Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Мисля, че този резултат с "разбутването" би се получил с който и да е скенер, даже и онлайн....

И това поведение на Симантек е нормално за тях - реагира само при достъп до файловете, иначе те си спят на дълбоко в темпоралните файлове. Откога не е правен фул скан на системата със Симантек, може да се дължи на скорошен ъпдейт и да са вкарани в дефинициите....

Пълно сканиране може да не е правено в последните 1-2 седмици, но програмата ежедневно се е обновявала. SEP 11 не е допуснал нищо обезпокоително и не искам да го сравнявам с разни други прехвалени програми. Пробвах заради любопитство. А тази корпоративна версия доста хора я считат за най-добра през последната година.Напълно споделям мнението им.Иначе ми е интересно да пробвам и всичко останало.Защото надбягването няма да е нещо краткотрайно. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Току що прегледах темата на баровеца в Nortоn community последният коментар го съветват същото което аз в коментар #879 What is your current Windows XP Service Pack installed? Did you try to run and

Пълни глупости. ------------------------------------------------------ Баровец трябва да направиш настройките в Local Security Policy на GROUP Policy default.До Local Security Policy се стига от Star

Нортън има настройка за прокси,може автоматично да го разпознае или ръчно да се въведат данните. Само не разбирам какъв е проблема,с инсталацията?може да се инсталира и без активна връзка към интерн

Публикувани изображения

Една седмица от както ползвам Нортон Антивирус 2009, и мога да дам само и единствено положително мнение за програмата!

1. Работи още от инсталирането на максимални настройки. Голям плюс!

2. Абсолютно не натрапчива, "тиха" и "незабележима" програма- няма никакви излишни съобщения: било на самозащитата, било от друго. просто забравяш, че я има. Много голям плюс!

3. Импусни обновявания на всеки 5-10 мин, които са също "незабележими", и въобще не разбираш за тях

4. Отличен контрол над вътрешните процеси в машината, който е също така във "невидим" режим. Разбираш какво е маркирала, като събитие само ако влезеш в хротологията

5. Единствено когато стартира сканиране във фонов режим дава кратко дискретно съобщение в долният десен ъгъл.

6. Леко сърфиране в мрежата

7. Отлично сработване с Pc Tools Firewall

Изобщо- "барнали" са я програмата янките, така, че по никакъв начин да не пречи на работата с компютъра и да не се натрапва. Допадна ми доста тоя Нортон, и даже бих казал, че се превръща в основната ми програма, а като се отчете, че имам и 1 -годишен лиценз.... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

За съжеление не можах да дам точно име на темата...Защото не е проблем, а е.... не мога да му дам точна дума затова ще Ви разкажа: Излязох навън до магазина и както винаги си оставам включен компютъра...През това време го оставих да тегли един филм който BitComet ми показа че е с разширение .avi (значи наистина е филм) и като се върнах Norton стартирана се ъпдейтва към Norton 360 която съм платил по някъкъв начин!? И тогава се оказа, че изобщо не се е ъпдейтвала...Ето сега и най-странното:аз НЕ ИЗПОЛЗВАМ антивирусни програми, а оптимизиращи, които ги премахват...ОК и Norton без никъква инсталация се включила и сега в момента ми сканирва компа...Намери ми 3 вируса и 12 гадни бисквитки...Проблема е, че тия програми са в WINDOWS папката и, че са на други папки в които не е възможно да има вируси... ОК въпроса ми е:КАК БЕЗ ИНСТАЛАЦИЯ !НИКОГА! НА АНТИВИРУСНА НА ТОЗИ ХАРД ДИСК ИЗВЕДНЪЖ СЕ ПОЯВЯВА... Моля за бърза помощ защото ме пита дали да ги изтрива и е сканирал само 2644 файла, при положение, че имам 1000 картинки и повече а в папката на WINDOWS има достичка елементи...КАК? Благодаря Ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК въпроса ми е:КАК БЕЗ ИНСТАЛАЦИЯ !НИКОГА! НА АНТИВИРУСНА НА ТОЗИ ХАРД ДИСК ИЗВЕДНЪЖ СЕ ПОЯВЯВА...

Моля за бърза помощ защото ме пита дали да ги изтрива и е сканирал само 2644 файла, при положение, че имам 1000 картинки и повече а в папката на WINDOWS има достичка елементи...КАК?

Благодаря Ви!

Предполагам,че операционната ви система е Windows Vista или греша?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е Vista а Windows XP Service Pack 2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за два варианта-Googlepack или си в локална мрежа, което позволява сканиране на твоя компютър от дистанционна машина с инсталиран Norton например ;)

Редактирано от thomson (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

multikom4o, да не би да става дума за Norton Security Scan? Той идва като "екстра" и на Shockwave. Moже ли да провериш в контролния панел -> Add/ Remove Programs дали има Norton Security Scan?

1. Aко го има, махни го с Remove от Add/ Remove programs от контролния панел.

2. След това Start -> Control Panel -> Scheduled Tasks и триеш NSS (scheduled task).

3. Start -> Run -> пишеш regedt32 и Enter, после HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> RunOnce и триеш NSS ключa.

Може да пуснеш и Norton Removal Tool за всеки случай най-накрая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK мерси за всичко, ноголемият проблем е, че ми откри вируси, а не ми казва как се казват, а само в коя папка...Така де отри доста вирусчета и бисквитки...Какво да правя? P.S: Мерси аз я изтрих ;) ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвайте инструкциите от тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

След AVG, реших да пробвам NIS и съм много доволен. Много е бърз, лек и заема почти на равно дисково пространство колкото ESS, което е супер. Има висок detection rate. Заслужаваше си два пъти да бъде сменена архитектурата му, за да достигне до тук. Наистина съм впечатлен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да настроя NIS 2009 да не приема действието автоматично когато намери заплаха, а да попита какво да прави?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите и от мен. преди 2 дена исталирах нортон пробна версиа за 3 месеца.но реших да а деисталирам.след унинстала,нетворк ареата ми се поави сас красче долу след 1 мин авно вина сам си намира вразката.но проблема е след всеки рестар.парво нама интернет след 1 мин има след всеки рестарт.даите ми савет как да го оправа този проблем.става вапрос за вин 7 ултимате ртм

Редактирано от poizonbg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите и от мен. преди 2 дена исталирах нортон пробна версиа за 3 месеца.но реших да а деисталирам.след унинстала,нетворк ареата ми се поави сас красче долу след 1 мин авно вина сам си намира вразката.но проблема е след всеки рестар.парво нама интернет след 1 мин има след всеки рестарт.даите ми савет как да го оправа този проблем.става вапрос за вин 7 ултимате ртм

За премахване остатъци от програмата и от некоректно деинсталиране, използвайте Norton Removal Tool 2009.0.5.26
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам следното.Имам инсталиран Norton Internet Security 2009 но Windows security center не засича да има инсталирана антивирусна програма.Незнам дали е проблем,но всепак.Предварително благодаря за отоговорите.

post-72113-1251315875_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам следното.Имам инсталиран Norton Internet Security 2009 но Windows security center не засича да има инсталирана антивирусна програма.Незнам дали е проблем,но всепак.Предварително благодаря за отоговорите.

Не трябва да е така - би ли уточнил откъде изтегли този Norton Internet Security 2009. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton го изтеглих то саитът на Microsoft - 3 месечна промоция.Ако го преинсталирам ше мога ли да използвам същият емаил адрес ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да преинсталиралите . Възстановете данните на своя Windows Management Instrumentation (WMI) в Windows и нещата би трябвало да се оправят: 1. Отидете в Control Panel - Administrative tools - Services 2. Намерете Windows Management Instrumentation и кликнете с десен бутон на мишката върху нея 3. Изберете Stop 4. Отидете в C:\Windows\system32\Wbem\ и изтрийте цялата папка "Repository" 5. Рестартирайте

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай следното:

Малко със закъснение...

Преди време намерих един фикс от Microsoft: How do I restore security settings to the default settings?. Важи за Vista и Windows XP. Цитат оттам:

На страницата, която съм посочил има един фикс: Microsoft Fix it 50198. При мен сработи идеално за възстановяване на настройките на сигурността на Windows XP SP3 по подразбиране след проблеми при деинсталация на една програма за сигурност. Този фикс работи доста бавно, но според мен ефективно.

За съжаление фиксът има някои кусури, но те се оправят сравнително лесно. Пише по - долу на посочената страница...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

TNN:

http://www.businessweek.com/magazine/content/09_37/b4146030006587.htm Поздрави

nikksi:

http://www.webplanet.ru/news/security/2009/09/08/symantec_autopsy.html

Честито ;)

~ Два коментара , обединени в един . ASpace ~

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали сте една и съща статия.Идеята да се събира информация от потребителите за опити за пробиване на система е много добра,време беше полицията да се занимава с хакерите и при домашните компютри :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

време беше полицията да се занимава с хакерите и при домашните компютри :)

Само че нали се сещаш , че като става въпрос за полиция , не говорим за МВР на Р.България ?

Symantec няма да седне да изпраща данни (дори и да име нещо) на нашите кибер "спецове" .

Дали сте една и съща статия.

Поправено :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво искаш да кажеш-че в bg има пречка за това?

Редактирано от trix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кадво искаш да кажеш-че в bg има пречка за това?

Ще ти отговоря с въпрос - Да си чул някоя институция тук в България да е намерила или предприела действие срещу кибер престъпник ? Нима у нас няма хакери ? Нима у нас няма вируси-писачи? Ако те (нашите отговорни институции) не знаят кои са и не могат да ги намерят , да звъннат един телефон на ESET в Словакия (или на която и да е друга антивирусна компания) и да ги попитат . Ако в САЩ някои големи риби се крият , тук никой не се крие :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията ще я има Symantec и кой и кога ще я използва специално в BG,ще разберем тепърва.

Публикувано изображение:inlove1:

Редактирано от trix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване