Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гледам там където пише кои са активните потребители и там има юзър с името "Google.com" , само че не може да се чете профила му, а не виждам да има регнат такъв :hush: Може ли някой да ме светне за какво става въпрос ?

Мерси :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е Googlebot-a който индексира съдържанието на форума, за да актуализира резултатите в търсачката на google :hush: ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааааа хитро :hush: дата.бг май си няма такова ....

а как се сдобива човек с такъв бот ? нещо като признание от страна на гоогле или може да си го сложи всеки ?

Редактирано от pocketrocket (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ааааа хитро :hush:  дата.бг май си няма такова ....

а как се сдобива човек с такъв бот ? нещо като признание от страна на гоогле или може да си го сложи всеки ?

<{POST_SNAPBACK}>

Признание от страна на Google... те си решават кои сайтове колко често ще се посещават от тяхните 'паяци' :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Googlebot има само Google ;). Това е машината, която проверява за ново съдържание и кешира, така че после да можеш да намериш текст от тази страница. На теория Google кешира всяка страница в интернет, но на практика кешира страници, към които сочи поне един линк на вече кеширана траница, като това колко на често ще проверява за ново съдържание и въобще колко от подстраниците ще сканира зависи от PageRank-a на страницата, който пък се трупа предвид това колко страници и със какъв ранк са сложили линк към твоята. Ако си чел внимателно би трябвало да ти стане ясно че размяната на банери е нещо доста полезно защото google ще те посещава по-често и ще се намираш по-нагоре в списъка с намереното.

А сега ако някой ми обясни защо го написах това, като никой не ме е питал... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Днес видях един друг странен потребител с името Archive.com. Поразрових се и разбрах, че това е Интернет архив, в който се събират определени сайтове и можете да ги видите през различните периоди на тяхното развитие. Преди време zazzko беше показал първоначалния сайт, но ето ги всички архиви, които са правени на Калдата - http://web.archive.org/web/*/http://kaldata.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Му-ха-ха-ха-ха-ха.... laugh.gif

fifa, това е много яко...

Абе и аз се чудех, къде напоследък изчезна агент Тенев, а той действал под прикритие... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А как ще обясните това:

google.bot.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

А това ли?

Писа ми човека вчера, защото търсил на старо голфче двойка... biggrin.gif

Не е въпроса дали Дата.БГ имат или нямат такава функция. Просто Дата.БГ ползват phpBB и за phpBB всеки, който е във форума и не се е регнал е "гост". Независимо от IP адреса му. Invision обаче имат такава екстра. Гост с IP на Google го преименува на Google.com и така просто виждаш кога някое ботче се рови из форума ти. За да го прави, сайта и форума ти трябва да са регистрирани в Google и съответно той ги индексира.

Просто екстричка на Invision. А това ще го има и в бъдещия phpBB 3.0 ;)

Edit: Между другото това можеш да го постигнеш и с phpBB 2.0.x без да чакаш 3.0

Само че не е вградено като функция, а е нужно да си инсталираш мод.

Редактирано от Victorche (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A нямкой ще обясни ли как мога аз примерно да си направя така че Google да влиза и в моята страница и форум и да излиза в търсачката при определено търсене :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cracking, прочети скучния ми пост по-горе за да разбереш как точно да направиш така че Google да ти обърне внимание. Разбира се, добро начало е да регнеш сайта си в търсачката от тук:

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

Другото, което можеш да направиш и което е екстра от вчера е да си качиш на сървъра Google Sitemaps Generator, за което ти трябват и знания по Python, пък и сървър, който го поддържа. Допълнителна информация за Sitemaps има тук:

http://www.comtrade.bg/files/comments.php?topic=378

(Съжалявам че давам линкове към друг новинарски сайт)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питъх защото имам форум и исках и той да се появява в търсачката но когато влязох(преди да на вида постати)в моя форум и видях че и аз имам такъв бот Google.com и много се зарадвах :ph34r: без да въвеждам нищо :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Хм, току-що се засякохме с още един такъв... Аз поне досега не го бях чувал, ама той явно е чувал за нас. Ей го, хванат на местопрестъплението: :clap:

archive.org.pngsurprise.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, току-що се засякохме с още един такъв... Аз поне досега не го бях чувал, ама той явно е чувал за нас. Ей го, хванат на местопрестъплението:  :clap: 

archive.org.pngsurprise.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Това е наш стар приятел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...
cracking, прочети скучния ми пост по-горе за да разбереш как точно да направиш така че Google да ти обърне внимание. Разбира се, добро начало е да регнеш сайта си в търсачката от тук:

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

Другото, което можеш да направиш и което е екстра от вчера е да си качиш на сървъра Google Sitemaps Generator, за което ти трябват и знания по Python, пък и сървър, който го поддържа. Допълнителна информация за Sitemaps има тук:

http://www.comtrade.bg/files/comments.php?topic=378

(Съжалявам че давам линкове към друг новинарски сайт)

<{POST_SNAPBACK}>

Знам че тези линкове са предостатъчни,но тъй като съм малко зле с английския не мога да се справя.Може ли някой да даде точни указания как се инсталира python и Google Site Map.о възможност на БГ език.Благодаря предварително

EDIT:Използвам Invison Power Board 2.1.x и съм със XAMPP 1.4.9

Редактирано от freaker (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ааааа хитро :cheers:  дата.бг май си няма такова ....

<{POST_SNAPBACK}>

Като го регнеш в google :eek: и на колко време там индексира страница,по страница от твоя сайт или форум-за да може инфото от търсачката му да е винаги актуална

А как ще обясните това:

google.bot.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

Индексира абсолютно всичко :Pкоето попадне на пътя му,чичо Google

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че не съм регисррирал сайта си в гоогле.цом бота се мерна един път,но не повтори вече.Ако си направя трруда да се регна,то кога трябда да видя бота?

Регистрирах се ама бота още го няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...
Дано в бъдеще да може и да пише мнения. Например

This site RULEZ

AI Google.com bot

Хахахаха,явно нашия googlebot почна и мнения да пише!

Ето вижте:

untitled31ej.jpg

untitled8je.th.jpg

untitled26af.th.jpg

Редактирано от doggy_dogg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко искам да мина ;). И да попитам дали ще бъде възможно да се смени потребителско име и към кого да се обърна!Имам предположения ама не искам да безпокоя никой с ЛС! ;)

Редактирано от Biased (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хахахаха,явно нашия googlebot почна и мнения да пише!

Показва се на края на всяка тема / страница от тема

Прилича на неуспешен опит да се добавят GoogleAds във форума.... поживем увидем, както се казва :)

Всъщност ако го пуснете под IE, опита си е съвсем успешен....

Може просто в моя Firefox рекламите да са блокирани а може кода да не е съвместим с FF

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Забелязах мненията му накрая на всяка тема. Обаче сега ги няма.

Редактирано от Ghostface Killah (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване