Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mixsa

Всичко за Фитнеса

Препоръчан отговор

Силова, кардио? какво тренираш? :speak:

Силова!3 пъти в седмицата :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Силова!3 пъти в седмицата :whist:

В такъв случай си премести овеса преди тренировка, но не непосредствено. Един час по-рано(според мен).Ти да не си решил да я караш на чисто biggrin.gif ?Това е много хубаво :yanim: ,но адски трудно,да не kажа невъзможнo... sad.gif

Редактирано от miXa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай си премести овеса преди тренировка, но не непосредствено. Един час по-рано(според мен).Ти да не си решил да я караш на чисто biggrin.gif ?Това е много хубаво :yanim: ,но адски трудно,да не kажа невъзможнo... sad.gif

Ок ще опитам! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гръб с бицепс???

Гърди с тицепс???

От къде сила в бицепсите след гръб или трицепсите след гърди???

Овесени ядки 2-3 лъжици??? СЛЕД тренировка?!?

Силова или кардио тренировка?

Препоръчван ви да не се учите от форуми на този спорт. Четете книги, статий, или фитнес инструктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич,благодаря ти за мнението,но аз вече тренирам трета година и сън въртял много програми.Да имам достатъчно сила за гърди-бицепс и гръб-трицепс.Доколкото за фитнес инструкторите те ми казват все едно и също.Неможе да ми казват какво е най-добре за мен и какво да пия-на всеки действа различно,затова ти трябва да си прециниш кое ти действа и кое-не! Затова е и тази тема все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гръб с бицепс???

Гърди с тицепс???

Препоръчван ви да не се учите от форуми на този спорт. Четете книги, статий, или фитнес инструктор.

Много по-добре от гръб - трицепс, гърди - бицепс поради причини, които съм писал по-горе. Иначе ако не си забелязал в културизма има и едно нещичко, наречено разгряване. А четенето не списания не е за всеки, объркването е твърде голямо за начинаещия, затова най-добре си е инструктура или варианта с книгите. "Енциклопедия на културизма" от д-р Владимир Боянов ще свърши идеална работа. Всичко друго е помия, реклама и така нататък.( имам предвид списанията).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гръб с бицепс???

Гърди с тицепс???

Айде нема нужда. Ако знанията ти са от списания, мойте съболезнования. Най-хубавите знания се добиват от собствените експерименти и грешки, а фитнес инструкторите са толкова отзивчиви, все едно искаш да им вземеш хляба. angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статия не означава задължително списание или вестник...

С експерименти съм се мъчил няколко години. "Знания се добиват от собствените експерименти и грешки"-> да обаче не те съветвам да ги откриваш наново след като някой вече го е правил.

Най-добри резултати получих след съвети от фитнес инструктор. Вие си решавайте...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С експерименти съм се мъчил няколко години. "Знания се добиват от собствените експерименти и грешки"-> да обаче не те съветвам да ги откриваш наново след като някой вече го е правил.

Най-добри резултати получих след съвети от фитнес инструктор. Вие си решавайте...

Прав си, трябва насока. Дали от инструктор или книга, все отнякъде се почва. Сам не можеш да откриеш топлата вода, но е хубаво след някоя друга годинка да се обърнеш назад и да видиш грешките си. Не съм привърженик на списанията, защото в тях има статии, противоречащи си взаимно. Един начинаещ ще поиска да ползва всяка система, написана в списанието, което ще му навреди повече, вместо да му помогне. Мисля, че списанията са полезни за по-напредналите в културизма. Те могат да отсеят ненужното и да си подобрят тренировката, пробвайки някои от съветите. В интерес на истината, след дестина години тренировки започнах да се заглеждам и по списанията. Там намерих доста интересни системи, които използвах в последствие. Една от тях е тренировката на Франко Коломбо за крака, която имаше невероятен ефект при мен, даже краката ми станаха любима мускулна група по едно време. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да си обогатяваш знанията, но както каза билдера по списанията понякога статиите си противоречат. Мисълта ми беше, че не бива списанията да са основният източник на знания. Разбира се, че е по-добре когато някой направи някоя грешка ти да не я "откриеш" след като вече си я направил... затова е хубаво да се споделя опит и затова трябва големите да изнасят повече семинари като канят културисти и разни шампиони, които имат какво да споделят със средно статистическият човек, който се занимава с фитнес. А по списанията се пишат (според мен) едни и същи работи... все за масиране се говори. На мен например ми е интересно да разбера за диетата и обезводняването 1 седмица преди състезанието, зареждането с въглехидрати преди състезанието, диуретиците... това не го пише по списанията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубаво е да си обогатяваш знанията, но както каза билдера по списанията понякога статиите си противоречат. Мисълта ми беше, че не бива списанията да са основният източник на знания. Разбира се, че е по-добре когато някой направи някоя грешка ти да не я "откриеш" след като вече си я направил... затова е хубаво да се споделя опит и затова трябва големите да изнасят повече семинари като канят културисти и разни шампиони, които имат какво да споделят със средно статистическият човек, който се занимава с фитнес. А по списанията се пишат (според мен) едни и същи работи... все за масиране се говори. На мен например ми е интересно да разбера за диетата и обезводняването 1 седмица преди състезанието, зареждането с въглехидрати преди състезанието, диуретиците... това не го пише по списанията.

Ами и това съм чел по списанията. Имаше една статия преди години за Ивайло Стоилов, в която описваше подробно какво е приемал преди състезание и най-важното - всичко завършва с 50 грама коняк преди да излезе на подиума :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че въпросът ми е за тази тема.Купих си крос тренажор преди около 1 месец и тренирам всяка вечер по 30 минути.Та въпросът ми е по колко минути е най-добре да се тренира.Препоръчаха ми по 15 минути,а аз не мисля че за толкова малко време би имало някаква полза ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво го ползваш тоя тренажор. Ето и някои препоръки от книгата на доц.Владимир Боянов - "енциклопедия на културизма" за аеробното бягане през състезателния период за релеф на мускулатурата.

" Аеробните занимания следва да се провеждат 3-5 пъти седмично, сутрин преди първото хранене с продължителност 20-30 мин. Посочената горна граница не трябва да се превишава, тъй като в този период хранителният режим е ограничен и лесно може да се стигне до тежко енергетично изтощение, а оттам и до разграждане на ценен мускулен белтък.Пак по тая причина заниманията следва да се изпълняват с умерена интензивност ( пулсова честота 130-135 удара в минута) независимо от самочувствието на културиста. Следва винаги да се помни, че енергията е необходима и за силовата подготовка, която е водеща в културизма, независимо в кой период се намира отделният атлет. В потвърждение на това, следва да добавим, че аеробното бягане намалява телесните мазнини в цялото тяло, докато отделните силови упражнения извършват това, макар и не така ефективно, но конкретно върху най-нуждаещите се и желани мускулни групи.

Ефективността на аеробната подготовка през състезателния период може да се повиши, като тренировката се извърши сутрин рано на гладен стомах, когато гликолитичния механизъм не функционира пълноценно, а оттам и мастното изгаряне е по-значително.Горенето на мазнините се удвоява така също и чрез изпиването на черно кафе ( без захар ), което още повече засилва този ефект. Не следва обаче да се прекалява, тъй като кофеинът в празният стомах може да причини хипогликемия.

Стремежът към повишена ефективност от аеробните занимания много често продуцира още една често срещана грешка - натоварването ( бягане колоездене или др, ) да се провежда с прекомерно за сезона облекло ( анцузи, грейки и др.). Целта е ясна - да се свалят повече килограми, пътят обаче е неправилен.Несъобразеното със сезонните особености облекло, задържайки топлината, възпрепятства естествената терморегулация, в резултат на което телесната температура се повишява, а оттам спада и работоспособността. Проблемът се задълбочава и от факта, че след завършване на аеробното натоварване, вследствие на обилното потене, телесното тегло действително е спаднало, и това удовлетворява лайк-културиста. В действителност редуцирането не е от горенето на мастите( енергоразходът е минимален), а за сметка на обилното потоотделяне. Изразходваната вода скоро ще бъде възстановена, но разпадналите се белтъчини в мускулите и загубените ценни соли - едва ли"

Това е препоръка за културисти, но има неща, които са полезни да се спазват и от трениращи само за отслабване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че въпросът ми е за тази тема.Купих си крос тренажор преди около 1 месец и тренирам всяка вечер по 30 минути.Та въпросът ми е по колко минути е най-добре да се тренира.Препоръчаха ми по 15 минути,а аз не мисля че за толкова малко време би имало някаква полза ...

15 минути са достатъчни според мен ако въртиш просто за тонус.

Хората обикновенно си взимат такова нещо, защото искат да отслабват, та предполагам и ти искаш да отслабнеш. Аз ти препоръчвам (както и друг би ти препоръчал) да тренираш сутринта на гладно. Опитай да въртиш поне 30-40 минути. 3 пъти в седмицата са ти предостатъчни, ако не практикуваш някаква друга спортна дейност. Обаче ако искаш наистина да отслабнеш ще трябва да внесеш корекции в храненето си - намалаваш като цяло въглехидратите, спираш простите въглехидрати, увеличаваш белтъчините и подбираш мазнините. Не е само това, но сега ме мързи да пиша. ;)

Иначе с удоволствие бих ти обяснил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА КНИГАТА ... ЧУДНОТО НАЧАЛО ДО ГОЛЕМИЯ -среден-дълъг ПЪТ-пръст-прът В БОКСА И КИК-БОКСА и не само... на змс АЛБЕН БЕЛИНСКИ - 03.02.08г.

...нужното писание за всеки потенциален "мега-джедай"...и не само.... :)

http://albenbelinski.dir.bg/

post-8275-1201850600_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам хората които разбират повечко от мен до колко бягането гори мускулна маса ? От няколко месеца вече съм "седна" буквално на работния си стол и се чудя дали е пак по - добре пак да започна с фитнеса или да си продължа с бягането, щото честно казано трупам килограми въпреки навъртяните километри, а силата ми спада. Тонуса и издържливостта ми са ОК обаче силата ми спада ?

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета аз не съм много наясно с материята но по принцип има ли такова животно да ти дава сила и да възстановява мускула по бързо говоря за от типа на протеин-че и тн. нещо безвредно и да не качва маса по възможност да чисти? или всичко по отделно трябва?

благодаря ви за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

L-Carnitine :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...