Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Здравейте.Значи преди дни използвах Kaspersky Internet Security 2010, но в течение на обстоятелствата останах без лиценз.Но имам лиценз от промоцията за Norton Internet Security 2010 и един тримесечен за Eset Smart Security 4.Искам да ме посъветвате коя от двете програми да ползвам постянно?И да ми разясните предимствата и недостатъците на всяка от тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Току що прегледах темата на баровеца в Nortоn community последният коментар го съветват същото което аз в коментар #879 What is your current Windows XP Service Pack installed? Did you try to run and

Пълни глупости. ------------------------------------------------------ Баровец трябва да направиш настройките в Local Security Policy на GROUP Policy default.До Local Security Policy се стига от Star

Нортън има настройка за прокси,може автоматично да го разпознае или ръчно да се въведат данните. Само не разбирам какъв е проблема,с инсталацията?може да се инсталира и без активна връзка към интерн

Публикувани изображения

Здравейте,използвам оригинална версия на NORTON 360,която си закупих от Англия за 23 паунда.Програмата е за 1 година с възможност за инсталиране на 3 PC-та.Нямам абсолютно никакви проблеми с нея,дори мога да кажа,че не се забелязва на компютъра.Само едно не ми ясно,как е възможно в Англия да струва 23 паунда или около 50 лв.,а тук,в България същата програма да е 215 лв.

http://computers.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=41197&cat=3101&shop_id=15

Ми щото живееш в Бекапестан,затова.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.computerbild.de/artikel/cb-Special-Sicherheits-Quiz-Norton-Internet-Security-2010-gewinnen-4889275.html Хи :yanim: Хем ще си проверите знанията,хем ще участвате в томболата. Може и да сте късметлии,ако сте добре с немският.
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам Sonar 2 само в NIS 2010 ли го има или и в NAV 2010 ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Значи преди дни използвах Kaspersky Internet Security 2010, но в течение на обстоятелствата останах без лиценз.Но имам лиценз от промоцията за Norton Internet Security 2010 и един тримесечен за Eset Smart Security 4.Искам да ме посъветвате коя от двете програми да ползвам постянно?И да ми разясните предимствата и недостатъците на всяка от тях.

Аз съм със NIS2010 и съм доволен. От Eset нямам впечатления.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Що за логика вадиш? "да не те безпокоят с предупреждения"....значи викаш- нека има вируси, ама да не ме безпокоят! няма такйв вариант- или засичаш вирус или не го засичаш! какво е това- "да не ме безпокоят". Ами махни си АВ програма и ще спрат всякакви "безпокойства" , ще си се разхождаш безпроблемно навсякъде.... Имали били "солиден ресурс".....и де го тая ресурс у лъва? За Нортон съм съгласен, че го има, но той не "мълчи", за разлика от лъвчето...." Symantec EP 11 мълчи дори още повече от Rising 21 Free Edition. Не възпрепятствува достъп и изтегляне на всякакви файлове. Няма паникьосващи незнаещите ползватели съобщения.Ползвам го непрекъснато през последните 5 години. Подобно поведение е нормално за най-добрите защитни продукти. Обаче някои хора без достатъчно практика и познания пишат всевъзможни прибързани изводи.На децата те им харесват и замерват някои от нас с минуси - вместо благодарност за споделена информация. Колега engineer, отдавна очаквам да се позамислиш за разликите между практика-теория. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли мейл адреса на Symantec за вируси ?

Не ти трябва мейл.

http://www.symantec.com/business/security_response/submitsamples.jsp

или директен линк-> https://submit.symantec.com/websubmit/gold.cgi

Оф, дал съм за Gold customers.Това е за простосмъртните:cupid:))

https://submit.symantec.com/websubmit/retail.cgi

Редактирано от clonnning (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва мейл.

http://www.symantec.com/business/security_response/submitsamples.jsp

или директен линк-> https://submit.symantec.com/websubmit/gold.cgi

Оф, дал съм за Gold customers.Това е за простосмъртните:wors:))

https://submit.symantec.com/websubmit/retail.cgi

Мерси, минах на NIS 17 :> от Касперски няма да се откажа тъй лесно малко разнообразие :help: ще продължа да им пращам проби.

Да те питам Silent Mode за какво е ? Кой е адреса да гледам updates им ?

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, минах на NIS 17 :> от Касперски няма да се откажа тъй лесно малко разнообразие :wors: ще продължа да им пращам проби.

Да те питам Silent Mode за какво е ? Кой е адреса да гледам updates им ?

Silent mode е нещо като gaming mode.Не те тормози с никакви съобщения и не предприема background сканове и нещата, които си прави по принцип в background. Не разбрах за какви ъпдейти питаш.:help:

За това ли става дума?->> http://www.symantec.com/norton/security_response/definitions.jsp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да е включен Tamper Protection, защото аз съм го изключил. И какво толкоз пази това да не е самозащитата на програмата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да е включен Tamper Protection, защото аз съм го изключил.

И какво толкоз пази това да не е самозащитата на програмата ?

Да, точно това е.:) Като се има предвид колко леки са NAV и NIS 2010, не виждам никакъв смисъл да се спира.Програмата не се усеща и без това.;)

Може да сравниш колко памет заема опера, с 8 отворени таба и процесите на NIS 2010.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Не искам да звуча като fanboy, но софтът е много добър.:)Поне засега.Знаем коко бързо се променят нещата в този бранш.:)))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам версията се ъпдейтна до 17.1.0.19 :)

софтът е много добър.;)Поне засега.Знаем колко бързо се променят нещата в този бранш.

Ами явно Symantec се целят високо и искат да си възвърнат лидерските позиции. Не само в USA а и Европа.

Програмата наистина ми допадна, но има един минус и той е стената,не е толкова подробна и пипната.

Като се сещам за версии от 2002 до 2005 леле мале, тогава почти заплюх, че няма да пипна техен продукт.

Дори бих казал, че в иновинации са изпревалили Eset,Kaspersky,AVG,Avast,Bitdefender до момента.

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно Symantec се целят високо и искат да си възвърнат лидерските позиции. Не само в USA а и Европа.

Програмата наистина ми допадна, но има един минус и той е стената,не е толкова подробна и пипната.

Защитната стена си е отлична.Работи в автоматичен режим и разполага с огромна база данни за добри и лоши програми и съответно сама взима решения.

А когато се изключи автоматичната и работа и се премине в ръчен режим на program control,има 100% успеваемост дори при leak тестовете-според тест на едно списание pc magazine

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен и без това ми трябваше малко спокойствие, след Comodo и Online Armor.;) Между другото, NAV се сработва перфектно с comodo firewall.:wors:Симантек имат изключително богат опит и огромни бази данни, както и не на последно място, огромен финансов ресурс.Sygate беше една от добрите ''стени'', а новият firewall е крачка напред.Това, че е тиха, не значи, че е глупава.:wors:

Sygate Personal Firewall has been replaced by an advanced "Smart Firewall," available in Symantec’s Norton Internet Security. This firewall is based on Sygate Personal Firewall’s same IPD/IDS technology and provides you with robust online security. This firewall, included in the Norton Internet Security product, provides a simple, unified way to stay protected from online threats.

Със сигурност, не е най-добрата на пазара, но това не ме притеснява сериозно. Изглежда, че са постигнали някакъв баланс между различните компоненти, а не разчитат основно на firewall или AV.
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Защитната стена си е отлична.Работи в автоматичен режим и разполага с огромна база данни за добри и лоши програми и съответно сама взима решения.

А когато се изключи автоматичната и работа и се премине в ръчен режим на program control,има 100% успеваемост дори при leak тестовете-според тест на едно списание pc magazine

Така е наистина доста са се потрудили от Симантек но за да видиш истинските и стойности трябва да минеш в режим за напреднали.

Ето и някои настройки на сервизите за който е решил да я пробва в напреднал режим,да го занимава по малко.

Alerter - Disabled

Application Layer Gateway - Manual

Application Management - Manual

Automatic Updates Service - Automatic

Background Intelligent Transfer - Manual

ClipBook - Disabled

COM+ Event System - Manual

COM+ System Application - Manual

Computer Browser - Automatic

Cryptographic Services - Manual

DCOM Server Process Launcher - Automatic

DHCP Client - Automatic

Distributed Link Tracking Client - Manual

Distributed Transaction Coordinator - Disabled

DNS Client - Disabled

Error Reporting - Disabled

Event Log - Automatic

Fast User Switching Compatibility - Manual

Help and Support - Automatic

Human Interface Device Access [sP2 Terminology]

HID Input Service [Pre SP2 Terminology] - Manual

HTTP SSL - Automatic

IMAPI CD-Burning COM - Manual

Indexing Service - Manual

Internet Connection - Firewall (ICF) / Sharing (ICS) - Automatic

IPSEC Services - Manual

Logical Disk Manager - Automatic

Logical Disk Manager Administrative - Manual

Machine Debug Manager - Manual

Messenger - Disabled

MS Software Shadow Copy Provider - Disabled

Net Logon - Disabled

NetMeeting Remote Desktop Sharing - Disabled

Network Connections - Automatic

Network DDE - Disabled

Network DDE DSDM - Disabled

Network Location Awareness (NLA) - Manual

Network Provisioning - Manual

NT LM Security Support Provider - Disabled

Performance Logs and Alerts - Disabled

Plug and Play - Automatic

Portable Media Serial Number - Disabled

Print Spooler - Automatic

Protected Storage - Automatic

QoS RSVP - Disabled

Remote Access Auto Connection Manager - Manual

Remote Access Connection Manager - Manual

Remote Desktop Help Session Manager - Disabled

Remote Procedure Call (RPC) - Automatic

Remote Procedure Call (RPC) Locator Manual

Remote Registry - Disabled

Removable Storage - Manual

Routing and Remote Access - Disabled

ScriptBlocking - Automatic

Secondary Logon - Automatic

Security Accounts Manager - Automatic

Security Center - Automatic на този сервиз който желае може да му даде и Disabled.

най вече на тези които не си ъпдейтват Уина.Също и да изключат уведомяването като

кликнат на иконата в контрол панела.

Server - Automatic

Shell Hardware Detection - Automatic

Smart Card - Disabled

Smart Card Helper - Disabled

SSDP Discovery - Disabled

System Event Notification - Automatic

System Restore - Automatic

Task Scheduler - Automatic

TCP/IP NetBIOS Helper - Manual

Telephony - Manual

Telnet - Disabled

Terminal Services - Manual

Themes - Manual

Uninterruptible Power Supply - Manual

Universal Plug and Play Device Host - Manual

Upload Manager - Disabled

Volume Shadow Copy - Disabled

WebClient - Manual

Windows Audio - Automatic

Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) - Automatic

Windows Image Acquisition (WIA) - Manual

Windows Installer - Manual

Windows Management Instrumentation - Automatic

Windows Management Instrumentation Driver Extensions - Manual

Windows Time - Disabled

Wireless Zero Configuration - Disabled

WMI Performance Adapter - Manual

Workstation - Automatic

Важно-Настройките на тези сервизи са съобразени с XP-HOME,XP PRO SP2 SP3 "LAN" мрежа

ако сте с модем,кабел,dsl или друго не се препоръчват някои от тях.

Редактирано от interfeis (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NIS 2010 дали хваща този вирус по скайпа.Получавал съм линкове по скайпа ,но не съм цъкъл да не стане някоя беля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NIS 2010 дали хваща този вирус по скайпа.Получавал съм линкове по скайпа ,но не съм цъкъл да не стане някоя беля.

Пробвах около 10 варианта, SONAR-а ги реже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сложих НИС 2010 да го пробвам и вижте какво откри след КИС 2010.Какво мислите за това?

Според мен е екламен трик, не че е невъзможно, ама точно след KIS?

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сложих НИС 2010 да го пробвам и вижте какво откри след КИС 2010.Какво мислите за това?

Е, добре, покажи какво е открила, да ти кажем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма програма която да ти гарантира пълна защита.Лично при мен 2 троянеца,които KIS "уж" беше махнал и при сканиране ми показваше,че съм чист,Ikarus ми ги засече.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Симантек рекламни трикове не вървят а и нямат нужда от реклама.

Честито ви първо място за изминалата 2009г. юзери на Симантек :)

December 2009

Symantec - Gold

Kaspersky - Silver

ESET - Bronze

http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests/summary-reports

Редактирано от interfeis (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване