха били последиците за мен и моя лап-топ. Моля за съвет! Благодаря ви предварително за отговорите!

Редактирано от smaragda777 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване