Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Та аз си търся яки блек метъл групи но просто не знам имена бихте ли ми предложили нещо.

Благодаря.

Редактирано от backata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Cradle of Filth си падат малко позьорчета, но в случай, че не си ги слушал няма да е зле да разгледаш малко музиката им.

Иначе в линка към темата за метАла също има добри попадения...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Naglfar, Setherial

нубави неща, адски мелодични, даже малко лигави.

2. Emperor, Immortall, Satyricon, Limbonic Art

(лично по мое мнение) златната среда

3. Gorgoroth, Zyklon, Belphegor, 1349, Behemoth, Mayhem, Marduk

е те това е тоталната лудница. Тва са най-най-НАЙ-бързите тежки и добри неща.

лично аз в момента съм на Behemoth, Gorgoroth, Limbonic Art...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената блек банда, дето що годе става за слушане, е Catamenia.

Иначе веднъж чух нещо на Khold- баси изродите- то няма музика, няма рифове, само някво китарно стържене и някво влудяващо съскащо... крякане, някъв опит да се изпотрошат де що има ударни. Накъде отива този свят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за усилията :) Въпреки, че повечето имена са ми познати и им имам всичко тяхно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

blut aus nord, graveworm, norther, children of bodom (melodic black death), burzum, borknagar, old man's child, the project hate ... има и още... за сега толкова ;)

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vokodlok- някви румънски изроди- гледах ги като подгряващи на Catamenia и ми направи впечатление, че олдскуул блековете много им се изкефиха. Злобен поглед, врещене, издевателстване над муз. инструменти, антимузика- нищо чудно. Също и още едни румънци, но този път по- атмосферично, по-фолк ориентирани- Negura Bunget.

Редактирано от windowpane (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Vokodlok- някви румънски изроди

много са добри... ма behemoth са по-добри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че никой не е споменал Darkthrone!

Освен тях, Anaal Nathrakh, Emperor, Burzum, Mayhem, Satyricon, Bathory, Behemoth и още няколко, но мисля, че тези най-вече са с таг True Black Metal ;р

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не мога да повярвам, че никой не е споменал Darkthrone!

ами ти ги спомена :eek: Finntroll са нещо мелодично по което се заслушах наскоро... и поне според мене не са лоши...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ackerkocke- пак някви антимузикални изроди

Borknagar- тез ги водят прогресив блек метал, така че са много хулени от ънтрютата :lol6:

Enslaved- няква комбинация м/у първичен блек и прогресив рок- т.е. на места стават за слушане сигурно :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ackerkocke- пак някви антимузикални изроди

Ackerkocke влизат в графата CORE (не съм сигурен хардкоп или грейндкор се водят, ма е някакъв кор) не са точно блек...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Баси а съседна Румъния забравихте ли я :) ---> CARPATHIAN FOREST ;):P:)

Ми споменатите вече Vokodlock и Negura Bunget са доказателство, че не сме. Иначе Carpathian... са норвежци, мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Сатирикон(Satyricon) бих ти препоръчал първите албуми...после се развалят и не свирят блек метъл,или поне не този,който сме свикнали да слушаме от тяхна страна.Бих ти препоръчал много силни една група,един музикант-човека оркестър...Bathory - първите албуми са чист блек.Наистина качествена музика.След това човека решава да свири така наречения "Викинг метъл".Малко странно звучене има,но наистина е нещо уникално и си заслужава да го чуеш.Човекът зад тези легендарни албуми почина,но наистина едва ли ще го забравят.

Darkthrone - и те малко се промениха,но на мен ми харесват.Мачкат глави...първите албуми са си блек метълче,докато последните 2-3 албума са нещо,като...по-пънк траш инструментал с блек вокали.Интересно е,наистина.

Hypocrisy - не че някъде са ги определили като блек и наистина...нямат много общо с този стил,но на мен ми харесват и ти ги препоръчвам,току-виж ти харесасли!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Поправка - Darkthrone в първия албум (а именно Soulside Journey) не показват с нищо какво ще стане от тях после. Никакъв блек няма все още, албумът е едва ли не чист дет от онова време, до голяма степен е повлиян от шведското звучене. Което не значи, че можеш да си позволиш да не го слушаш. А всъщност е и едниственият им албум, на който съм обърнал внимание.

По темата - Taake. Безкомпромисен блек от Норвегия. В нещата на групата обаче се чува страхотен инструментализъм, доколкото стила го позволява. Много атмосферно звучене. Също толкова атмосферни, но в друга посока - Agalloch. Апокалиптичен фолк с блек забежки. Иначе се сещам за едно кило групи с фолк/викинг насоченост - Windir, Wolfchant, Kromlek, Suidakra, Graveland ...

А гледам, че имаш Last.fm - от него не излизат ли интересни неща?

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Писането на кирилица е задължително. Всяко мнение написано на латиница или само с главни букви се изтрива без предупреждение.

Редактирано от hopepper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Fort Minor?

Само да вметна: Fort Minor НЯМАТ НИЩО ОБЩО с блек метъла, нито пък с какъвто и да е метъл или рока (освен Майк Шинода). Те са хип-хоп група. Между другото даже не съм сигурна дали са ТЕ, защото все си мисля, че четох, че Fort Minor е самият Майк Шинода, а не негова група.

Съжалявам за офф-топик-а, но просто не се сдържах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване